[29,5l] Małe Co Nieco ^^

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Eilip999 » So 18 mar, 2017 19:04

Nie o takie sole mi chodzi. Tylko o sole, których robi się nawozy. W każdym razie mi nigdy do głowy nie wpadło nawożenie rybami, ale może to też jakiś sposób.
Eilip999
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 27
Dołączył(a): Wt 28 lut, 2017 15:57

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez raiders » So 18 mar, 2017 19:26

Eilip999 napisał(a):Nie o takie sole mi chodzi. Tylko o sole, których robi się nawozy. W każdym razie mi nigdy do głowy nie wpadło nawożenie rybami, ale może to też jakiś sposób.

Ryby produkują kupki (azot) , karmisz rybki różnymi pokarmem np mrożonki (fosfor) i już Ci odpadają dwa podstawowe składniki makro w nałożeniu oczywiście przy zachowaniu umiaru.
Podajesz tylko potas i czasem magnez.... O Micro można zapomnieć w większości przypadków no chyba że mowa o rasowym holendrze.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Smithi » N 19 mar, 2017 10:50

Jolka mialem z neo rozborki brigittae, jak dobrze pamietam to w zbiorniku 25l bylo ich 6 sztuk i w zaden sposob nie zaszkodzily krewetom, coprawda jakies malutkie napewno byly zjedzone ale przy neo ktore plegna sie na morgi w zaden spsob nie wplynely jakos drastycznie na poplacje ktora i tak sie rozrastala. Co do rybek to ja bym wpuscil je dopiero jak baniak dojrzeje.
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » Pn 20 mar, 2017 08:01

Przyznam się, że w jakiś sposób chce kontrolować stadko krewet, bo potem spuszczać w WC nie mam najmniejszego zamiaru ;x a na jakiś "odpad" kolejny zbiornik póki co nie jest przewidziany (póki co ^^)
Tak więc na razie bańka dojrzewa, a ja sobie czekam ;p
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » N 26 mar, 2017 08:30

Dzień 15

Obrazek

Przepraszam za jakość, ale zdjęcia robione zaraz po podmiance i buszowaniu w bańaczku :D

Do kolekcji roślin dołączyły:
Mech Weeping (Vesicularia ferriei)
Mech Flame (Taxiphyllum Flame)
Mech Taiwan (Taxiphyllum alternans) - najprawdopodobniej, zobaczymy co z niego wyrośnie.... i tu chciałam się podzielić przykrą refleksją, że chyba nie przestanie mnie dziwić to, że prowadząc sklep zoo ktoś nie zna się na swoim asortymencie (szok...)
Mikrozorium oskrzydlone "Windelov" (Microsorium pteropus ‚Windelov’)
Salwinia pływająca (Salvinia natans)

I na koniec mała pięknotka (chyba ma się nieźle skoro otwiera nowe listki), której rodzaju w dalszym ciągu nie znam ^^ może ktoś pomoże w rozpoznaniu?

Obrazek

W tygodniu czekają mnie testy wody i zobaczymy jak się to wszystko układa :mrgreen:
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » Wt 28 mar, 2017 06:26

Dzień 17

Testy nr. 2:
Ph - 7,6
Gh - 9-10
Kh - 7
Temperatura - 21,5
TDS - 184
NO2 - 0.75
NO3 - 5

No to jeszcze przyjdzie mi poczekać. Naprawdę bańka wie jak wystawiać moją cierpliwość, dodam, że bardzo kruchą, na wielką próbę :mrgreen:
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » So 08 kwi, 2017 08:50

Dzień 28

Obrazek
Obrazek

Więc tak to wygląda na dzień dzisiejszy.Zbiornik ma już prawie miesiąc i śmiem twierdzić, że ma się nie najgorzej po swoich wszystkich początkowych plagach :mrgreen: począwszy od szaleństwa pierwotniaków, poprzez śluzowca, a skończywszy na okrzemkach, które ostatnio właśnie zauważyłam (niby podobno jak szybko w młodych baniaczkach się pojawiają równie szybko znikają więc nic na razie nie zamierzam z nimi robić.)
Garść danych:
+ czas naświetlania to 6 godzin (15-21)
+ filtr ustawiony na 50/50 żeby troszkę mieszało
+ po pojawieniu się dziurek w liściach jednego z anubiasów odważyłam się dodać deko carbo i makro, zmiany zahamowały
+ połasiłam się wreszcie o programator czasowy (polecam, tania, a bardzo przydatna rzecz)
+ ostatnio podane bakterie (Akwesan) od Fresza, zobaczymy co zdziałają :-D

Obserwacja:

Obrazek
Jak widać roślinki odbijają i jak mało kiedy mnie to cieszy ^^. Mico wszystkie wypuściły nowe zalążki liści, mchy w swoim ślimaczym tempie też zaczynają się zagęszczać. U anubiasów pojawiły się nowe korzonki i stożki wzrostu podobnie jest u buci.

Obrazek

I na koniec jeszcze takie cuś nitkowatego. Na weepingu niedawno zauważyłam. Na razie nie ma tego glona wiele jest w jednym miejscu - pewnie usunę go mechanicznie, żeby się dziad nie rozniósł - chyba, że macie inne pomysły to czekam na podpowiedzi :mrgreen:

A z nowinek na razie roślinnych to do mini kolekcji wolnorosnacych dzięki uprzejmości kolejnego forumowicza dołączyły:
Skrzydlik (Fissidens nobilis)
Bolbitis mini (Bolbitis heteroclita)
+ mchy Phoenix i Flame

Obrazek

Bolbiś z sympatii nazwany Kacprem :mrgreen:
Ostatnio edytowano Pn 10 kwi, 2017 21:39 przez Jolka4655, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » N 09 kwi, 2017 14:04

Dzień 29

Testy nr. 3:
Temperatura - 22 st. C
TDS - 202 ppm
Ph - 7,4
Gh - 10-11
Kh - 9-10
NO2 - 1,5
NO3 - 20

Eh, jestem mega zawiedziona :( testy nie wyszły najlepiej nie wiem co jest tego przyczyną. Teraz postawie tylko na podmianki i będę dalej monitorować stan rzeczy :-(
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez cthulhu » N 09 kwi, 2017 19:47

Odnośnie tego glona nitkowatego, to też go mam :-/ . Jedyny jego plus, to to, że jest on mało ekspansywny i daje się go usunąć mechanicznie, chociaż to żmudna robota. Przypuszczam, że jest to jakiś glon nitkowaty, co występuje tylko w wodzie twardej. W miękkiej wodzie tego glona nie miałem. Miałem inne nitkowe ale one były one strasznie "miękkie" -rwały się w szczypcach. Zniszczyłem je przez ograniczenie światła.
Na te co masz redukcja światła póki co nie działa. Liczę, że jak będzie więcej krewetek w zbiorniku to automatycznie jego będzie mniej. Jolka ją Ci się uda go zwalczyć to napisz jak się z nim uporałaś ;-)
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez pit73 » Pn 10 kwi, 2017 08:58

Może na ten glon nitkowy pomoże femanga algen stopp?
Avatar użytkownika
pit73
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz 24 mar, 2016 18:25
Lokalizacja: Kruszwica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez cthulhu » Pn 10 kwi, 2017 11:09

pit73 napisał(a):Może na ten glon nitkowy pomoże femanga algen stopp?


Może i by pomógł. Ja jednak wolę nie testować żadnych specfików by krewetkom nie zaszkodzić ;-)
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez RufusBB » Pn 10 kwi, 2017 11:25

U mnie jest woda dosyć miękka w granicach 6-8GH i też mam tych nitek sporo. Usuwam to jak mi już przeszkadza pęsetą, po usunięciu jest z tydzień spokoju. Świecę różnie - czasami 7h, innym razem 10h.
Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez cthulhu » Pn 10 kwi, 2017 12:46

RufusBB napisał(a):U mnie jest woda dosyć miękka w granicach 6-8GH i też mam tych nitek sporo. Usuwam to jak mi już przeszkadza pęsetą, po usunięciu jest z tydzień spokoju. Świecę różnie - czasami 7h, innym razem 10h.


A ile masz robali w zbiorniku ?
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez pit73 » Wt 11 kwi, 2017 17:23

cthulhu napisał(a):
pit73 napisał(a):Może na ten glon nitkowy pomoże femanga algen stopp?


Może i by pomógł. Ja jednak wolę nie testować żadnych specfików by krewetkom nie zaszkodzić ;-)


Inaczej, bo zle napisałem. Jakis czas walczyłem z nitkami, usuwajac je mechanicznie, ale pomogło jak umarłemu kadzidło. Krewetki tego nie jadły, a glon rozprzestrzenil sie tak, ze zadusił rosnace mchy na korzeniach. Wiec albo smierc całej roślinności (a glon pozostanie i tak) albo delikatne, prowadzone kilka tygodni (zgodnie z receptą) usuwanie femangą. To nie jest jakis srodek typu "wlej wieczorem, rano cud" i stosowany poprawnie ( nie jakies czterokrotnosci czy cos w tym stylu) po kilku tygodniach uwolni akwarium od glonów nitkowych. W stężeniach podanych przez producenta to srodek bezpieczny.
Avatar użytkownika
pit73
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz 24 mar, 2016 18:25
Lokalizacja: Kruszwica

Re: [29,5l] Małe Co Nieco ^^

Postprzez Jolka4655 » Wt 11 kwi, 2017 19:55

Na razie postanowiłam dać baniaczkowi 2 tygodnie spokoju. Tyle co to podmianka wody i zobaczę co się będzie działo. Czas świecenia zostawiam dalej na 6h.
Avatar użytkownika
Jolka4655
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Cz 05 sty, 2017 15:25
Lokalizacja: Dębica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości