Test AZOO PLUS Supreme Bioguard

Moderator: =Fresz=

Test AZOO PLUS Supreme Bioguard

Postprzez SUHY » N 22 wrz, 2013 11:00

Bakterie wylądowały w trzech 34L zbiornikach .

1.
Prawie dwuletni zbiornik z hamburgiem .Nigdy nie czyszczony filtr , sporadycznie odsysany syf z za gąbki i z podłoża

Obrazek

Ostatnio trochę zaniedbany co skończyło się lekkim zmętnieniem wody i kożuchem , mimo deszczowni .
Po trzech dniach od podania bakterii można zauważyć że wzięły się do pracy , po akwarium zaczęły pływać uwolnione z filtra cząstki stałe ,na ściance pojawił się pięknie zielony glon ,i dość ostro wystartowały rośliny .Kożuch powiedzmy znikł w 50% .

Obrazek

2.
Zbiornik jest kopią poprzednika ,z tą różnicą że został zrestartowany miesiąc temu , gąbka została wypłukana ,podłoże to stary nie aktywny już RBS

Obrazek

Tu na razie żadnych zauważalnych zmian ,ale niema się co dziwić , w akwarium bakterie jeszcze nie mają co jeść .

3.
I ostatni zbiornik "Klon" , zrestartowany około 6 miesięcy temu na używanym podłożu od Batmanki .

Obrazek

Tu jak w pierwszym zbiorniku ,tylko w dużo mniejszej skali, w toni pojawił się Detrytus uwolniony z filtra .
Nie zmieniło to znacząco przejrzystości wody, nie jest problemem .Krewetki aktywniej przeszukują dno i powierzchnie gąbek

Dziś podmiana wody ,dalsze info za parę dni lub przy wystąpieniu znaczących/zauważalnych zmian .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Test AZOO PLUS Supreme Bioguard

Postprzez SUHY » Śr 25 wrz, 2013 20:26

No to tak:
Zbiornik nr 1 .

Za hamburgiem uzbierała się kupka "śmieci" które zostały uwolnione z gąbek .Woda w zasadzie bez większych zmian parametrów i przejrzystości ,
w niewielkim stopniu wzrosła przewodność .
Glon na szybach w normie (w granicach oświetlenia).
Największa rzucająca się zmiana to dosłownie wystrzał mszaków ,jak zwykle rosły lux to teraz lekka przesada .
Kożuch z tafli znikł w 100% .Krewetki biegają po szybach i zajadają się glonem .
Jest też niepokojący aspekt , wyłowiłem martwą sztukę ,niby nic dziwnego ale w tym zbiorniku to pierwszy trup .

Zbiornik nr 2.

Tu nadal żadnych zauważalnych zmian ,parametry w 100% z przed tygodnia .Brak zmiany w zachowaniu krewetek .


Zbiornik nr3.

Młodszy zbiornik, za hamburgiem dużo mniej się uzbierało ,Parametry wody bez zmian,(przewodność bez zmian ) .
Roślinki jak i w pierwszym mają się w najlepsze , niestety pojawili się nieproszeni goście Krasnorosty ,właściwie pojawiły to za słabe słowo .Masakra nigdy nie miałem tego w krewetkariach .Do tego bardzo niemiła niespodzianka z poranka , dwa trupy .



Najwidoczniej bakterie miały sporo do przetworzenia a produkty ich pracy doskonale wpływające na rośliny źle wpłynęły na krewetki .
Oczywiście Przyczyną nie jest złe działanie bakterii tylko nagromadzenie produktów które są dla nich pożywieniem , brak w/w od początku w zbiorniku spowodowało całe zamieszanie .
Teraz tylko paniczna podmiana wody i czekam co dalej .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Test AZOO PLUS Supreme Bioguard

Postprzez Kaledon » Cz 26 wrz, 2013 07:45

Robiłeś może jakieś pomiary?
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Test AZOO PLUS Supreme Bioguard

Postprzez =Fresz= » Cz 26 wrz, 2013 07:48

U mnie też padła jedna sztuka po dodaniu drugiej dawki. Nie wiem czy to było spowodowane bakteriami...
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Test AZOO PLUS Supreme Bioguard

Postprzez abstract » Cz 26 wrz, 2013 08:44

=Fresz= napisał(a):U mnie też padła jedna sztuka po dodaniu drugiej dawki. Nie wiem czy to było spowodowane bakteriami...


A przewodność nie wzrosła? Juź kiedyś pisałem na forum o bakteriach Microbe-Lift Special Blend - po nich przewodność bardzo rosła, może i tak jest w tym przypadku
czuj duch, Paweł
Avatar użytkownika
abstract
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 91
Dołączył(a): Cz 31 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: middle of nowhere

Re: Test AZOO PLUS Supreme Bioguard

Postprzez =Fresz= » Cz 26 wrz, 2013 08:47

Nie przewodność mam w granicach 320-350.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Test AZOO PLUS Supreme Bioguard

Postprzez =Fresz= » Pt 27 wrz, 2013 09:17

Wczoraj kolejną odłowiłem. Zauważyłem że krewetki były mniej aktywne i pochowane. Jak dawałem pokarm to nawet nie miały ochoty wyjść do niego. Dopiero podmiana wody tydzień temu bez dodania bakterii i teraz jest lepiej. A tak samo jak SUHY wcześniej nie miałem żadnego problemu...
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Test AZOO PLUS Supreme Bioguard

Postprzez Kaledon » Pt 27 wrz, 2013 09:30

Nie zrobiłeś przypadkiem jakiś pomiarów? I nie chodzi mi o pH i twardości ;-)
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Test AZOO PLUS Supreme Bioguard

Postprzez =Fresz= » Pt 27 wrz, 2013 09:41

No właśnie nie zrobiłem i tu może być piesek pogrzebany :-? bo się nie dowiemy co się stało ale tak jak pisałem wcześniej problemów nie miałem. Jeżeli miał bym wysokie no3 (zakładam że nie) to czy szybkie działanie bakterii i zbicie no3 spowodowało by taką sytuację?
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Test AZOO PLUS Supreme Bioguard

Postprzez Kaledon » Pt 27 wrz, 2013 09:48

NO3 nie jest wielkim problemem. Problemem będzie to czego nie zmierzysz testami akwarystycznymi- rozkład zalegających resztek pokarmu i kup do prostszych związków organicznych. I w pomiarach wszystko wychodzi oki a w zbiorniku coś truje krewetki. Przerobiłem takie coś doświadczalnie- około 40-50 CR poszło do krainy lepszych parametrów zanim namierzyłem problem.
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Test AZOO PLUS Supreme Bioguard

Postprzez SUHY » Pt 27 wrz, 2013 10:34

Efekty do dziś :
Zbiornik nr 1.

Przewodność nadal lekko podniesiona w odniesieniu do innych zbiorników i stanu z przed dodania bakterii .Zmiana jest, ale w zasadzie pomijalna bo o niecałe 30 us .
Woda jest mniej mętna , ale w tym wypadku to raczej nie można oczekiwać za wiele bo krewetek jest sporo i ostro działają , lekki kożuch .(a już go nie było)
Mech podskoczył o 8mm .
Spadło PH , z powodu braku aktywności podłoża było około 6,3 , teraz stopień niżej .
Wczoraj martwa sztuka .

Zbiornik nr 2.

Tu nic dobrego , siedział sobie spokojnie ,nic się nie działo a tu dziś z poranka niespodzianka , lekko mętna woda i wsio wygląda jak by dopiero zaczęło dojrzewać po zalaniu .Z drugiej strony może to przełom , a na efekty trzeba było poczekać bo młody zbiornik i bakterie nie miały co jeść .


Zbiornik nr 3.

Ph bez zmian ,przewodność bez zmian , ilość krewetek -1 .
Pojawił się glon na szybach ,w niewielkim stopniu i tylko w zarysie bezpośredniego oświetlenia .


Do testu dołączył następny zbiornik ( nr 4) . Na foto, po prawej .

Obrazek

Pojemność jak w poprzednich , podłoże benibachi ,filtracja kombinowana ,Gąbka+głowica+ hamburg .
Akwarium dojrzałe z krystalicznie czystą wodą ,przewodność 251us ,Ph lekko poniżej 5 .

Dawka bakterii , trzy krople bezpośrednio na filtr .
Jeśli w ciągu tygodnia nie zauwżę żadnej zmiany podam dawkę którą zaleca producent .Po lewej mamy klona względem którego będzie odniesienie .(Wkroplone wczoraj o 21 00 )


Ogólnie :

Zauważyłem dziś coś na co nie zwróciłem wcześniej uwagi ,liście dębu jak i szyszki olchy praktycznie zostały zjedzone w dwa dni ,w akwariach bez dodatku bakterii są jakie były ,lekko skubane .
W starszych akwariach pojawił się glon , nie jakiś ogromny buum , po prostu jest .
Krewetki aktywnie przeszukują wszystkie zakamarki , dużo siedzi na hamburgu .
Nie podskoczyła ilość mniejszych organizmów , oczliki i wszelkiej maści żyjątka są w niezmienionej ilości .
Skok parametrów tylko w jednym najstarszym zbiorniku , ale w zasadzie zmniejszenie ph wyszło na plus .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Test AZOO PLUS Supreme Bioguard

Postprzez =Fresz= » Pt 27 wrz, 2013 10:53

SUHY a tam gdzie Ci padają krewety dajesz odpowiednią dawkę bakterii? bo na czacie doszliśmy do tego że ja dałem ich za dużo heh byłem za pazerny :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Test AZOO PLUS Supreme Bioguard

Postprzez SUHY » Pt 27 wrz, 2013 11:26

Dawka dokładnie jaką zaleca producent , jak test to test .
Ogólnie uważam ze znaczne zwiększenie dawki nie wpłynie negatywnie(ani pozytywnie) ,jak pisałem i tak po paru h mamy ich wielokrotnie wielokrotnie więcej niż podaliśmy .Oczywiście jeśli w butelce mamy same bakterie , tu podejrzewam ze jest inaczej .To raczej biostarter i zawiera także substancje pokarmowe i enzymy , a te mogą w większej ilości wpływać negatywnie na krewetki lub/i znacznie zwiększyć Boom .
Ogólnie nie wspomniałem że w akwariach od jakiegoś czasu używałem bakterii , zakup to czysty przypadek ,dosłownie z nudów nabyłem trochę chemii .
Dolewałem AZOO 11 in 1 Super Bio-Bacteria ,ten bezbarwny ,bezzapachowy płyn kompletnie nic nie zmienił w moich zbiornikach ,to nie powiem w pewnym momencie znacznie przekroczyłem dawkę (bardzo bardzo :-P ) i nadal nic .

Odbiegając od tematu bakterii ,największe widoczne zmiany były po podaniu witamin i enzymów ,wysyp małych organizmów był ogromny .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Test AZOO PLUS Supreme Bioguard

Postprzez =Fresz= » Pt 27 wrz, 2013 11:30

No nie dałem ich też znacznie dużo bo 1,5ml więcej od zalecanej dawki. A jakie właśnie witaminy i enzymy dajesz?
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Test AZOO PLUS Supreme Bioguard

Postprzez SUHY » Pt 27 wrz, 2013 11:48

AZOO Vita Plus , Benibachi Growth Enzyme i Shrimp Emergency Liquid. Pierwsze podanie w ramach przewidzianej ilości ,teraz tylko po kliku na 25L wody do podmian to 10% proponowanej dawki .Nie zastanawiałem się czy to dobrze czy coś zmieni , będę podawał do wyczerpania zapasów potem zobaczymy .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Następna strona

Powrót do BAKTERIE AKWARIOWE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość