O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Jeżeli właśnie przybyłeś na forum i chcesz się zapoznać z forum i ekipą , zajrzyj.
Tu możesz się przedstawić i dodać swoje zdjęcie.

Moderator: =Fresz=

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez michall_181 » N 30 paź, 2016 10:17

Cześć!!
nick mówi sam za siebie z tym że końcówka przypadkowa :twisted:
Mieszkam w Suwałkach woj. podlaskie.
Zajmuję się różnymi, mniej lub bardziej ciekawymi rzeczami 8-)


Aktualnie jestem na etapie rozmyślania nad jakimkolwiek baniaczkiem z uwagi iż kilka lat temu musiałem całkowicie zrezygnować z akwarystyki, a miałem akwaria o pojemności od 45 l do 200 l.

Pozdrawiam!!
michall_181
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr 19 paź, 2016 19:43

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez MarioSan » Pn 07 lis, 2016 11:00

Witam krewetkomaniaków,
Na imię mam Mariusz, ksywka MarioSan z racji nieznacznej fascynacji Japonią. W akwarystyce siedzę z przerwami około 20 lat, głównie Malawi i Tanganika, baniak jaki miałem to 180L,
niestety z racji braku miejsca musiałem z niego zrezygnować, jednak cierpię z tytułu braku kałuży w pokoju, w związku z tym planuję jakieś nano na biurku - właśnie z krewetkami.
Inne pasje: muzyka, sprzęt audio - głównie vintage made in Japan :D, wędkarstwo, fotografia krajobrazowa, historia obu wojen światowych, militaria, trochę też zegarki, a także kilka
innych tematów, na które czasem już zwyczajnie brakuje czasu.
Avatar użytkownika
MarioSan
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn 07 lis, 2016 08:44

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez Mlody213 » So 12 lis, 2016 23:16

Witam wszystkich,
Mam na imię Darek lat niewiele bo 22. Nick akurat taki bo zawsze w domu tak na mnie mówia :) Akwarystyka fascynuje się od najmłodszych lat ale od ponad roku jak trafiłem na filmiki Szhopena bardzo mnie zainteresowały krewetki( wręcz zakochałem się w nich hehe :) ) zbiorniczki jakie posiadam to ogólne 54L ( są w nim jeszcze rybki ale to tylko dlatego ze dla rodziców się podobają). Drugi zbiorniczek od około roku carbon rilli, A teraz przymierzam się do kolejnego ale jak to mówią na wyższym stopniu trudności ale jak już będę zakładał to na pewno się tym pochwalę :-P

Poza akwarystyka coś o mnie, woj: war~maz okolice Ełku mała wioska, interesuje się wedkarstwem i piłka nożna :)
Mlody213
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz 10 lis, 2016 18:53
Lokalizacja: Ełk

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez =Fresz= » N 13 lis, 2016 09:15

Witajcie panowie.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez mixer.zgc » Pn 14 lis, 2016 11:09

Czesc mam na imie Mirek
jestem ze Zgorzelca dolnyslask
stad nick mixer. zgc
posiadam baniaczek 30 L krewetki red cherry oraz white pearl
mixer.zgc
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn 14 lis, 2016 10:46

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez CryMore » Pn 14 lis, 2016 12:34

Czołem Mirku!!!
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez xexull » Cz 24 lis, 2016 09:23

Cześć Wszystkim!

Nazywam się Wojtek. Jestem z Pruszcz Gdańskiego!
Między wyścigami KJS, a wypadami na paralotnie wyciszam się spędzając czas przy akwarystyce. Chodź bawię się już w to dość długo posiadam tylko dwa małe baniaczki. Jeden główny 60 litrowy, z pełnym nawożeniem itd. i drugi nowy jeszcze mniejszy o którym za chwilkę.

Jakiś czas temu ktoś namówił mnie na kupno krewetek. Bezmyślniej i bez jakiejkolwiek wiedzy kupiłem 3 amano i wrzuciłem do zbiornika głównego. Po jakimś czasie u samicy zauważyłem jajka. Udało się rozmnożyć i utrzymać 27 krewetek. Nie było to proste, ale udało się dzięki pomocy jednego z kolegów z innego forum (służył radą i przesłał mi fitoplankton).

Skończyłem mały remont w domku i jako jedną z dekoracji kupiłem Shrimp Seta 19L. Zdjęcie pokazuje baniak tuż po zalaniu. Podłoże to piach i benibachi black soil normal. Bakterie z tej samej firmy (Bee Max). Dodatkowo dosypałem mironecton powder i mironecton ok. 20g w kamieniu. Skałka ma dźwięczną nazwę: gray mountain stone. Obsada roślinna póki co jest skromna - mech taiwan i kulki.

W baniaku znajdą się amano. Chciałbym kupić jeszcze red cheery. Czy ktoś może polecić jakiegoś sprzedawcę?

Jakie mchy bądź inne rośliny niepotrzebujące mocnego nawożenia polecacie?


Obrazek

CryMore napisał(a):Witaj. Jak masz już takie podłoże jak Benibachi to może pomyśl o krewetkach z rodziny Caridina. Piasek będzie z czasem wyglądał brzydko, ale człowiek uczy się na własnych błędach. Zawsze możesz go odessać wężykiem przy podmianie. Przeczytaj sobie poradnik Inco i powodzenia!!!!


Spokojnie, już sobie radziłem z takimi przypadkami. Robiłem i likwidowałem plaże na zalanym zbiorniku. :)
Ostatnio edytowano Cz 24 lis, 2016 12:14 przez xexull, łącznie edytowano 1 raz
xexull
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt 22 lis, 2016 22:20

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez CryMore » Cz 24 lis, 2016 10:05

Witaj. Jak masz już takie podłoże jak Benibachi to może pomyśl o krewetkach z rodziny Caridina. Piasek będzie z czasem wyglądał brzydko, ale człowiek uczy się na własnych błędach. Zawsze możesz go odessać wężykiem przy podmianie. Przeczytaj sobie poradnik Inco i powodzenia!!!!
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez totome » Cz 24 lis, 2016 21:49

Masz , przynajmniej w części podłoże aktywne , a to stabilizuje parametry dla krewetek cardina , dlatego radzę iść w tym kierunku , a nie mordować neocardin . Nie wiem jak ta Twoja skałka będzie wpływać na parametry.
totome
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 151
Dołączył(a): Śr 11 wrz, 2013 20:32
Lokalizacja: Wieliczka

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez xexull » Cz 24 lis, 2016 23:36

totome napisał(a):Masz , przynajmniej w części podłoże aktywne , a to stabilizuje parametry dla krewetek cardina , dlatego radzę iść w tym kierunku , a nie mordować neocardin . Nie wiem jak ta Twoja skałka będzie wpływać na parametry.


Czemu "mordować" z tym baniakiem jest coś nie tak? Nie rozumiem?
xexull
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt 22 lis, 2016 22:20

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez matu » Pt 25 lis, 2016 20:17

Wodę lejesz z kranu?

Poczytaj:

viewtopic.php?f=18&t=7874
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez xexull » So 26 lis, 2016 01:43

matu napisał(a):Wodę lejesz z kranu?

Poczytaj:

viewtopic.php?f=18&t=7874" target="_blank


Używam wodę kranową z małym dodatkiem RO (wg. przepisu Szopena). Czytałem ten post i stosuje się do wskazówek (sprawdzam parametry).
Mam podłoże aktywne, ale czy to coś złego w przypadku posiadania neocaridin?
xexull
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt 22 lis, 2016 22:20

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez Mosur » So 26 lis, 2016 11:17

xexull napisał(a):
matu napisał(a):Wodę lejesz z kranu?

Poczytaj:

viewtopic.php?f=18&t=7874" target="_blank" target="_blank


Używam wodę kranową z małym dodatkiem RO (wg. przepisu Szopena). Czytałem ten post i stosuje się do wskazówek (sprawdzam parametry).
Mam podłoże aktywne, ale czy to coś złego w przypadku posiadania neocaridin?

Przeczytaj uważnie jeszcze raz a na pewno znajdziesz odpowiedź.
Mosur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 374
Dołączył(a): N 28 gru, 2014 16:39
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez xexull » So 26 lis, 2016 14:04

Mosur napisał(a):Przeczytaj uważnie jeszcze raz a na pewno znajdziesz odpowiedź.


Z pewnością szwankuje u mnie mocno czytanie ze zrozumieniem!

Inc0gnit0 napisał(a):a) dla neocaridina davidi wybieramy podłoża neutralne ( takie które nie zmieniają parametrów) i najlepiej naturalne o ciemniej barwie te warunki najlepiej spełnia kwarc naturalny barwiony, żwirek rzeczny , lawa wulkaniczna( choć sam stosuje lawę jednak nie namawiam bo różnie z ta lawą bywa) doskonałą opcja jest zużyte podłoże aktywne dla krewetek typu crystal. Odradzam stosowanie żwirku/piasku koralowego, wapiennego bo zatwardzają wodę i są jasne a na takim podłożu krewetki będą się słabiej wybarwiać i zle czuć, bazaltu ( jak trafisz na trefny bazalt to krewetki odpłyną do krainy lepszych parametrów)


Jeżeli u mnie w części akwarium jest podłoże aktywne z benibachi, ale parametry wody są odpowiednie dla neocaridin (wg. wszystkich poradników - chyba, że nadal czytam źle ze zrozumieniem).
26C; PH: 6.8; GH: 10 KH: 5; NO3: ok. 30 ppm i NO2 blisko 0

Rozumiem, że podłoże takie wyciąga minerały, ale ja w swoim baniaczku używam mironecton od benibachi. Być może to za mało.

Być może jestem ślepym głupcem, ale nadal nie widzę swojego błędu. Jeżeli ktoś jest łaskaw i powie mi co robię nie tak - stawiam piwo.
xexull
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt 22 lis, 2016 22:20

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez matu » So 26 lis, 2016 14:09

Podłoże aktywne powoduje skoki KH i pH jak zalewasz kranem, łatwo wtedy stracić krewety.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do JESTEM TU NOWY . . .

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości