[45] Tigerland

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: [45] Tigerland

Postprzez dylu » Pt 05 maja, 2017 09:33

To jest mój odmulacz. Zrobiony z dwóch strzykawek: 60 i 20 ml. Z racji tego, że strzykawka 20 ml ma malutki dziubek (taki pod igłę) musiałem jej korpus przykleić do dziubka od 60 ml bo jest dużo większy. Na to jest założony wężyk 6mm. Przy połączeniu na wężyk jest jeszcze nasunięta plastikowa rurka dla usztywnienia i wygodnego operowania odmulaczem. Przy odciąganiu reguluję palcem przepływ tak, żeby granulki podłoża wirowały w rurce i nie zapychały wylotu do wężyka.Obrazek
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja

Re: [45] Tigerland

Postprzez cthulhu » Pt 05 maja, 2017 09:57

Ciekawe rozwiązanie. Ja używam dużego akwarystycznego z plastikowym sitkiem. Podłoże nawet przez niego nie przelatuje, ale nad samym pyłem ciężko jest zapanować by się po zbiorniku nie rozchodził. Wydaję mi się, że to kwestia wprawy przy niskich podłożach.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: [45] Tigerland

Postprzez =Fresz= » Pt 05 maja, 2017 10:26

Dobrze że ja takiego problemu nie mam, bo nie mam w zwyczaju odmulać ;) te filtry które widać na zdjęciu są mało wydajne jeżeli chodzi o filtrację mechaniczną, te filtry sobie tylko plumkają :P

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: [45] Tigerland

Postprzez cthulhu » Pt 05 maja, 2017 10:56

Też nigdy nie odmulałem w pozostałych zbiornikach. ;-)

=Fresz= napisał(a):te filtry które widać na zdjęciu są mało wydajne jeżeli chodzi o filtrację mechaniczną, te filtry sobie tylko plumkają :P

A U-Jety by załatwiły sprawę według Ciebie, czy efekt będzie tan sam?
Ogólnie to dałem dwa by woda super kryształ była bo w innych baniaczkach (27 i 30L ) mam U-jeta i E-Jeta i tam woda kryształ.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: [45] Tigerland

Postprzez Kondzio79 » Pt 05 maja, 2017 11:01

Myślę że gdybyś te e-jety podłączył pod głowiczki pat mini filtracja byłaby dużo efektywniejsza.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Kondzio79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr 01 lut, 2017 01:05
Lokalizacja: Radom

Re: [45] Tigerland

Postprzez =Fresz= » Pt 05 maja, 2017 11:19

Dokładnie tak jak pisze Kondzio ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: [45] Tigerland

Postprzez dylu » Pt 05 maja, 2017 13:21

Też popieram...
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja

Re: [45] Tigerland

Postprzez SUHY » Pt 05 maja, 2017 13:24

Nie wiem jak takim małym odmulaczem z strzykawki sie da pracować ;-) .
Ja mam taki :
https://www.youtube.com/watch?v=iJSFlHqUQS4
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: [45] Tigerland

Postprzez cthulhu » Pt 05 maja, 2017 21:20

OK, wymieniłem znowu 102 na gąbkę 104 podpiętą do głowicy pata mini. Ten wężyk w środku E-jeta został zawiązany i zaślepiony. (ten węzeł może ograniczać przepust rurki czy ważne by był jak najmniejszy?)
Jeszcze chce się upewnić. Pat mini mimo iż wyrzut powietrza jest skręcony na minimum to filtruję z jednakową mocą ?
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: [45] Tigerland

Postprzez dylu » Pt 05 maja, 2017 21:57

Hehe Suhy - u mnie taki kaliber nie wchodzi w grę - bańki 30 i 25 litrów więc przy odmulaniu wody by mi zabrakło :D
Poza tym podłoża całego nie odmulam raczej - zazwyczaj resztki pokarmu i detrytus z górnej warstwy soila. Nie mam karmnika więc wszystko leci w podłoże a robaki nie wybiorą tego nigdy do zera.
Mogę się mylić bo nie mam e-jeta ale jeśli tam wężyk idzie środkiem rurki wyrzutowej ty o chyba nie ma sensu wogóle go tam montować - nie ma chyba skąd zaciągnąć lewej wody... Poprawcie mnie jeśli się mylę
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja

Re: [45] Tigerland

Postprzez cthulhu » Pn 08 maja, 2017 21:12

To się nazywa dobry towar :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: [45] Tigerland

Postprzez cthulhu » Pn 05 cze, 2017 21:28

Czerwiec stoi pod znakiem dnia dziecka tak więc pora i o moich podopiecznych coś napisać. Pierwsze maluchy zaobserwowałem niecały miesiąc temu i od tego czasu przybywa skurczybyków. Jako, że to pierwsze młode u mnie więc póki co z ciekawością przyglądam się ich dorastaniu oraz zmianom jakie u nich zachodzą. Przeważnie większość małych tygrysków jest biała, choć zdarzają się rodzynki już w pełni wybarwione. Ciężko je wypatrzeć, dlatego pod obiektyw najlepiej je zwabić jakimś smakołykiem. Moje uwielbiają szpinak.

Obrazek

Obrazek
Trudno złapać ostrość na samych maluchach, ale te małe białe przecinki to one :-D

Obrazek
Niektóre młode są już wybarwione

Ciekawe jak robale się wybarwią. Dorosłe sztuki w zbiorniku są różnych odcieni niebieskiego. Są całkiem jasne, słabo wybarwione jak i ciemne atramentowe z rdzawym pasem na grzbiecie potocznie nazywanymi Deep Blue Tiger. Dla mnie każde mają swój urok, ale najbardziej podobają mi się te z błękitnym prześwitem jak ta krewetka poniżej z lewej strony.
Obrazek

Obrazek

Wraz z przyjściem na świat młodych, w baniaku niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki skończyły się wszystkie problemy, które opisywałem we wcześniejszym wpisie. Woda jest kryształ a glony poznikały. Nawet krewetka, która miała niepokojącą wylinkę wróciła do swego naturalnego wyglądu, zachowując jedynie swój grzbiet wygięty w charakterystyczną „eske”.
Obrazek

Obrazek

Nie ma to jak cieszący oko baniaczek z wieloma maluchami.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: [45] Tigerland

Postprzez Smithi » Śr 07 cze, 2017 21:01

Jaki masz procent "odpadu" z deepow????
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Re: [45] Tigerland

Postprzez cthulhu » Cz 08 cze, 2017 05:27

Ciężko na razie stwierdzić ponieważ to pierwsze mioty u mnie.
Krewetki były kupowane pod koniec lutego jako Blue Tiger z informacją, że mogą się pojawić wśród nich Deepy. Jak podrosną i się wybarwią to dam znać.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: [45] Tigerland

Postprzez cthulhu » Pn 10 lip, 2017 21:19

Tigery pięknie, aczkolwiek wolno rosną, a ja jestem podekscytowany zbliżającą się wielki krokami pierwszą krzyżówką moich PRL z Tigerami. Na razie jeszcze osobno, ale w planach tworzy się już specjalny baniaczek pod hybrydy TiBee F1. Jeszcze mam dylemat czy wrzucić samice PRL do Tigerów czy Tigerkę do PRL …? Poniżej kilka fotek z kolacji na jarmużu moich przyszłych protoplastów TiBee, a w szczególności BTOE, które na zielonym tle aż miło oglądać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Poprzednia strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron