Shrimproom by cthulhu

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » So 30 cze, 2018 19:21

A to na neutralnym masz OEBT ? Ja się również powoli do Tangerinow szykuje się. Na jakich parametrach i podłożu je trzymasz? Mówisz że hodowla bezproblemowa :) ?
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez Raffy » So 30 cze, 2018 19:43

Ja tangery mam na 300us jak wszystko, mnoza sie ze.. :shock:
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez Mr.Kreweta » So 30 cze, 2018 19:44

Wszystko trzymam na identycznych parametrach ( pod Caridiny), mam kwarc i wkłady z podłoża aktywnego dla stabilizacji, zawsze jak nowe krewety chcę wpuścić, to wcześniej wpuszczam najtańszy sort na testy czy będą żyć...") Tangerinom przypasowało, też byłem zdziwiony...
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » Śr 18 lip, 2018 19:46

[RT5] Selekcja czerwonych – 18.07.2018

Trzy dni temu rozpocząłem odławianie czerwonego potomstwa z BT5. Bardzo jestem ciekawy co będzie dalej. Młode osobniki wielkości 0,5-1,0 cm trafiły do osobnego baniaka. Póki co przerzuconych zostało 14 sztuk, jednak to nie koniec, bo widzę, że jeszcze jakieś czerwone osobniki wychodzą z kryjówek. Jak wspomniałem ich rodzice to krewetki, które nabyłem w zimie jako BT5. Krewetki pochodziły z importu i wyglądały jak dzikie Tigery. Młode czerwone mają obecnie ubarwienie odpowiadające RT5. Wygląda na to, że czerwone pasy są już w pełni wybarwione, chociaż przy wodowaniu w nowym akwarium krewetki chwilowo straciły swe czerwone kolory, stając się transparentne. Z ekscytacją czekam na dalszy rozwój sytuacji. Czy zmienią swe barwy? Co będzie w następnym pokoleniu? … i czy się go doczekam?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 19 lip, 2018 15:55

Fajne, trochu przypominają Calceo, ale kilka wyrodzonych SCR-ów też mi je przypomina... dołóż do nich jakąś hybrydkę, może fajne coś wyskoczy?
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » Cz 19 lip, 2018 17:24

Z czasem pewnie je krzyżował, ale główny plan to stronę RT1 iść
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 19 lip, 2018 18:27

RT to Royal Tiger? i to też się dzieli jak u BTOE na BT1,2,3... to tu na RT1,2,3 ... itd?
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » Cz 19 lip, 2018 18:37

Miałem na myśli Red Tigera. Odpowiednio jak Black Tiger z gradacjami od BT5 do BT0 .Ogólnie rzecz biorąc będę dążył do tego by czerwony kolor, rozlał się na całą krewetkę.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » Wt 14 sie, 2018 05:31

Pora choicaż na jakąś focie bo dawno nie pisałem.

Best of the Beast
Obrazek


Obrazek
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez Mr.Kreweta » Wt 14 sie, 2018 14:26

Super, jak to one z tymi oczami mają, błyszczą się bardziej na srebrny odcień niż na pomarańcz? I to będzie Deep Blue?
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » Wt 14 sie, 2018 19:22

Faktycznie teraz zwróciłem uwagę na te oczy. Wcześniej spotkałem się z opisami "silver eye", ale całkowicie o tym zapomniałem. Nie wiem czy to kwestia światła, ale teraz mam wrażenie, że bliżej im do koloru srebrnego niż pomarańczowego. Przeglądałem stare zdjęcia ( tak na marginesie widzę, że większość zdjęć z serwera FB uległa kasacji :-/ ) i na zdjęciach pierwszych OEBT widać wyraźnie pomarańczowe oczy. Może kwestia światła... Cholera wie.

Deep to już raczej nie jest bo nie ma pasków. Tym krewetkom bliżej do Roayli lub BT, chociaż kwestia nazewnictwa jest dla mnie nie do końca jasna. Jakbym je sprzedawał to pewnie bym dał im nazwę High Class Deep Blue Tiger (wtedy nikt by nie zarzucił, że to nie ten Tiger), ale cena z pewnością nie byłaby taka jaka za Deepy. No, ale na szczęście nie mam tego problemu, bo ich nie sprzedaję. :mrgreen:
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 15 sie, 2018 04:36

Wracam do oczu...") U mnie ewidentnie też mają odcień srebrny, przepatrzyłem "neta" tam też sporo jest z oczami "silver" ale są też z "orange" i to ewidentnie widać piękny pomarańczowy kolor, wcześniej się tym nie interesowałem ale kojarzę jak ktoś pisał że pomarańcz ujawnia się po trzecim pokoleniu, ale nie wiem od czego...
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » So 18 sie, 2018 06:41

Tangerine Tiger – 18.08.2018

Z początkiem sierpnia kolekcja moich krewetek została powiększona o nowe stado tigerów – Tangerine Tiger. Podobno krewetki łatwe w hodowli i nie sprawiające kłopotów. Aklimatyzujące się dobrze na piachu jak i podłożu aktywnym. Między innymi takich krewetek właśnie szukałem, by sprawdzić co się dzieję w zbiorniku na ADZIE. Zbiornik ma prawie pół roku, ale jak do tej pory, każde krewetki, które w nim pływały po 3-4 tygodniach padały. Wiem, że przygotowanie zbiornika na tym podłożu jest zupełnie inne i wymaga odczekania więcej czasu zanim się wpuści robale, jednak mimo iż, proces ten został przeprowadzony poprawnie – poza pięknie rosnącymi roślinami niczego innego się nie doczekałem. Tak więc by nie robić restartu, postanowiłem dać szansę przełamania tego zbiornika twardzielom, jakimi są Tangeriny Tiger. Za wyborem tych krewetek przemawiały też inne atuty. Były tanie, uzupełniały mój „Tigerland Project” o inny rodzaj Tigerów, ale najważniejsze to to, że ich geny będą niezbędne do tworzenia dalszych ciekawych krzyżówek i zabaw z hybrydami TangTai.

Obrazek

Obrazek

Póki co, od jakichś dwóch tygodni te sympatyczne złoto-pomarańczowe tygryski mają się u mnie dobrze i nic nie zapowiada nadciągającej tragedii. Są aktywne. Jest ich 15szt., i miło je obserwować. Jak wspomniałem są na podłożu Ada Amazonia, woda RO, KH0, GH6-7, PH ok 5,5-6, przewodność ok. 330 us.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez Mr.Kreweta » So 18 sie, 2018 12:28

Te robale to kolejne z serii: wiecznie w ruchu... strzelić im dobrą fotkę to cud nieraz...") Ale pewnie już wiesz coś o tym :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » N 19 sie, 2018 07:05

Ta fakt, a lubię jak się krewetki ruszają bo to oznaka ich dobrego samopoczucia :-) .
Póki co ruchliwości czarnych dzikusów BT5 nic nie jest w stanie przebić. Te wiecznie gdzieś zapierdzielają w te i wewte.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości