[54] przyszłe blue bolty

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

[54] przyszłe blue bolty

Postprzez Pingo » Pn 26 lut, 2018 18:10

Cześć! Z góry chciałbym się przywitać jako nowy forumowicz :-)
Od razu chciałbym wam pokazać moje przyszłe krewetkarium

Obrazek

Litraż: 54l wromak panoramiczne
Oświetlenie: 15w t8 świetlówka sylvana grolux, ewentualnie dodatkowe 15w 6500k w przyszłości
Filtracja: corner jet 04 (do 350l) + sera 275R plus
Nawożenie: brak, seachem stability
Parametry: 65ppm, reszta nie mierzona, jeszcze nie mineralizowane
Podłoże: benibachi black soil normal fulvic 5kg
Fauna: kilka zatoczków różowych i zwykłych, w niedalekiej przyszłości około 20 blue boltów
Flora: cabomba, weeping moss, phoenix moss, 3 inne mchy których nie potrafię rozpoznać, gwiazda wodna, marsilea hirsuta, strzałka wodna, wgłębka wodna, eleocharis parvula, rogatek, bacopa caroliniana, limnobium, pistia
Uwagi: podłoże zalałem wyłącznie wodą RO a mimo to ppm wzrosło do poziomu 60-70ppm, akwarium stoi tydzień, woda będzie podmieniana na dniach
po prawej pływa sobie korzeń który nie chce zatonąć od tygodnia :-x

Doradźcie co zmienić, dodać, usunąć i czy warto mineralizować solami z krewetkarium.com, niewiele znalazłem na ten temat wiadomości na forum, jedyne co słyszałem to że komuś nie poszły na tym krewetki i musiał wymienić mineralizator i kupić nową obsadę bo mu padły
Pingo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn 26 lut, 2018 17:41

Re: [54] przyszłe blue bolty

Postprzez eXrat » Pn 26 lut, 2018 18:45

Witaj na forum
Primo: Ja bym zrezygnował z roślin sadzonych w podłożu, sporo problemów w późniejszym terminie będziesz z nimi miał (grzebanie w podłożu może się źle skończyć)
w związku z rozrostem i koniecznością wyrywania, sam to przeszedłem i wszystko puki czas wywaliłem, został sam mech i bucki.
Poza tym kabomba, ponikło zgniją/padną przy tym oświetleniu.
Co do soli cena OK ale jak w praktyce? nie mam pojęcia, może ktoś rozjaśni sytuację ale jak widać po internetach to trochę mało popularne.
Może na początek zastosować sprawdzone i pewne sole: Salty Shrimp Mineral GH+
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: [54] przyszłe blue bolty

Postprzez Pingo » Wt 06 mar, 2018 12:56

Obrazek
Sorki za jakość :-P

Pozbyłem się roślin sadzonych w podłożu, na ich miejsce wpadło mikrozorium windelov, anubias nana petite, oba na korzeniach dębowych i 3 gałęzatki na rurce bambusowej, a także 3 gwiazdy wodne.
Pozbyłem się także trochę zatoczków, zostawiłem tylko różowe.
Korzeń który pływał, w końcu zatonął :->
Podmieniłem ok. 50% wody, ppm ustabilizowało się na około 40ppm, wzrosło później do 50.
Zauważyłem oczliki i małe ślimaki, wypławków ani nicieni na razie na szczęście nie widać.
Kupiłem także salty shrimp mineral gh+, dosypałem go bezpośrednio do akwarium aby ustalić ppm na poziomie około 120.
Niedługo kupię test GH aby zbadać twardość wody w akwarium i do badania przy ilu ppm na czystej RO będzie gh=6.
Jeśli wszystko będzie ok, w tym miesiącu wylądują u mnie krewetki

Czy powinienem się martwić tym, że końcówki rogatka zrobiły się blade a łodyga zczerwieniała? Czy to efekt braku mineralizacji albo kwaśnego środowiska?

Mile widziane wszelkie uwagi i konstruktywna krytyka ;-)
Pingo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn 26 lut, 2018 17:41

Re: [54] przyszłe blue bolty

Postprzez Pingo » N 06 maja, 2018 23:02

Dawno nie aktualizowałem :D
W akwarium kręci się nieźle, pod koniec marca wpadło 22 szt blue boltów, wyrzuciłem rośłiny rosnące w podłożu, obecnie są tylko mchy, bucki, anubiasy, microsorium windelov, rogatek, limnobium i pistia.
Nie rozpisuję się tylko wrzucam zdjęcia ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tu chyba największa rzadkość w moim akwarium; anubias "White"
Obrazek
Pingo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn 26 lut, 2018 17:41

Re: [54] przyszłe blue bolty

Postprzez Raffy » Pn 07 maja, 2018 21:17

White!!! :-) Bardzo lubię tego anubiasa, sam mam od 2014 roku takiego, z takiej szczepy na zdjęciu wyrósł już wielkości pół dłoni :-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22


Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron