Test bakterii Azoo Supreme Bioguard-Pinakolada

Moderator: =Fresz=

Test bakterii Azoo Supreme Bioguard-Pinakolada

Postprzez pinakolada » Pn 23 wrz, 2013 08:32

Witajcie. Więc bakterie otrzymałam w poniedziałek (16.09.2013r) i w ten sam dzień wlałam bakterie. Moje akwarium zostało zalane 5 dni wcześniej.

Kilka szczegółów na temat samych bakterii:
-opakowanie dosyć fajne, zachęcające do zakupu,
-buteleczka poręczna, nic nie cieknie,
-łatwo dozuje się bakterie,
-zapach....hym....no cóż...śmierdzą okropnie.

Po wlaniu 18 ml na 63l akwarium, nie zauważyłam zmętnienia. Na drugi dzień woda przejrzysta.
Filtr jest już stary, więc i brudny od kamienia. W akwarium zrobił się syfek, który szczególnie rzucał się w oczy na szybach. Oto kilka zdjęć:
Obrazek
Obrazek
No i widok na brudną szybę, pełną jakiś osadów i farfocli.
Obrazek
No i dno akwarium.
Obrazek

Przez pierwszych kilka dni nie było żadnej różnicy. W między czasie do filtra trafiło dużo torfu. Woda zrobiła się żółta.

Dzisiaj jest dokładnie tydzień od wlania bakterii do akwarium (23.09.3013r). Oto co zaobserwowałam:
-woda nadal przejrzysta,
-nie nastąpił atak glonów czy czegokolwiek innego,
-żółta woda po zastosowaniu torfu dość sporo się wyklarowała, nie jest brązowata,
-no i najważniejsze a mianowicie zniknął syfek z szyb, zrobiły się czyściutki (szyby nie zostały ruszone odkąd załam akwarium),
-do do filtra bakterie nie poradziły sobie z większym osadem z kamienia,
-nie usunęły również pleśni na nowych korzeniach.

Z tego co zauważyłam rośliny ładnie się ukorzeniły i dość szybko. Tym bardziej że mam w akwarium piasek bardzo drobniutki, niemal pył, który to utrudnia. Akwarium ma 12 dni. Robiłam testy wody, nie zmieniają jej parametrów. Już 19.09.3013 r akwarium było dojrzałe (no2-0, no3-0), co jest ważne, więc jednak przyśpieszają cykl dojrzewania akwarium.


Oto jak się prezentuje tydzień po wlaniu bakterii:

Czyste szyby:
Obrazek
Ogólny wygląd akwarium
Obrazek
Filtr (brak rezultatów)
Obrazek
Widok kawałka dnia z ładnie odbijającymi po 12 dniach hydrocotyle japan.
Obrazek

Co do wpływu bakterii na organizmy... 2 dni temu wpuściłam do akwarium 3 krewetki amano. Brak niegatywnego wpływu bakterii na nie. Krewetki są żywiołowe.
Obrazek

No to tyle na dzisiaj. Niedługo fotorelacja z już dojrzałego akwarium po wlaniu bakterii po podmianie wody, oraz ciąg dalszy z akwarium 63l ;)
pinakolada
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 143
Dołączył(a): Cz 20 cze, 2013 10:03

Re: Test bakterii Azoo Supreme Bioguard-Pinakolada

Postprzez pinakolada » Wt 15 paź, 2013 14:36

No i niestety nie mogłam przeprowadzić testu w 2 akwarium z powodu ospy, z którą walczę do dzisiaj :/ Ale to już tak po fakcie dla wyjaśnienia :)
pinakolada
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 143
Dołączył(a): Cz 20 cze, 2013 10:03


Powrót do BAKTERIE AKWARIOWE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość