Krewetki z Sulawesi

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Krewetki z Sulawesi

Postprzez rafal.gorzow » N 13 sie, 2017 23:10

Drugie moje krewetkarium, tym razem troszkę większe, dla krewetek z Sulawesi - przede wszystkim kardynałów i harlekinów.

Całą historia zbiornika, od zalania do dnia dzisiejszego znajduje się tutaj: http://akwarystyczne.info/showthread.php?tid=13251" target="_blank" target="_blank" target="_blank


Zbiornik 100x50x50, 8mm, float, Diversa Fine Line

Filtracja: Eheim Professional 4e+ 2274 oraz Eheim Professional 2224 (wypełniony w całości żwirem koralowym)

Ogrzewanie i chłodzenie: grzałka Fluval E 300W electronic, chłodziarka Resun CL600

Oświetlenie: 2 x T5 39W: Sylvania Aquastar + Philips Master 865

Podłoże: piasek kwarcowy krystaliczny od Retne - 30kg

Dekoracje: łupek drzewiasty 30kg i korzenie red moor od Retne

Woda: RO/DI + uzdatniacz Salty Shrimp Sulawesi 8,5

Butla CO2: do przygotowania wody do podmian

Parametry wody:
temperatura: 29 st.C, pH: 8,0, przewodniość 360 uS

Rośliny: kryptokoryny, anubiasy, bucephalandry, krynia rzemieniolistna, gałęzatka

Wybrałem podłoże i kamienie obojętne dla parametrów wody, za to jeden filtr w całości wypełniony jest żwirem koralowym. Wodę mineralizuję Salty Shrimp Sulawesi 8,5, do rozpuszcenia minerałów podaję CO2. Krewetki z Sulawesi żyją w zbiorniku od początku czerwca, najpierw były ninja bee (rozmnażają się), potem pod koniec czerwca trafiły tam kardynały (również się rozmnażają) a na koniec (3 tygodnie temu) trafiły do akwarium harlekiny. Przed nimi, jako pierwsze do zbiornika trafiły (krótko po zalaniu) Red nose oraz filtrujące Atya Gabonensis. Ze względu na mnogość robactwa jakie się pojawiło wraz z roślinami, do akwarium trafiły też ryby. Wybór padł na Iriatherina werneri, bo z doświadczenia i obserwacji w poprzednich zbiornikach wydają mi się one bezpieczne dla krewetek. No i oczywiście ślimaki tylomelania golden rabbit (orange). Te ostatnie bardzo lubią rośliny, 5 sporych amazonek załatwiły w ciągu tygodnia, mikrozoria też chętnie zjadają. Więc zostały tylko rośliny, których nieruszają - lista w opisie wyżej.

Kilka ostatnich fotek ze zbiornika:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I krótki filmik ze zbiornika:
Ostatnio edytowano Wt 15 sie, 2017 21:12 przez rafal.gorzow, łącznie edytowano 1 raz
rafal.gorzow
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): Śr 02 lut, 2011 15:46
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Krewetki z Sulawesi

Postprzez SUHY » Wt 15 sie, 2017 13:10

Świetne te krewetki ....
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Krewetki z Sulawesi

Postprzez Wiruz Aqua » Wt 15 sie, 2017 15:00

No świetne tez mnie ma na sulawesi już sie przymierzałem ale ciagle coś innego mnie od nich odciąga.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
Wiruz Aqua
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 65
Dołączył(a): Śr 12 lip, 2017 14:57

Re: Krewetki z Sulawesi

Postprzez rafal.gorzow » Wt 15 sie, 2017 16:04

Moze wiecej zabawy z przygotowanien wody do podmian, bo trzeba CO2 podac aby sie salty 8,5 rozpuscilo, ale moim zdaniem warto. A dla samych kardynalow mozna i bez co2 sie obejsc, bo wystarczy mineralizator salty 7,5 albo dennerle - one sie rozpuszczaja bez co2 bardzo szybko. Wowczas przygotowanie wody trwa tyle co i dla crystali czy taiwanow.
rafal.gorzow
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): Śr 02 lut, 2011 15:46
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Krewetki z Sulawesi

Postprzez rafal.gorzow » Wt 15 sie, 2017 21:11

Jeszcze kilka fotek z wczoraj.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
rafal.gorzow
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): Śr 02 lut, 2011 15:46
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Krewetki z Sulawesi

Postprzez rafal.gorzow » Wt 05 wrz, 2017 00:17

W akwarium jakiś czas temu (zauważone w pierwszej połowie sierpnia) pojawiły się młode kardynały.
Obrazek

W chwili obecnej prócz dorosłych widzę maluchy o różnej wielkości, na zdjęciu starsza (ok. 0,5 cm) i młodsza (2-3mm) krewetka.
Obrazek

Jest tego całkiem sporo.


Jeśli ktoś wie, gdzie można kupić ślimaki Tylomelania ale inne niż yellow/golden/orange rabbit, to bardzo proszę o info. Kiedyś - z 8 lat temu jak miałem pierwse krewetki z sulawesi: Blue leg poso - było tego zdecydowanie więcej, a teraz wszędzie tylko żółte i pomarańczowe rabbity...
rafal.gorzow
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): Śr 02 lut, 2011 15:46
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.


Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości