[27l] Bączka

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

[27l] Bączka

Postprzez Bączek » Pn 15 sty, 2018 19:14

Jako nowy użytkownik chciałbym się przywitać i pokazać swoje pierwsze akwarium...

Padło na 27l ( 30x30x30 ) optiwhite.
Oświetlenie: AQUAEL LEDDY SMART 2 PLANT
Podłoże : Aquael Shrimp Sand Powder
Grzałka: Jeneca 25 W - temperatura ustawiona na 24C
Filtracja: Hagen AquaClear 20 - wkłady to gąbka , zeolit wymieszany z ceramiką.
Rośliny: Rotala rotundifolia , Eleocharis sp. , Bacopa compact , Glossostigma elatinoides ( mam nadzieję, że da radę bez CO2 ) i mech
Woda: Kranovit
Dodatki: Kamień (Dragon stone ), korzeń
Obsada póki co brak... planuję :
10 x Crystal Red
10 x Microrasbora Kubotai
2 x military helmet

Liczę na to, że za dużo błędów nie popełniłem :D
Akwarium tydzień po zalaniu wygląda tak :
Obrazek
Avatar użytkownika
Bączek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn 15 sty, 2018 19:13

Re: [27l] Bączka

Postprzez Bączek » Cz 25 sty, 2018 18:24

3 tygodnie po zalaniu i wpuszczeniu krewetek akwarium prezentuje się tak :

Obsada teraz wygląda tak :

- 10x neocardina yellow
- 10x SCR
- 5-6 Black Rose

Tak się prezentują :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Bączek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn 15 sty, 2018 19:13

Re: [27l] Bączka

Postprzez Marek77dgl » Pt 26 sty, 2018 20:45

Cześć. Wiesz dlaczego nie ma komentarzy? Nie czytasz naszego forum. Jakaś dziwna moda na trzymanie razem caridin i neocaridin. Zalałeś podłoże aktywne kranówką i zniszczyłeś je. Teraz masz KH kranówki powyżej 1 co oznacza, że PH będzie dążyło do neutralnego, a podłoże będzie ściągać to PH w dół. Ciągłe wahania parametrów, które są niekorzystne dla neo i bardzo niekorzystne dla caridin. Nie wierzę, że te kamienie Dragon Stone nie zmieniają parametrów dlatego najbezpieczniej dać tylko ozdoby drewniane. Dobrze, że zrezygnowałeś z ryb. Zdecyduj się jakie krewetki chcesz hodować i zrób dla nich odpowiednie warunki. Zeolit w filtrze niepotrzebny(filtracja chemiczna). Zadbaj tylko o dobrą filtrację biologiczną a nie będzie problemu z nadmiarem związków azotu.
Avatar użytkownika
Marek77dgl
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2015 21:04
Lokalizacja: Głogów

Re: [27l] Bączka

Postprzez Bączek » So 27 sty, 2018 15:38

Wiesz co jakoś niespecjalnie... przyzwyczaiłem się , że fora różnej maści są martwe bądź aktywne tylko dla wybranych użytkowników ;)
Fakt nie czytam tego forum, przed założeniem krewetkarium czytałem kilka innych i opinie odnośnie wody kranowej były takie, że podłoże będzie działać, ale krócej. Mam w planach kupno walizeczki testów więc można kontrolować to kiedy podłoże przestanie być aktywne? Faktem jest też, że na początku w planach nie było SCR , ale wyszło tak bo kolega miał w fajnej cenie i mi się spodobały...
Jest to moje pierwsze krewetkarium i jak każdy na początku popełniam błędy, ale też nie powiedziałem że ostatnie i że wraz z upływem czasu nie zaopatrzę się w filtr RO , butle CO2 i inne klamoty.
Avatar użytkownika
Bączek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn 15 sty, 2018 19:13

Re: [27l] Bączka

Postprzez Marek77dgl » So 27 sty, 2018 20:09

Przyznam się. Ponad 5 lat temu założyłem krewetkarium tylko dla Red Cherry. Kupiłem dokładnie to samo podłoże jak Ty. Za cholerę nie mogłem ich namnożyć kiedy wszyscy mieli ich pełno. Same problemy. Ciągła wegetacja. Chyba rok minął jak się zaczęły mnożyć. Stosowałem też co2 i był to taki roślinniak. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że jest forum krewetkowe. Dlatego teraz często powtarzam, że podłoże aktywne jest tylko dla caridin. Podłoże neutralne dla neocaridin. Nie kupuj tych wszystkich testów, wystarczy kh i gh. Zależy jakie krewetki chcesz trzymać. Nie warto też łączyć akwarium roślinnego z krewetkarium. Co2 obniża ph ale nie stabilnie dlatego jest zbędne w krewetkarium. Trudno powiedzieć kiedy podłoże przestanie być aktywne. U mnie to był prawie rok. Forum żyje jak najbardziej. Jest sporo osób, które chętnie pomagają. Nie napisałem posta abyś odpuścił. Wstawiaj zdjęcia, zmiany, pomysły. Powodzenia w hodowli
Avatar użytkownika
Marek77dgl
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2015 21:04
Lokalizacja: Głogów

Re: [27l] Bączka

Postprzez Bączek » So 27 sty, 2018 21:19

Ton Twojej poprzedniej wypowiedzi był co najmniej pretensjonalny. Każdy od czegoś zaczynał i jestem zdania, że najpierw trzeba sprawdzić czy, aby na pewno to jest to co chce robić niż silić się na drogie podłoża, mineralizatory, filtry RO i inne mniej lub bardziej przydatne gadżety nie będąc pewnym czy po miesiącu albo dwóch nowe hobby mi się nie znudzi... Mam nadzieję, że mimo popełnionych błędów moje SCR będą usatysfakcjonowane warunkami jakimi na tą chwilę byłem im w stanie zapewnić. I uwierz mi jestem osobą dla której jeden komentarz na forum internetowym nie ugasi zapału dla nowej pasji :)
Liczę na masę kolejnych cennych rad. ( Nie piszę tego złośliwie )
Avatar użytkownika
Bączek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn 15 sty, 2018 19:13

Re: [27l] Bączka

Postprzez Lukasz wawa » So 27 sty, 2018 22:09

Też popełniłem, błąd z kranowka jak coś poprawie napewno napisze.
PS. Ładna kostka.
Lukasz wawa
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 48
Dołączył(a): Śr 17 sty, 2018 21:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [27l] Bączka

Postprzez CryMore » N 28 sty, 2018 10:40

Masz rację kolego, że komentarze na forum średnio gaszą zapał. Zapał gaszą jednak niepowodzenia w hodowli. Kupiłeś podłoże aktywne i zalałeś je kranówą. Tutaj jest pierwszy błąd. Drugi błąd jest taki, że zbiornik przygotowujemy pod dane krewetki i raczej zdania nie zmieniamy, gdy jest już zalany. Nie staramy się na siłę trzymać robaków na parametrach, które im nie odpowiadają. Marek słusznie zauważył, że trochę z czapy zrobiłeś ten zbiornik, bo gdybyś poczytał trochę forum zrobiłbyś jak należy. Nie przejmuj się jednak, ja też swój pierwszy zbiornik pod krewety zrobiłem tak jak Ty. Jednak, gdy doczytałem szybko zrobiłem restart i poszło z górki.

Chyba Benibachi kupiłbyś w tej samej cenie co te podłoże, a różnica w jakości ogromna.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: [27l] Bączka

Postprzez Bączek » Cz 01 lut, 2018 17:48

Kolejny tydzień życia akwarium za mną... Póki co jest raczej bezproblemowe :)
Obrazek

Jedyna rzecz jaką zauważyłem to ( chyba ) zielenice na Bacopie
Obrazek

Podejmować jakieś działania? Oprócz tego, że leje potas ?

A tutaj zdjęcie miłej niespodzianki :) Yellowka nosi jajeczka! :)

Obrazek
Avatar użytkownika
Bączek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn 15 sty, 2018 19:13


Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości