[30] A-Team x2

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: [30] A-Team

Postprzez Barakus » Cz 20 lip, 2017 08:23

Trolki Napowietrzanie już dawno zwiększyłem dodatkowo w baniaku mam oxydator a temperatura nie przekracza 25*

marcin U mnie świeży baniaczek wiec podłoże powinno być ok :P

Tasior Bakterie (AZOO PLUS SUPREME BIOGUARD) równo co tydzień przy podmiance 1ml na 5L wody. Jedzonko ( Zestaw Benibachi ) dostają co 2-3 dni w ilości która szybko znika ;D
Wszystkie zachowują się normalnie

Jakieś inne sugestie ?
Avatar użytkownika
Barakus
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): N 30 kwi, 2017 16:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: [30] A-Team

Postprzez =Fresz= » Cz 20 lip, 2017 09:19

Barakus napisał(a):67 Dzień
Z tego co udało mi się zaobserwować to chyba przed każdym odejściem robaczka widziałem pusty pancerzyk.
Jakieś pomysły?


Może zaraz po wylince inne krewetki dopadają osłabioną krewetkę i ją "zagryzają" ( mowa o nadmiarze samczyków ). Dobrze jakbyś dawał im jeść suchej rozwielitki czy gammarusa Ja bym ze zbiornika jeszcze wyeliminował pistę. Otoski są grzeczne?

U mnie ostatnio też był problem z krewetkami po tym jak większą uwagę skupiłem na akwarium morskim, olałem podmiany u krewetek us poszło w górę do tego krewetki padające co jeszcze bardziej wpłynęło na us i żeby to zatrzymać musiałem zrobić dużo większe podmiany.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: [30] A-Team

Postprzez Barakus » Cz 20 lip, 2017 10:01

Może zaraz po wylince inne krewetki dopadają osłabioną krewetkę i ją "zagryzają"
Nic takiego nie zauważyłem

Ja bym ze zbiornika jeszcze wyeliminował pistę. Otoski są grzeczne?
Pistia wywalona a otoski bardzo grzeczne ;)

Przewodność mam pod kontrola wiec zauważyłbym jakies zmiany ;P Dziś doszedł zestaw z jedzonkiem Royal Shrimps Food może zmiana diety jakos wpłynie na zycie kostki
Avatar użytkownika
Barakus
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): N 30 kwi, 2017 16:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: [30] A-Team

Postprzez Tasior » Cz 20 lip, 2017 11:10

Nie wpłynie.
Odstaw bakterie póki co.
I systematycznie rób podmiany co tydzień, i dolewki RO.
Zauważyłem że ostatnio na podłożu Benibachi jakoś długo zbiornik się stabilizuje. Dodatkowo podawanie bakterii nie pomaga a szkodzi. Ja podawałem ostatnio bakterie azoo i przestałem widywać maluchy. Od miesiąca nie podaje już bakterii i widzę już maluchy które mają po dwa tygodnie. A wcześniej po paru dniach znikały...

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: [30] A-Team

Postprzez Barakus » Cz 20 lip, 2017 11:18

Ok zrobię tak jak piszesz :)
U mnie w baniaczku pływaja od 2 tygodni 2 mamuśki z jajeczkami i o nie najbardziej się martwię, mam nadzieje ze wszystko się jakoś ułoży.

PS. Tomku mam już coś dla Ciebie. Jak znajdę czas to się odezwe;))
Avatar użytkownika
Barakus
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): N 30 kwi, 2017 16:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: [30] A-Team

Postprzez =Fresz= » Cz 20 lip, 2017 12:56

To też może być problemem. Podłoże benibachi potrzebuje czasu na zaskoczenie, a Ty dosyć szybko wpuściłeś krewety i mogły dostać "w głowę". Beni na starcie ma bardzo niskie ph. Po 2 latach moje ma około 6 żeby było ciekawiej. Jak będziesz liczył straty cały czas to za miesiąc wyślę Ci za free hybryd jeżeli chcesz mieć np taiwany w zbiorniku ;-) jeżeli chodzi o bakterie to jedna z osób tutaj startowała zbiornik benibachi na akwesanie i było git :mrgreen:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: [30] A-Team

Postprzez Barakus » Cz 20 lip, 2017 13:16

Fresz Dzięki wielkie za propozycje ale póki co chce zostać przy pierwszym wyborze jakim były crystale :D
Zobaczymy czy odstawienie bakterii coś pomoże a jak nie to będziemy dalej myśleć ;-)
Avatar użytkownika
Barakus
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): N 30 kwi, 2017 16:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: [30] A-Team

Postprzez =Fresz= » Cz 20 lip, 2017 13:51

Moim zdaniem nic to nie zmieni ;) ale kto wie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: [30] A-Team

Postprzez SUHY » Cz 20 lip, 2017 15:55

=Fresz= napisał(a):To też może być problemem. Podłoże benibachi potrzebuje czasu na zaskoczenie, a Ty dosyć szybko wpuściłeś krewety i mogły dostać "w głowę".

Oj tam oj tam , nie jeden baniak odpalałem w dzień na beny , szły taiwany i nic im nie było .
Jak Taś.. napisał odstaw pożywkę dla bakterii bo nie widzę żeby miały co rozkładać .Przyśpiesz trochę podmiany wody .Jakie us lejesz ,a jakie masz w zbiorniku . Co dokładnie dodajesz przy podmianach .Jaki masz przyrost Us między podmianami .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: [30] A-Team

Postprzez Barakus » Cz 20 lip, 2017 17:37

SUHY Ostatnia podmianka wyglądała tak ze wodę zrobiłem na 260 przy pomocy SHRIMP MINERAL [AQUA ART] + MINERAL PLUS [AZOO] zwiększyłem do 270 ,AZOO PLUS SUPREME BIOGUARD 1ml na 5L, AZOO PLUS TRIPLE BLACK WATER 3-4 krople na 5L
Aktualnie w baniaku mam 318
Avatar użytkownika
Barakus
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): N 30 kwi, 2017 16:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: [30] A-Team

Postprzez =Fresz= » Cz 20 lip, 2017 19:42

SUHY akurat taiwany "pierdzą" na takie ph które jest na starcie przy beni :P tych pożytecznych bakterii na starcie jak to mówią nigdy za wiele. Tym bardziej widać to po parametrach które Barakus wkleja.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: [30] A-Team

Postprzez Tasior » Cz 20 lip, 2017 19:57

Uwierz że to bakterie freszu. Ja przez tyle lat nie stosowalem bakterii i było okej. A jakoś ostatnio chciałem polepszyć, zacząłem dawać bakterie i mam w co drugiej bańce problem. Odstawiłem i akwa odzywają.
Także co za dużo to nie zdrowo. Szczególnie w świeżych akwariach. ;-)

P.S. Chłopaku to jak znajdziesz czas to wpadaj na kawę ;-):-):-):-)
Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: [30] A-Team

Postprzez raiders » Pt 21 lip, 2017 13:55

Hej

No i u mnie ten sam problem zaczęły padać Blue Bolty ,dzisiaj znalazłem martwą samicę z jajkami ...

Wode robie tak jak ty z AA Shrimp mineral ( 240-260 uS)+ azoo mineral (1-2ml na 20l wody ) dotychczas podawałem bakterie azoo nitraact i nitrapro ,ale tydzien temu zmieniłem na Azoo suprime Bioguard .

I jak na razie to jest główny podejrzany ,ale ... Bioguarda lałem do każdej bańki a tylko BB padają !?

Co mnie zastanawia kiedyś używałem Azoo bioguard i wydaje mi się ze płyn był przeźroczysty ,a teraz ten so mam jest wyraźnie mleczny i daje "zgnilizną" .Zastanawiam się czy nie są zepsute ,ale opakowanie było oryginalnie zamknięte ,data ważności do 2018 ,kwiecień .

Jak u ciebie wygląda ten płyn/bakterie ?
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: [30] A-Team

Postprzez Barakus » Pt 21 lip, 2017 14:07

raiders U mnie data waznośc 19.03.2018

Obrazek

U mnie wygląda tak :P
Avatar użytkownika
Barakus
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): N 30 kwi, 2017 16:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: [30] A-Team

Postprzez raiders » Pt 21 lip, 2017 14:40

Nie zabardzo widzę , ale płyn ma barwę szaro-mleczna i śmierdzi gnojowicą, zgnilizną?

Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron