Pawel M - 49l - Red Crystal

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez Pawel M » So 13 maja, 2017 20:04

mały fotospamik
krewety gubią pancerze na potęgę więc w krewetce spory ruch

myślałem że to bardziej statyczne stworzonka a to mega buszmeny :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez Pawel M » Cz 15 cze, 2017 20:43

kolację podano - same smakołyki - pokrzywa, szpinak i liść orzecha włoskiego

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez Pawel M » Śr 21 cze, 2017 07:57

Mam dwa pytanka związane z tematem ;-)

1. Jak często czyścicie gąbki i czy ma to wpływ na krewety ??
U mnie po 3 miechach bardzo wyraźnie spadła wydajność filtracji. Mam dużą gęstą gąbkę 20x10x10 na głowicy cirkulatora. Wypłukałem gąbkę w wodzie z podmiany i pod kranem dokładnie wymyłem głowicę - filtracja znów super i nie zauważyłem przez tydzień żadnych zmian u krewet. Więc zakładam że jest ok ;-)

2. To pytanko o pożywienie zielone.
Teraz jest full pokrzyw, szpinaku i listków orzecha włoskiego. Czy ktoś z Was próbował to mrozić na przykład ??
Czy po rozmrożeniu takich zielonych listków i sparzeniu mają one jeszcze te właściwości co przed i czy krewety będą to równie chętnie podjadały zimą co teraz ??
Na próbę zamroziłem troszkę w/w zielenin i za tydzień, dwa zrobię próbę czy będą tu jadły ale jak mniemam pewnie macie na to jakieś patenty :mrgreen: może ktoś się podzieli nimi. Wiadomo że jeszcze kilka miechów zieleniny mamy w bród ale czemu nie zrobić by jakichś zapasów na zimę ;-)
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez dylu » Śr 21 cze, 2017 15:22

Wydaje mi się, że u każdego gąbki będą się zatykać w różnym czasie - zależy to od ilości syfu w wodzie. Ja mam u-jeta 3 + pat mini od pół roku nie dotykane oraz hamburga, którego mam nadzieję nie dotknę do restartu.
Jeśli chodzi o pożywienie to mrożenie krzywdy raczej nie zrobi - mi się wydaje, że nad suszonym żarciem lepiej zapanować (przechowywanie) oraz zaletą jest to, że nie przejdzie zapachami z zamrażarki. Poza tym przechowywane w zamrażarce będzie krócej nadawało się do użytku.
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez Pawel M » Śr 21 cze, 2017 19:22

właśnie wrzuciłem to w szczelne pudełko i wrzuciłem w zamrażalkę, niczym nie przejdzie nie ma szans
- szpinak po kilkunastu dniach wygląda jakby był wczoraj zerwany ;-)

nasuszyć też zamierzam trochę zieleniny ale myślę że niektórzy mają już jakieś doświadczenia w temacie przechowywania zieleniny i podpowiedzą co lepsze i zdrowsze dla naszych pupili ;-)

jak nie dostanę podpowiedzi to będę kombinował sam - ale może nie będę musiał się uczyć na swoich błędach tylko na czyiś :mrgreen:
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez dylu » So 24 cze, 2017 10:49

Tak jak napisałem - mrożenie krzywdy nie zrobi. Co do przechodzenia zapachami to mam w zamrażarce owoce morza w 'szczelnie' zamkniętym pojemniku i po 2 mies. da się wyczuć ich zapach w innych produktach. Poza tym jeśli masz 20 różnych produktów popakowanych w osobne pojemniki to zaczyna się robić problem z miejscem w zamrażarce na żonine mięsa tudzież inne kuchenne specjały co może grozić eksmisją Tobie lub robalom :) Jeszcze jest kwestia sklejania się zamrożonych liści że sobą - kwestia estetyki w akwa jest dość ważna dla mnie a połamane liście średnio wyglądają więc chociażby z tego powodu uważam że suszone lepsze...
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez Pawel M » So 24 cze, 2017 12:08

Mam wydzielone miejsce w zamrażalce i żonka nie ingenruje co tam włożę. Mam sporo ryb w akwariach i co za tym idzie sporo (w tej chwili grubo ponad 3 kg) różnorakich mrożonek i mixów. Na spokojnie upchnę tam ze 2 czy 3 pudełeczka ;-). Co do przechodzenia zapachów to wierzę na słowo ;-)

Specjalnie spojrzałem na wcześniej zamrożone produkty nic się do tej pory nie posklejało (może dlatego że było włożone suche) i wygląda tak jakby było wczoraj włożone - zieloniutkie i świeżutkie. Na jesień posuszę też trochę liści i zimę trzeba będzie jakoś opękać :-)


PS. co ważne - ta wydzielona strefa to jest pod akwarystykę - zimne % napoje się w nią nie wliczają. Na nie jest zawsze osobne miejsce :mrgreen:
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez Pawel M » N 09 lip, 2017 20:43

witam

mała aktualizacja tematu - RC mnożą się na potęgę, po czyszczeniu gąbki i sporej podmiance zupełnie oszalały - nie idzie im dobrej fotki zrobić bo szleją po całej kostce jak wściekłe - super widok, można wlepić tam nos i godzinę siedzieć ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

do mojej 160 wpuściłem kilka Yellowek - troszkę trudno je namierzyć bo w tym litrażu mają się gdzie pochować :-) zapodałem im sporo kryjówek, kęp mchów itd..... spore ilości widuje tylko tuż po zapaleniu światła nad ranem....... jak się uda to na pewno nie będzie koniec :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez Pawel M » So 26 sie, 2017 21:07

Mała aktualizacja tematu

na wstępie przeproszę za jakość zdjęć ale mój fotograf (po dwóch ostatnich wpadkach) się zbuntował i stwierdził że mam sam sobie teraz foty robić - a ja nie bardzo potrafię :mrgreen:

kosteczka z RC kwitnie - tabun maluszków biega i trzeba zacząć selekcję robić, tak to teraz wygląda

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pojawiło się sporo maluszków zupełnie białych, jest też kilka czerwonych na szczęście są to pojedyncze przypadki - jak ten poniżej ;-)

Obrazek

właśnie odpaliłem drugą kosteczkę i docelowo do niej pójdą te RC a w pierwszej kostce zostaną najładniejsze z tych obecnych i zamierzam do nich dokupić kilka takich super RC jak widzę w galerii u kilku z Was - miałem podjechać na Śląsk ale wiadomo po wakacjach lipa z kasą więc muszę jeszcze chwilę odczekać by odwiedzić kolegę z forum i nabyć jego rarytaski :-)

Poniżej odpalanie nowego baniaczka, beleczkę led chcę zakupić już na planowaną całość czyli 3 baniaczki. Mam już upatrzoną na alledrogo - ale te koszta i susza w porfelu po wakacjach zmusza mnie do odłożenia zakupu belki na chwilkę :-D

Obrazek

Obrazek

W 160 l akwarium szaleją Yellowki - dojrzały i chyba coś się dziać zaczyna. Widziałem już ze dwie zajajczone więc jestem dobrej myśli ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do 120l wpuściłem z tydzień temu red sakury - ale fotek nie będzie bo maluszki jeszcze pochowane w kryjówkach. Mam nadzieję że niebawem zaczną się pokazywać ...........

Wszelkie komentarze mile widziane
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez Raffy » So 26 sie, 2017 21:24

Pierwszy raz widzę, żeby ze zwykłych crystali wyskoczyły src :) snowy, SSSS, SSS itp. to norma, ale src :) Nie przekopałem całego wątku, te crystale masz czystej linii czy po jakichś hybrydach/taiwanach :) Bo to kurde, prędzej uwierzyłbym, że wyjdzie red ruby, niz src :)

A neo... ładne, coraz mnie bardziej kręci, żeby jedną półkę w regale zostawić na neocaridiny jednak :)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez Pawel M » So 26 sie, 2017 21:32

Raffy - ja cieniutki w mieszaniu i łączeniu krewetek jestem

kupiłem mix gradacji PRL z dwóch źródeł
- pierwsze były właściwie dorosłe i były gorszej gradacji i maluszki były szybko - pojawiały się pojedyncze białe
- drugie były młode i lepszej gradacji - i z tych mam więcej białych i kilka zupełnie RED

Oba źródła mówiły że to czyste PRL-ki i dają czyste potomstwo :-D
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez Raffy » N 27 sie, 2017 01:05

Hehe, widać jakie są czyste :mrgreen: Ja w mieszaniu też cienki jestem, ale z tego co czytałem i zrozumiałem, to prl powinny dawać powtarzalne potomstwo, mogą być odchyły w gradacjach... jak z S wyskoczy SS, czy SSS to jest ok. Podobno o snow white nie ma mowy nawet... o czarnych to już nic nie mówię :) A czerwone... hehe :-) porób zdjęcia tego czerwonego z bliska :) ciekawy jestem
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez Pawel M » N 08 paź, 2017 13:09

troszkę się działo w temacie - choroba niestety postępuje i obecnie mam już odpalone 6 zbiorniczków z robaczkami :mrgreen:
regał jeszcze nie skończony (ciągle coś wymyślam i zmieniam) więc jeszcze nie czas by go pokazać - ale jestem na końcówce więc niebawem się pochwalę

od jakiegoś czasu selekcjonuję moje Red Crystale i stadko które w tej chwili śmiga wygląda już chyba całkiem nieźle

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez Pawel M » Cz 26 paź, 2017 07:49

regalik praktycznie skończony - brakuje tylko życia w jednej kostce ale to już niebawem ;-)


https://www.youtube.com/watch?v=qYQBJ6mUx6Y
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Pawel M - 49l - Red Crystal

Postprzez Pawel M » Cz 26 paź, 2017 07:50

regalik praktycznie skończony - brakuje tylko życia w jednej kostce ale to już niebawem ;-)


Ostatnio edytowano Śr 29 lis, 2017 09:46 przez Pawel M, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron