[118 i rośnie] Razor Glass

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

[118 i rośnie] Razor Glass

Postprzez RazorBlade » Cz 27 lip, 2017 14:13

Witam wszystkich :) Chociaż na forum jest już jeden malutki temacik z moim 25l, to w ostatnim czasie dwa obecne zbiorniki przeszły restart a do nich dołączyły dwa kolejne, co na chwilę obecną daje prawie 120l wody przeznaczonej tylko dla krewetek. Mówię przeznaczonej, bo obecnie tylko jeden ze zbiorników jest faktycznie zamieszkany, ale nie przedłużając...

Akwaria startowane:

20l [20x25x40]
Data zalania: 15 lipca 2017
Obrazek 20 lipca
Oświetlenie: belka DIY 8W (Power Led)
Filtracja: Aquael Pat Mini z wymienioną gąbką
Nawożenie: węgiel w płynie Aqua-artu
Podłoże: Ista Premium Soil
Flora:
Anubias Nana Petite
Phoenix moss
Creeping Moss
Cameroon Moss
Christmas Moss
Rogatek
Microsorum Fork leaf
Hydrocotyle sp Japan
Cladophora
Riccia Fluitans

Obrazek

Co do tego akwarium to od początku przeznaczenie było jasne: rozpocząć przygodę z caridinami. Zdecydowałam się ostatecznie na wpuszczenie tam stadka PRL, najchętniej Benibachi (ot takie moje zboczenie, bardzo lubię "rasowe" krewetki o jak najlepszej pigmentacji). W najbliższych miesiącach staną dwa kolejne zbiorniki, jeden na PBL a drugi selekcyjny. W akwariach z Pure Line będę zostawiać tylko najlepsze osobniki a reszta będzie mogła się mieszać w trzecim, ew potem służąc mi do selekcji normalnych crystali, czy krzyżowania z krewetkami których jeszcze nie mam :P

[72] 45x45x35
Data zalania: 14 lipca 2017
Obrazek (20 lipca, z pełnym oświetleniem)
Oświetlenie: tymczasowe Aquael Leddy 6W, potem belka 36W
Filtracja: Aquael Minikani 120
Nawożenie: węgiel w płynie Aqua-artu + kulki gliniano-torfowe
Podłoże: bazalt 1-3mm
Flora:
Spiky moss (W)
Creeping moss (W)
Pilo moss (fliter)
Riccia Fluitans
Cladophora
Lilaeopsis Mauritana
Sagittaria subulata
Hydrocotyle Leucephala
Rogatek

Trochę making of:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Akwarium na Yellowki/Yellow Neony, najbardziej dekoracyjne ze wszystkich bo jako jedyne ma stać poza regałem, który planuję.

Restarty:

Tutaj skończyła mi się żyłka do mocowania więc roślinek jest zdecydowanie mniej ;)

[19l] Shrimp Set 20 Aquaela
Data zalania: 15 lipca 2017
Obrazek (18 lipca)
Obrazek
Oświetlenie: Aquael Decolight 11W
Filtracja: chińska kaskada HBL
Nawożenie: węgiel w płynie Aqua-artu
Podłoże: bazalt 1-3mm + grubszy na dnie
Flora:
Willow Moss
Heniek mały bądź duży, to się okaże
Hydrocotyle sp Japan
Rogatek

Tutaj będą mieszkać Bloody Mary, czyste, najlepsze Bloody Mary. Po tym stadzie redek które zrobiło się z zakupionych BM, szukam naprawdę dobrych.


[25l]
Data zalania: 15 lipca 2017
Obrazek 20 lipca
Oświetlenie: Aquael Leddy 6W
Filtracja: Aquael Versamax Mini
Nawożenie: węgiel w płynie Aqua-artu
Podłoże: bazalt 1-3mm + grubszy na dnie
Flora:
Brazil Moss
Taiwan Moss
Subwassertang
Rogatek
Riccia Fluitans
Jakaś nieznana paprotka i mech :P
Obrazek
Obrazek

Obecnie to jedyne zasiedlone akwarium, trafiły tu zbiorczo Bloody Mary i RC z dwóch moich zbiorników, później dojdą Bloody Mary które nie przeszły selekcji.


Z bólem serca i wstydem przyznaję, że nie robiłam jeszcze żadnych testów wody, chociaż czeka na półce GH/KH Zooleka, muszę też kupić uzupełnienie do pH.
Za jakiś miesiąc, może niecały będę szukać mieszkańców do szkiełek. I tutaj pojawia się pytanie do Was: kto mógłby odstąpić (zapłacę ;-) ) krewetki, których potrzebuję? Interesują mnie:
* Yellow/Yellow Neony 20-30 sztuk
* Bloody Mary 10 sztuk
* Pure Red Line, najlepiej Benibachi 10 sztuk (mid/low)
Szukam ładnych, jak najładniejszych krewetek, ale to chyba jak wszyscy :-D

A i jeszcze making of:
https://neocaridinablog.wordpress.com/2 ... -i-19l25l/
Avatar użytkownika
RazorBlade
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt 27 cze, 2017 14:45

Re: [118 i rośnie] Razor Glass

Postprzez RazorBlade » Pn 07 sie, 2017 15:55

Pierwszy pomiar parametrów zbiorników:

25l : KH 10 GH 8 pH 7,8
19l: KH 8 GH 3 pH 7,8
72l: KH 11 GH 8 pH 7,6
20l: KH 0/1 pH 6,2

Zastanawiają mnie tak duże rozbieżności w twardości wody i o ile w 20l na podłożu aktywnym jest to całkowicie uzasadnione, to reszta jest na takiej samej wodzie i bardzo podobnych komponentach.
Drugą rzeczą nad którą myślę jest to, czy testy NO2 i NO3 są konieczne do prowadzenia zbiorników. Jeszcze się w nie nie zaopatrzyłam i chcę się dowiedzieć czy proces dojrzewania akwarium po miesiącu z górką z dużą dozą pewności się zakończy, czy trzeba jeszcze się dodatkowo upewnić.
Avatar użytkownika
RazorBlade
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt 27 cze, 2017 14:45

Re: [118 i rośnie] Razor Glass

Postprzez CryMore » Pn 07 sie, 2017 17:27

A gdzie masz kamienie a gdzie ich nie masz? Tam poszukaj odpowiedzi :)
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: [118 i rośnie] Razor Glass

Postprzez RazorBlade » Wt 08 sie, 2017 07:50

No i tu szczerze mówiąc mam problem bo w 72l są kamienie (prawdopodobnie zatwardzają) i lawa wulkaniczna a w 25 ich nie ma, a twardość pozostaje podobna. Może to kwestia starego żwirku który mam na dnie w 19l i 25l.

Mały update akwariów:
Obrazek
Obrazek (jeszcze zarasta)
Obrazek ten słoik nie jest stałym elementem dekoracji ;)


I krewetki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Szczerze mówiąc mam z nimi problem, kupiłam je jako Bloody Mary i przez dłuższy czas uważałam je za dobre redki. Obecnie jednak gdy na bieżąco odławiam słabsze i zmieniłam im pokarm na bardziej różnorodny, wybarwienie uległo sporej poprawie. Czy to są "wzorcowe" bloody mary? Pierwotnym planem było dokupić stado do sąsiedniego zbiornika a ten wykorzystywać na odpady po selekcji (ew lepsze sztuki trafiłyby do kostki obok) ale jeśli nie jest źle, to może po prostu zajmę się selekcją tego stada. Mam sporo samic jasnoczerwonych i ze dwa-trzy samce o mocnej, ciemnej czerwieni (jak na moim avatarze). Może oddzielenie ich byłoby dobrym pomysłem by zwiększyć jakość ubarwienia.
Avatar użytkownika
RazorBlade
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt 27 cze, 2017 14:45

Re: [118 i rośnie] Razor Glass

Postprzez =Fresz= » Wt 08 sie, 2017 08:08

Czy to blody marry to poznasz po rostrum.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: [118 i rośnie] Razor Glass

Postprzez RazorBlade » Wt 08 sie, 2017 11:58

Wiem o tym, chyba źle sformułowałam pytanie. Chodziło mi raczej o ich wybarwienie.
Avatar użytkownika
RazorBlade
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt 27 cze, 2017 14:45

Re: [118 i rośnie] Razor Glass

Postprzez RazorBlade » N 12 lis, 2017 09:58

Z braku czasu nie zdążyłam nawet zameldować progressu w mojej małej hodowli. A progress się pojawił i to całkiem spory. Na dowód tego PRLkowa przyszła mama a w tle już wyklute potomstwo ??
Obrazek
Pod koniec sierpnia przyjechała do mnie długo oczekiwana paczka z Yellow Neonami i PRL midi. Zakupiłam je z hodowli Stanshrimps i… Stadko Caridin, których otrzymałam 12 liczy już ponad 50 sztuk. Dosłownie gdzie się nie popatrzy, kręcą się maluchy. Jeśli chodzi o gradację, otrzymałam zamówione S-SSS ale wydaje mi się że wśród maluchów kręcą się też jakieś SSSS. Przyznaję się najbardziej podobają mi się SS i moim małym marzeniem jest wyselekcjonować akwarium pełne SS high. Czy się uda, czas pokaże, natomiast teraz zakładam kolejny zbiorniczek, tym razem będzie to ShrimpSet na podłożu Beni i powoli zaczniemy selekcję.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tymczasem u Neocaridin toczy się wolno, spokojnie i bez wybuchów. Mam wrażenie że tempo rozmnażania mocno spadło ale może to być też to że baniaki w ostatnim czasie mocno się zapuściły i wszystkie przeżywały lub przeżywają plagi nitek. Raczej nie pomógł też słaby ketapang który niestety kupiłam w większej ilości a który przybierał w wodzie fioletowy odcień i w ogóle nie był ruszany przez krewetki. Dlatego na razie zamiast tego używam liści orzecha włoskiego z własnej hodowli, które są zjadane w ciągu kilku dni.



Kilka zdjęć Yellowek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



I stadka Bloody:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
RazorBlade
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt 27 cze, 2017 14:45

Re: [118 i rośnie] Razor Glass

Postprzez kaboom » Pn 13 lis, 2017 14:07

Ciekawi mnie podłoże Ista, w Polsce nowość, na zagranicznych forach różne ma opinie. Czekam na Twoją.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: [118 i rośnie] Razor Glass

Postprzez RazorBlade » Pn 13 lis, 2017 23:06

Ciekawi mnie podłoże Ista, w Polsce nowość, na zagranicznych forach różne ma opinie. Czekam na Twoją.


Racja, w momencie kiedy szukałam informacji na jego temat, było ich naprawdę bardzo niewiele. A polecił mi je sprzedawca w sklepie akwarystycznym (jednym z tych nielicznych w których faktycznie znają się na akwarysytyce) jako najlepsze pod Caridiny. Przyznam szczerze że wzięłam je częściowo z ciekawości a częściowo z lenistwa bo nie chciało mi się robić głębszego researchu. Efekty? Z bodajże 10 albo 12 PRL nie padła żadna pomimo sporego mieszania w parametrach kilka dni wcześniej. Obecnie krewetek jest dobrze ponad 50 a samice wciąż noszą jajka. I to, zaznaczam, przy praktycznie braku podmian, tylko dolewki RO.
Parametry? Dłuższy czas nie mierzyłam ale ostatnie pH było jakoś niewiele powyżej 6, 6,2 chyba. Jeśli chodzi o aspekty wizualne to bardzo ładna, mocna czerń, granulki mam wrażenie nieco większe od Beni normal (mogłyby być drobniejsze). Ogólnie oceniam naprawdę pozytywnie, nie znalazłam większych wad, chociaż to pierwsze aktywne podłoże, które miałam okazję testować więc nie mam wielkiego porównania. Na dniach będę jednak zalewać zbiornik na znanym wszystkim Benibachi i wtedy będę mogła napisać jakieś porównanie. Mogę też wrzucić zdjęcia porównawcze granulacji i obecne parametry.
Avatar użytkownika
RazorBlade
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt 27 cze, 2017 14:45


Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron