19 l Krewetkarium po restarcie - Taiwany

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

19 l Krewetkarium po restarcie - Taiwany

Postprzez Kondzio79 » Śr 08 lut, 2017 23:57

Witam,
Właśnie zrestartowałem kostkę aquaela 19 l. Standardowe wyposażenie i oświetlenie, oczywiście gąbka zmieniona na większą i drobniejszą narożną.Podłoże Glasgarten Environment, woda ro+salty, taiwany sztuk 17, kilka mchów, microzoria, gałęzatka, lignity, kokosy, ketapang kora i liść, cynamon. Na razie jest bałagan ale niedługo będzie odpalana druga kostka - rozdzielę czarne z czerwonymi i wtedy rośliny, mchy i reszta pierdół będzie podzielona i rozplanowana.
Sorry za jakość zdjęć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kondzio79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr 01 lut, 2017 01:05
Lokalizacja: Radom

Re: 19 l Krewetkarium po restarcie - Taiwany

Postprzez przemii » Cz 09 lut, 2017 00:41

w innym temacie, koledzy bardziej doświadczeni ode mnie pisali ze cynamon w akwarium to zły pomysł, poczytaj o tym cynamonie, zeby ci spustoszenia nie zrobił w akwarium ;) Takto fajnie to wygląda, Powodzenia ;)
Avatar użytkownika
przemii
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 58
Dołączył(a): Cz 22 gru, 2016 19:24
Lokalizacja: Skierniewice

Re: 19 l Krewetkarium po restarcie - Taiwany

Postprzez ReqImrik » Cz 09 lut, 2017 07:07

Ogólnie fajnie to wygląda. A co do cynamonu to śliska sprawa ;-) Doświadczenie akwaryści raczej odradzają a, cejloński niby lepszy ale ciężko dostępny, w większości cynamon jest chiński lub indonezyjski a one zawierają dużo kumaryny a, że krewetki nie kosztują 50gr to po co ryzykować :-)
ReqImrik
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pn 16 sty, 2017 09:08
Lokalizacja: Kraków

Re: 19 l Krewetkarium po restarcie - Taiwany

Postprzez Kondzio79 » Pt 10 lut, 2017 23:50

Kolacja :)
Obrazek
Trochę ich wyszło przed przednią szybę i wreszcie widać blue bolty. Co do cynamonu to raczej mam sprawdzony i miałem wcześniej u crystali i nic się nie działo, ale będę monitorował i jak tylko coś się zacznie dziać to wywalę. Zakupiona już bliźniacza kostka i prawdopodobnie jutro będzie zalewana, też na environment. Do nowej pójdą czerwone. Będzie w niej już nowsze oświetlenie - leddy plant i filtr u-jet 3 podłączony do pata mini. Dziś doszedł miernik tds i pierwszy pomiar zadowalający - 284 ųs.
Kondzio79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr 01 lut, 2017 01:05
Lokalizacja: Radom

Re: 19 l Krewetkarium po restarcie - Taiwany

Postprzez Kondzio79 » Pn 13 lut, 2017 22:15

Druga kostka już odpalona i teraz sobie dojrzewa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kondzio79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr 01 lut, 2017 01:05
Lokalizacja: Radom

Re: 19 l Krewetkarium po restarcie - Taiwany

Postprzez Kondzio79 » N 12 mar, 2017 00:58

W drugim już pływają pierwsze czerwone
Obrazek
A w pierwszym robi się porodówka :-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Chyba już wszystkie samice z jajkami (czyli wr x 1, bb x 3, rb x 2, b mosura x 1).
No Suhy szybkie i płodne te twoje bestie :-) .
Kondzio79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr 01 lut, 2017 01:05
Lokalizacja: Radom

Re: 19 l Krewetkarium po restarcie - Taiwany

Postprzez Kondzio79 » Wt 14 mar, 2017 00:08

Przyszłe mamuśki wcinają szpinak:
Obrazek
Obrazek
Kondzio79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr 01 lut, 2017 01:05
Lokalizacja: Radom

Re: 19 l Krewetkarium po restarcie - Taiwany

Postprzez Kondzio79 » Śr 22 mar, 2017 23:05

No i są już pierwsze przecinki :-) tylko ciężko ich na zdjęciu uchwycić, po za tym jeszcze osiem samic z jajkami śmiga :-)
Kondzio79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr 01 lut, 2017 01:05
Lokalizacja: Radom

Re: 19 l Krewetkarium po restarcie - Taiwany

Postprzez Hotei » Pt 24 mar, 2017 16:30

Hej Kondzio, ładne banieczki. I Envi świetnie się prezentuje na fotkach, zielono u Ciebie ... :-D
A krewety fajne, miałeś kolorowo na początku. Może to i nie fachowe, ale świetnie wyglądają gdy są wszystkie razem. Cukierkowo ... :-D
Faktycznie krewety od Suhego szybkie w jajczeniu, też jestem z nich zadowolony. Tym razem wziąłem od niego mix wszystkiego co ma. Bardzo jestem ciekaw co znich ciekawego wyskoczy ;-)
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 19 l Krewetkarium po restarcie - Taiwany

Postprzez Kondzio79 » So 25 mar, 2017 01:20

No dzięki. Na razie, odpukać, wszystko fajnie ruszyło - i krewety i rośliny. Na początku tak miało być, taki mix Taiwanòw a teraz przyszedł czas na rozdzielanie i selekcję. Właśnie idzie do mnie paczka z beni mineral i będą na nim zalane 2 zbiorniki na które też właśnie czekam 25x25x40. Będzie też chyba niedługo trzeci większy 30x30x40 na platinium soil. Robiąc niedawno zakupy w clariasie skusiłem się (może niepotrzebnie) na litr normal i litr powdera. I tu pytanie czy może być z nim coś nie tak? Np. zwietrzałe itp. I drugie pytanie, został mi niecały litr envi i chcę go wsypać pomiędzy normal i powder, czy taki mix będzie ok? A co do krewet Suhego to chyba są stworzone do jajczenia ;-) Jak baniaki dojrzeją wybiorę się znów po coś fajnego do niego.
Kondzio79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr 01 lut, 2017 01:05
Lokalizacja: Radom

Re: 19 l Krewetkarium po restarcie - Taiwany

Postprzez perwersja. » So 25 mar, 2017 12:14

Fajnie się zapowiada. Tak trzymaj :)
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: 19 l Krewetkarium po restarcie - Taiwany

Postprzez Kondzio79 » N 26 mar, 2017 02:08

Mała pomyłka w poprzednim poście, ten normal i powder z clariasa to dark soil (ichiban) a nie platinum. Więc powtarzam pytanie, czy mogę tak zmieszać podłoża?
Oto pierwszy uchwycny malec:
Obrazek
I największy samiec u czerwonych:
Obrazek
Kondzio79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr 01 lut, 2017 01:05
Lokalizacja: Radom

Re: 19 l Krewetkarium po restarcie - Taiwany

Postprzez Hotei » N 26 mar, 2017 04:51

Kondzio, może tak ... Envi możesz zmieszać z czym chcesz, jest to twarde dobrze wypalone podłoże. Dlatego jest przede wszystkim polecane do podżwirówki.
Natomiast co do Dark soil (ichiban), musisz poczytać na forach jak się zachowują te podłoża z krewetkami, tego akurat nie stosowałem.
Envi wymieszałem kiedyś z Adą i był sukces.

Jeszcze Ci podpowiem, że u mnie powder na górze sprawdza się świetnie, ta granulacja nie jest popularna ... cena zrobiła swoje, niektórzy narzekają też iż pyli bardziej od standardowego podłoża i jest to prawdą. Ale ma wiele plusów, pokarm w pyle i ten rozpadający się, wpada pomiędzy granulki podłoża i skaczą parametry.
Tu krewety mają szansę wyzbierać większość, a że uwielbiają gmerać w podłożu a jest ono drobne, jest czysto.

Po czasie polecam Ci wybrać jedno podłoże i na nim prowadzić wszystkie bańki. Problem z aklimatyzacją przy szybkim przerzucaniu krewet nie istnieje.
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 19 l Krewetkarium po restarcie - Taiwany

Postprzez Kondzio79 » N 26 mar, 2017 23:46

Właśnie takie przemyślenia miałem odnośnie powderu :-) Chcę go dać na górę żeby zapobiec wpadaniu resztek w podłoże i utwierdziłeś mnie że warto tak zrobić. Czyli zrobię taką mieszankę z podłożami i myślę że będzie ok. Co do dark soil to widziałem raczej pozytywne opinie a wątpliwości co do jego jakości miałem dlatego że jest rozważane a nie w oryginalnym opakowaniu. W przyszłości myślę że wybiorę jedno podłoże i być może będzie to właśnie envi ale na początku chciałem trochę protestować z kilkoma podłożami i potem wybrać to najlepsze.
Kondzio79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr 01 lut, 2017 01:05
Lokalizacja: Radom

Re: 19 l Krewetkarium po restarcie - Taiwany

Postprzez Kondzio79 » Pt 07 kwi, 2017 23:58

No i maluchów jest już chyba kilkadziesiąt a wśród totalnej mieszanki wyskoczyły też...pinto, przynajmniej tak mi się wydaje ;-) To po środku to chyba mała zebra czy tam inne piano...?
Obrazek
Obrazek
Kondzio79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr 01 lut, 2017 01:05
Lokalizacja: Radom

Następna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości