Pawel M - 49l - Red Crystal

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez stan_shrimps » So 15 kwi, 2017 21:36

wrzuć fotki klikając na przycisk img powyżej okna edycji tekstu posta ;)
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez Pawel M » Cz 20 kwi, 2017 06:21

stan_shrimps napisał(a):wrzuć fotki klikając na przycisk img powyżej okna edycji tekstu posta ;)


to forum jest jakieś dziwne z tym wrzucaniem - normalnie na innych zasysa z dysku bez zbędnego bawienia się w netowe stronki - ale trudno, po malutku ogarniam

teraz pytanko :)
jak duże podmianki proponujecie na tak wypasionym (litrażowo) zbiorniku ??
5l tygodniowo starczy - choć w zasadzie to byłaby dolewka bo tyle to mi wody odparowuje ;-)
10l tygodniowo - to już była by dolewka z małą podmianką

mam w obsadzie około 20 krewetek - dokładnie 25 szt, parametry stabilne NO2 na zero, NO3 bliskie zeru więc woda w miarę dojrzała

i drugie pytanko jakby ktoś zechciał naświetlić temat bo ja raczej zielony jestem
Wrzucam po malutku (bardzo małymi porcjami) pokarmy nature shrimp. Krewetki praktycznie ich nie ruszają (odmulam je po dniu czy dwóch), wcinają glony i końcówki padłych roślin. Wcinają też wylinki bo pojawiły się takowe ze dwie. Na korzeniu pojawił się drobny glon nitkowaty i jego też konsumują a pokarmu nie bardzo ruszają. Czy to normalne ??
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez =Fresz= » Cz 20 kwi, 2017 06:23

Jest dziwne bo nie ma swojego serwera chyba że ma a batmanka coś ukrywa :P

Odnośnie pokarmu to z tego co pamiętam to u każdego nie chętnie chciały go jeść.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez marcin » Cz 20 kwi, 2017 07:25

Przy tak małej obsadzie w takim zbiorniku krewetki zawsze sobie cos znajda. Zazwyczaj nie sa zainteresowane dodatkowym pokarmem dopoki sie znacznie nie rozmnoza. U mnie bylo podobnie.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
marcin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt 10 cze, 2011 14:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez CryMore » Cz 20 kwi, 2017 17:27

odparowana woda = Dolewka RO, podmiana = spuszczenie wody i wlanie takiej samej ilości zmineralizowanej. Nie uzupełniaj nigdy odparowanej wody zmineralizowaną.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez Pawel M » Cz 20 kwi, 2017 18:01

oki rozumiem - CryMore

tylko co lepiej - dolewać RO czy podmieniać jednak trochę
mogę uzupełniać odparowane 5l czystym RO - + jednocześnie podmienić 5l na wodę z minerałami ??

nie będzie to za dużo ?? zakładam że w akwarium jest około 35l wody (reszta to ozdoby, podłoże, no i nie jest zalane po dach)
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez dylu » Cz 20 kwi, 2017 19:53

Woda ze zbiornika odparowuje, ale wszystkie rozpuszczone w niej związki nie odparują. Dolej czystej RO do poziomu jaki zwykle masz w akwa, po czym spuść 5 litrów wody i wtedy uzupełnij zmineralizowaną. Poza tym radził bym ci dolewać czystej RO w miarę odparowywania wody z baniaka np. jeśli masz dość chłodno w mieszkaniu i parowanie jest niewielkie to w połowie tygodnia między podmianami warto uzupełnić odparowaną wodę, żeby nie dopuścić do znacznych wahań parametrów. Jeśli parowanie jest duże to nawet co drugi dzień warto to zrobić...
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez Pawel M » Cz 20 kwi, 2017 21:52

spoko - będę tak robił, na bieżąco dolewki czystego RO a raz na tydzień 5l podmianka z minerałami
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez Tasior » Pt 21 kwi, 2017 06:27

Nie rób podmiany w ten sam dzień co dolewki RO. Szczególnie jak dolewasz raz na tydzień. Np jak podmiany robisz w sobotę, to w piątek dolej odparowanej wody i będzie okey. Choć lepiej dla krewet będzie jak będziesz RO dolewał częściej niż raz w tygodniu ;)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez Pawel M » Pt 21 kwi, 2017 07:09

Tasior - pisząc dolewki na bieżąco myślałem o dolewaniu czystego RO co dwa, trzy dni - zależy od parowania
a raz w tygodniu będę podmieniał całe 5l z minerałami :)
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez Pawel M » Cz 27 kwi, 2017 23:40

pierwsze dwa tygodnie z krewetami minęły bez problemów
jako oblatywacze od kumpla dostałem kilka sztuk crystali ( w tym ciężarną mamuśkę) i dziś zauważyłem kilka (naliczyłem 4) biało-czerwonych kropek troszkę większych niż łepek od szpilki :)

zakładam że start się udał skoro nie ma strat a nawet coś tam przybyło ;-)
Krewety póki co prawie nie karmione - zjadają glony i rozpadające się resztki roślin i pytanko w związku z karmieniem

doczytałem że lubią pokrzywę świeżą i faktycznie wcinają aż miło młode sparzone listki ;-)

co jeszcze łatwo dostępnego można im podać ?? może macie jakieś patenty - chodzi mi o proste i łatwo dostępne produkty które nie będą psuły wody ;-)
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez raiders » Pt 28 kwi, 2017 05:52

Groszek zielony, szpinak, jarmuż, dynia hokkaido, liście orzecha włoskiego, dębu, buku , jesion, cukinia,

Krewetki to smieciojady zjedzą wszystko. Każdy produkt psuje wodę jeśli długo w niej zalega dla tego trzeba wyciągać to co krewetki nie zjedzą.

Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez Pawel M » Pt 05 maja, 2017 22:43

dziś musiałem zrobić małą przycinkę zielska - rogatek i pistia rosną jak szalone nie idzie ich ogarnąć
na szczęście mchy mają mniejsze przyrosty ;-)

jedna samiczka dała mi już kilka maluszków - kolejne 4 noszą jajeczka, nie zdołałem ich uchwycić bo najczęściej "kampią" pod korzeniem lub pod gąbką filtra - wyłażą właściwie tylko na żarcie


wszelkie sugestie i uwagi mile widziane ;-)







ps. już wiem że na tej kostce się nie skończy :mrgreen:
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez Helmut72 » Wt 09 maja, 2017 18:39

Jak to jest możliwe, że z takiej kostki (wąskiej, wysokiej o małej powierzchni) w ciągu tygodnia odparowuje aż 5 litrów?
W akwarium z dyskowcami to rozumiem, ale tam utrzymujesz pewnie temperaturę na poziomie ok. 30*C.
U krewetek jest o wiele niższa, więc skąd aż takie parowanie?


pozdr.
Mariusz
pozdr.
Mariusz
Helmut72
Potencjalny Maniak
 
Posty: 15
Dołączył(a): So 29 paź, 2016 17:57
Lokalizacja: Biecz

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez Pawel M » Śr 10 maja, 2017 07:11

Helmut72 napisał(a):Jak to jest możliwe, że z takiej kostki (wąskiej, wysokiej o małej powierzchni) w ciągu tygodnia odparowuje aż 5 litrów?
W akwarium z dyskowcami to rozumiem, ale tam utrzymujesz pewnie temperaturę na poziomie ok. 30*C.
U krewetek jest o wiele niższa, więc skąd aż takie parowanie?


pozdr.
Mariusz


jak pisałem o 5 litrach to był tydzień cieplejszy i chodził wiatrak - wtedy ubywało więcej
teraz odparowuje - w sumie nie wiem ile bo dolewam co kilka dni i nie zliczam tego

to może być 2 litry a może być 5 - to w sumie dość mało istotne i nie liczę tego wcale
na akwarium z tyłu namalowałem markerem kreskę i do niej dolewam wody
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości