[30L] Neocaridina yellow

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

[30L] Neocaridina yellow

Postprzez NeS » N 07 sty, 2018 14:24

Litraż(rozmiary,szkło): 30 litrów 40x25x30 Przód i boki optiwhite
Oświetlenie: Aquael leddy tube 6W
Filtracja: Aquael FZN-2 wypełniony 1/3 gąbka ORI i 2/3 ceramika + prefiltr z drobnej gąbki
Nawożenie: brak (w przyszłości może kilka kulek GT)
Parametry: kranówka, nie mierzona
Podłoże: bazalt czarny 0,8-1,6 mm
Fauna: około 20 sztuk neocaridina yellow różnej gradacji, niechciane zatoczki, które przyszły z roślinami, oczliki i nicienie :-D
Flora: Mchy christmass i phoenix, anubiasy, wąkrotka, rogatek, kryptokyny green i brown i kilka innych niezidentyfikowanych przeze mnie :)

Krewetkarium wystartowane gdzieś w październiku 2017, zalane w całości wodą dojrzałą, którą przywiozłem wraz z zakupionymi od znajomego krewetkami. W innych moich tematach widać jak wyglądało na początku, z czasem doszedłem do wyglądu, który cieszy moje oko. Bardzo lubię zbiorniki z dużą ilością roślin, miałem kiedyś 112 litrów, jednak musiałem zrezygnować ze względu na brak miejsca.

Niestety nie widzę, żeby któraś krewetka nosiła jajka, nie potrafię dalej zidentyfikować ich płci. Jeśli ktoś widzi na zdjęciach, że są tam samce i samice proszę mnie podbudować.

Czy walczyć z oczlikami i nicieniami ?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
NeS
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr 11 paź, 2017 07:25

Re: [30L] Neocaridina yellow

Postprzez perwersja. » Wt 09 sty, 2018 18:25

akwarium bardzo zgrabne ale ten bazalt, to bym sobie darowała, zwłaszcza taką grubą warstwę. Obowiązkowe odmulanie.
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: [30L] Neocaridina yellow

Postprzez NeS » Śr 10 sty, 2018 09:11

Akwarium stoi tak od prawie 3 miesięcy, nie było odmulane i nie widzę żadnych problemów. Warstwa dość gruba, bo jest trochę roślin korzeniowych i jeśli będą kiepsko rosły to dostaną pod siebie kilka kulek GT.

Dlaczego bazalt jest zły ? Dlaczego gruba warstwa jest zła ? Dlaczego obowiązkowe odmulanie ?
NeS
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr 11 paź, 2017 07:25

Re: [30L] Neocaridina yellow

Postprzez popek2002 » Śr 10 sty, 2018 17:54

Bazalt potrafi nieźle dokopać akwaryście, zwłaszcza początkującemu ( w sensie krewetkom :-P ) , a co do grubej warstwy podłoża, to mankament tego jest taki, że gromadzi się w nim duuuużo syfu po karmieniu, kupkach czy szczątkach roślin i trzeba to podłoże dość często i poważnie odmulać aby pozbyć się tych odpadów - w mniejszej warstwie gromadzi się mniej, a reszta jest gromadzona w filtrze, który się także czyści co jakiś czas

Powodzenia :-D
Avatar użytkownika
popek2002
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): N 25 gru, 2016 20:39
Lokalizacja: Świątniki Górne

Re: [30L] Neocaridina yellow

Postprzez NeS » Cz 11 sty, 2018 10:34

Ale w jakim sensie potrafi dokopać ten bazalt ? Ktoś ma jakieś złe doświadczenia i może je przytoczyć ? :-D A co do grubości warstwy to ja uważam, że w podłożu też są bakterie nitryfikacyjne, rośliny też trochę syfku "zjedzą". W poprzednim akwarium miałem zwykły żwir rzeczny i nigdy nie było problemów z podłożem, dopóki go nie zruszyłem odmulaniem właśnie.

Myślę że FZN-2 na 30 litrów i obsadę w postaci 20 krewetek da radę (z pomocą dużej ilości roślin).

Jeśli jestem w błędzie to proszę mnie naprostować, tylko miło byłoby żeby poprzeć swoją wypowiedź argumentami, przykładami etc.
NeS
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr 11 paź, 2017 07:25


Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron