[29,5l] Małe Co Nieco ^^

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » Pt 23 cze, 2017 20:37

Dzień 104

Kochani krewecie zrobiły mi cudny prezent co prawda dzień mamy już był, ale dzień ojca wcale nie gorszy :mrgreen: Dziś wlepiam nos w baniak po pracy, żeby się odprężyć, a tam co widzę.... maleństwa!! Tak tak, przeżyły mimo hordy gupików ^^ rzeczywiście są tycieńkie, ale mam nadzieję, ze szybko urosną.
Obrazek
Obrazek

Pewnie kundelki po jakichś Orange ^^ ale i tak się nimi jaram!
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » Pt 30 cze, 2017 17:49

Dzień 111

Maleństwa rosną jak na drożdżach co mnie niezwykle cieszy. Z tego co zauważyłam krewecie najbardziej aktywne są nocą po zgaszeniu światła wychodzi czereda z ukrycia i buszuje po baniaku.

Kilka foteczek:

Obrazek

Obrazek
Jajczymy dalej, będzie nas więcej ^^ mamuśki na wypasie

Obrazek
Zarosło odrobinę, ale i tak musiałam Weepinga ostro zredukować, bo glonisko się w nim zalęgło i nie wiem czy biedak odbije :(

Obrazek
A tu nowy przychówek - na razie śmigają robaczki od Rili co powoli zaczyna być widaać
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez =Fresz= » Pt 30 cze, 2017 20:58

Gratuluję przychówku ;) jeszcze chwila i będzie czas na selekcję.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » N 09 lip, 2017 10:55

Dzień 110

Jak widać papu od Szefowej daje radę :D Tutaj tylko część "małej czerwonej armii" :D już się nie chowają tylko gdzie nie popatrzeć tam jakaś śmiga, przegrzebuje podłoże czy skubie coś na listkach. No wreszcie coś się dzieje!!

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » Wt 01 sie, 2017 16:16

Dzień 143

Uf jak gorąco, puff jak gorąco xD rzucam małą aktualeczkę. Zbiornik ma się całkiem dobrze w tych mało sprzyjających warunkach.


Na termometrze wg miernika:
- temperatura: 26,4 C wiec chyba nienajgorzej
- TDS: 258 ppm - ktoś powie czy to dobrze?

Kilka fotek ;) - dalej jest zielono, glony nitkowe pooowoli zanikają, za to mam problem z kolonijnymi paskudnymi zielenicami ( na anubiasie widać idealnie, ale dziad mimo to puszcza listeczki i rośnie dalej) Czytałam ze to jakieś problemy z fosforem ale nie chce lać do baniaka jakiegoś dziadostwa. Krewecie jajczą aż miło i tylko patrzeć jak F1 też będą z brzuszkami latać. Podmianki to odstana kranowita - bakterie odstawiłam, bo wydaje mi się, że baniaczek chyba już sam zaskoczył ma się nieźle. Z resztą oceńcie sami :D czekam na komenty!!!

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez kazujama » Śr 16 sie, 2017 22:25

Pochwal się gdzie kupiłaś Rasbory Borneańskie ;) bo z tego co widzę ciężko jest z ich dostępnością :|

Wysłane z mojego SM-T713 przy użyciu Tapatalka
kazujama
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn 05 sty, 2015 00:24

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez pawprz » Cz 17 sie, 2017 09:28

Boreanki nie pokażą niestety swojego piękna. Lubują się w ciemniejszych zbiornikach. Będą blade i mało ruchliwe. Krewety super ciesze sie twoim szczęsciem
pawprz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Wt 14 mar, 2017 23:34

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » N 20 sie, 2017 18:36

Zgadzam się z kolegą powyżej - z resztą wszędzie gdzie o nich poczytałam to rybki ciemnych wód. Jedna jest ładnie wybarwiona dalej, a druga trochę straciła na kolorku, a kupiłam jej w lokalnym zoolu - 6zl za szt
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » Cz 15 lut, 2018 12:10

Oki pora odświeżyć trochę temat :D Baniaczek ma już rok udało się wsio żuje i hula ^^ Pytanie jest następujące czy potrzebny jest restart :? Podłoże to zwykły barwiony żwirek, fakt faktem już trochę syfku mimo odmulania się w nim odłożyło. Zastanawiam się tez nad wymianą ceramiki w filtrze w jednym z koszyków.
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez =Fresz= » Cz 15 lut, 2018 12:25

Poka no jaką fotę :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » Cz 15 lut, 2018 13:32

Ale tam Fraszku nic się bardzo nie zmieniło ^^ mchy trochę mi podupadly na zdrowiu.. Pewnie będę sądzić od nowa a reszta w miarę daje rade
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » Cz 13 gru, 2018 11:40

Dzień 642 xD

Wiele się pozmieniało w tej małej kostce. Były pierwsze przykre upadki, były plagi glonów, były pierwsze zwątpienia czy warto..., ale że człowiek na błędach się uczy szybko wyciągnęłam wnioski i się nie poddałam :)


Obrazek

Jak widać z planu zniknął wielki korzeń zajmujący sporą cześć zbiornika. Mam pewne podejrzenia, że przez niego mogłam mieć problemy. Zwyczajnie za dużo tego było i kostka sobie nie radziła.

Obrazek

Wielki kawał drewna zastąpiły mniejsze gałązki "przyklejone" do szyby na przyssawkach i obsadzone mchem. Czekam aż zielone się trochę rozbuja i stworzy ładne kępki i ściany. P.S tak wiem, rysa na opti strasznie razi, :( załatwiłam tak szkło magnetycznym czyścikiem, który złapał drobinkę żwirku - Przestrzegam!

Obrazek

Aktualizacja zielonego:
Mech Peacock (Taxiphyllum sp.)
Mech Willow Gigantea (Fontinalis antipyretica)
Subwassertang (Lomariopsis lineata)
Mikrozorium oskrzydlone "Windelov" (Microsorium pteropus ‚Windelov’)
Anubias nana mini - jestem pod wrażeniem siły tej małej roślinki, przezył glony, krasnale i inne paskudztwa <3
Anubias barteri (Anubias barteri var. coffeefolia)
Azolla karolińska (Azolla filiculoides)

Jak łatwo zauważyć prócz Anubiasa i oby Miko reszta nie przetrwała próby czasu i... glonów, ale teraz mam nadzieję, ze będzie dobrze ;) Mchy już odbiły i przyzwyczają się do wody, niestety twardej :(

Obrazek

Do krewetek dołączyły Mikrokraby, małe żyjątka czyściciele dna :D

Obrazek

Obrazek
* ta ślicznota (ta powyżej też) jest ze mną od początku ;) dała radę, dzielna

Obrazek
Mamusie

Obrazek
Po wpuszczeniu kilku nowych sztuka Sakurek, krewecie oszalały i zaczęło się jajczenie mimo zimy ;) Cieszę się bardzo i czekam na nowy przychówek.


Tak wiec to wygląda na dzień dzisiejszy ;) Jakieś uwagi pytania czekam śmiało. Tak btw miło odświeżyć ten temat :D i dać znać, że się żyje
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » N 16 gru, 2018 08:44

Dzień 645

Wreszcie przyszedł do mnie spóźniony Mikołaj i przyniósł takie małe klejnociki :D

Obrazek

Z tego co przeglądałam forum to chyba będzie Sakura Yellow Neon. Prócz nich jest jeszcze kilka zwykłych Yellow i Red Cherry - ta na fotce nawet z gratisowym pakiecikiem jajek

Obrazek

A to chyba Blue Velvet ^^

Od razu proszę starych wyjadaczy :D, żeby mnie poprawili jeśli źle rozpoznałam gatunki. Cieszę się że więcej robaczków śmiga po kostce i od razu mówię, że od początku byłam nastawiona na misz-masz, a nie krystaliczną linię. Tak więc czekam na jajka niespodzianki :D

Obrazek
A to najbardziej jurny samczyk xD śmiga po akwa jak wariat w poszukiwaniu samiczek
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez =Fresz= » N 16 gru, 2018 10:49

Chcesz mixować?:P

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » N 16 gru, 2018 11:09

Tak :-) Wiem wiem to daleko stoi od profesjonalizmu, ale lubię jak jest kolorowo
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości