[29,5l] Małe Co Nieco ^^

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

[29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » Śr 08 mar, 2017 13:54

Tak wiec ruszamy z tematem :) Dziś przyszły pierwsze paczki z "towarem". Na razie zaczynam gromadzenie :D najważniejszy baniaczek i media już są. I tu chciałam się podzielić refleksją :P Większość zamówiona na Clarias i WodnejKrainie przysłane kurierem DPD - zapakowane profesjonalnie bez pożałowania styropianu, wypełniaczy czy też foli zwykłej i bąbelkowej. Miernik TDS przyszedł przez InPost i przyznam szczerze mocno zdziwił mnie fakt paczki wrzuconej do skrzynki! - ani potwierdzenia odbioru, ani sprawdzenia przesyłki przy kurierze... porażka.

Dane techniczne:
Zbiornik: 29x29x35 Optiwhite
Oświetlenie: Leddy Smart Plant 6W Aquael (zobaczymy jak się sprawuje)
Filtracja: Versamax 2 Aquael + prefilter 45ppi + azzo filter sponge
Podłoże: żwirek kwarcowy czarny o gradacji 08-1,2 oraz brązowy 02-08
Nawożenie: raczej nie planuje tym bardziej, że nie zamierzam mieć wymagających rośli to raz, a dwa lanie chemii niewskazane ^^
Flora: punkt do edycji w planach: Mini Pelia, Weeping Moss, mech Fisidens sp. Morishaki, Flame Moss, Microsium Widelov, Anubias nana Petite i może jeszcze jeden rodzaj, rzęsa albo salwinia, żeby coś sobie pływało u góry
Fauna: na pewno jakieś Neo na początek przygody, ale dokładnie jakie to jeszcze nie wiem. Dam popracować zbiornikowi :)

A teraz coś z przyjemnych rzeczy (czułam się jak w Gwiazdkę):
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Temat oczywiście będzie uzupełniany :D w miarę rozwoju sytuacji :D
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez lwica79 » Śr 08 mar, 2017 17:00

zawsze fajnie takie tematy obserwować :) . Trochę jakby się własny zbiornik urządzało (tylko bez kosztów ;P ) . Z tego co widzę startujesz bezbłędnie , więc pewnie pójdzie Ci i dalej gładko (czego szczerze życzę ) :-) .

To będzie pierwsza przygoda krewetkowa na Twojej drodze życia ? Dobrze zrozumiałam ?
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » Śr 08 mar, 2017 20:34

Dziękuję za miłe słowa :D Po tym czego się tutaj naczytałam to wydaje mi się, że minimum jakie musi być dla krewetek to zorganizowałam (oczywiście jeszcze się zobaczy co wyjdzie w praniu). Tak, to będzie mój pierwszy raz z tymi stworzonkami. Wcześniej były rybcie, ale niezorganizowanie, brak czasu itp. dały moc zniechęceniu i akwarystyka poooszła w ciemne zapomnienie. Jednak jak już ktoś spróbował u siebie mieć jakiś zbiorniczek to po przerwie chyba prędzej czy później do tego wraca :D

Jeszcze mały wieczorny Up: okleiłam baniaczek, media pozakładane, zasypane podłożem, z którego nie zapeszając jestem całkiem zadowolona :D postawione na miejscu docelowym około weekendu pewnie podziałam z nim dalej.

Obrazek
Żwirek czyściutki bez grama jakiegoś syfu, aż miło patrzeć.
Obrazek
Obrazek
A tu samo oświetlenie, które całkiem ładnie świeci xD (w zamiarze była Leddy Slim, ale to może później... albo do kolejnego baniaczka xD)

Zastanawiam się tylko czy nie za mało podłoża: najniżej jest 2 cm a w najwyższym punkcie 6 cm.
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez RufusBB » Cz 09 mar, 2017 05:19

Jeśli nie planujesz sadzić żadnych roślin w podlozu to wystarcza 0.5 cm spokojnie.
Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Razz » Cz 09 mar, 2017 07:04

a woda to :?: kranowvit czy Ro + mineralizator :?:

zazdroszcze startu baaniaka ja narazie ze swoim baniakiem jestem w lesie (tzn. w piwnicy hehe) :-?
Avatar użytkownika
Razz
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 96
Dołączył(a): Wt 10 sie, 2010 21:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » Cz 09 mar, 2017 08:15

Kranoweczka. Nie planuję żadnych roślinek do wsadzenia w podłoże. Same przyczepiane do korzeni lub skałek
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » Cz 09 mar, 2017 10:23

Co w kranie piszczy + test miernika:
ObrazekObrazek
TDS _________________________________________________________________________________ EC
ObrazekObrazek
Info z wodociągów: Ph 7,7 - wg testów kropelkowych Zoolek'a by się zgadzało

Gh i Kh to chyba nie ma sensu jeszcze robić tylko dopiero po odpaleniu baniaczka?
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » Pt 10 mar, 2017 17:55

Kolejna aktualizacja tym razem polowaniem na korzenie w roli głównej *_* udało się znaleźć całkiem względne (Spider root i kawałeczek mangrowca) to się pochwale w aranżacji "na sucho". Widziałam kilka zbiorników z których ponad tafle wystawały korzenie i bardzo mi się spodobał ten efekt. Jak się uda to planuje ten kawałeczek obsadzić pelią. Z reszta jest tyle odnóg, że będzie gdzie sadzić meszki ^^. Do tego wszystkiego dwa kamyczki.
ObrazekObrazek

Teraz tylko trzeba to wszystkow wyczyścić z kurzu i innego syfku :-D Macie jakieś sprawdzone metody? Żeby potem nie mieć zupy w baniaczku xD
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Agnieszk » Pt 10 mar, 2017 18:38

Witam, najlepiej najpierw namoczyć, wyszorować szczoteczką, wygotować kilka razy po 30 minut ze zmianą wody za każdym razem i na koniec najlepiej spłukać pod prysznicem chyba, że masz dostęp do karchera no i na końcu najlepsze można z czystym sumieniem włożyć do akwarium. Pozdrawiam Agnieszka
Agnieszk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 223
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2016 14:07
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez =Fresz= » Pt 10 mar, 2017 19:38

Widzę że tutaj będzie zbiorniczek z przytupem:P

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

[29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez SpiDeReK81 » Pt 10 mar, 2017 19:51

Wooo .. będzie sie działo .. ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
SpiDeReK81
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt 24 lut, 2017 22:10

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » Pt 10 mar, 2017 20:22

:oops: nooo powiedzmy że chciałam na sam początek taki jeden, konkretny wystawowy xD baniaczek ma zaszczytne miejsce wiec musi wyglądać xD Dziękuje Aguś za rady. Korzenie są już po wyszorowaniu i po pierwszym wygotowaniu w solance :mrgreen:, przepłukane i gotują się teraz drugi raz. Wcześniej poszukałam i zerknęłam do TEGO TEMATU by Hotei i też idę za wskazówkami jakie tam zawarte. Na początku zmartwiło mnie to, ze wsio pływa xD jednak jak zostawiłam w gorącej wodzie to pory się pootwierały i małe korzonki już się utopiły ^^ teraz ten wielki żeby zrobił to samo :P
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » Pt 10 mar, 2017 23:47

Obrazek
Dobranockowe pozdrowienia od "topielców" :mrgreen: Jutro zobaczymy jak się będzie miała sytuacja.... notabene woda już odstawiona i czeka na "doprawienie" i zalanie zbiornika :D Trzymajcie kciuki!!!!
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Lukkey » So 11 mar, 2017 00:22

Widzę, że masz żwirek z wodnej krainy, nie chciałbym robić antyreklamy bo z tego co pamiętam ktoś od nas z forum prowadzi ten sklep, ale u mnie się nie sprawdził. Na początku wygląda wszystko fajnie, czysty bez żadnego syfu, ładny czarny kolor itp. Po kilku miesiącach w baniaku zaczyna się odbarwiać, po prostu odpada z niego czarna farba pod którą jest biały/mleczny żwir. Po pierwsze wygląda to niezbyt estetycznie bo u mnie w obecnej chwili co 2 ziarno jest w całości lub częściowo odbarwione tj. mleczne/białe. Po drugie nie wiadomo jak wpływa to na parametry wody, czy po jakimś czasie substancje wchodzące w skład tej farby nie osiągną takiego stężenia w wodzie, że zaczną się dziać dziwne rzeczy. Miałem tak w poprzednim baniaku około 2 lata temu jak i w dwóch obecnych założonych kilka miesięcy temu. Gdybym miał wybierać jeszcze raz neutralne podłoże to raczej zainwestowałbym w coś lepszego np. Denerle (dokładnej nazwy nie pamiętam). Jak znajdę chwilę czasu to wrzucę jakieś zdjęcia żeby nie być gołosłownym.

Co do tematu zaczyna się całkiem fajnie, będę obserwował postępy prac- powodzenia ;)
Lukkey
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 122
Dołączył(a): Pn 18 lut, 2013 15:34
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez stan_shrimps » So 11 mar, 2017 01:45

chyba znam producenta tego żwirku :D pływa po tafli i nie pyli kompletnie, nawet bez płukania?

Piasek kwarcowy barwiony żywicą przez kwarcsystem z Rudnej Małej (teraz Sandeco).

Troszkę jaśniejszy się robi pod wodą, pewnie zależnie od partii, u mnie już 3 lata, nie widzę żeby się bardziej odbarwiał, po 1,5 roku od startu w niektórych bańkach wyskoczyły nitki w ilośći 10% objętości akwarium, później odpuściły. To raczej nie przez żwirek, ale to jedyny z nim problem jakiw tych banlach wystąpił, żywica jest neutralna więc spokojnie.
Niektóre partie pewnie będą obłazić bardziej inne mniej...
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Następna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron