[43l] Kostka

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

[43l] Kostka

Postprzez FireRed » Cz 08 mar, 2018 23:29

Witam,
Litraż: 43l,
Rozmiary: 35x35x35
Oświetlenie: Aquael Leddy 6w
Filtracja: Aquael Turbo 500 + ceramika + duża drobna gąbka + deszczownica
Nawożenie: Brak
Parametry: PH-7,5 ; GH-6 ; KH-5
Podłoże: Piasek kwarcowy
Fauna: Fire Red3szt, Red Cherry15szt, Orange może 3szt, ślimory przywleczone z roślinką
Flora: Anubias mini, Anubias duży, Microzorium oskrzydlone na lignicie, rogatek, mchy chyba willow i flame :?:
Temperatura: 23

https://1drv.ms/u/s!AkZIgbDobYt1hN42qyAa1CgCNN-WEA

https://1drv.ms/u/s!AkZIgbDobYt1hN43CETYdTEPI8uuUQ

https://1drv.ms/u/s!AkZIgbDobYt1hN46VdL3bZxGNhVtjQ
Zdjęcia przez [img] nie działają :-?

Jako że to moje pierwsze krewetkonarium mam kilka pytań:
1. Czy to normalne u krewetek ze jajka wystają z boku, tak jak na zdj. nr2 ?
2. Czy mech willow (ten na korzeniu który nie chce mi się zatopić) potrzebuje dużo światła lub specjalnych warunków?
3. Jak długo trzeba czekać by nowe krewetki zaczeły biegać po akwarium? Wczoraj były pierwsze narodziny i znalazłem jedną sztukę schowaną.
4. Co zmienić ? Wiem że idealnie nie jest..
5. Do jakich parametrów dążyć? Mam filtr RO
6. Czy trzeba wyławiać trupki? Miałem gąbkę dociśniętą do szyby ale jakimś cudem wlazła tam krewetka i już nie wyszła. Udało mi się trochę odsunąć ale wyłowienie jej może się kończyć demolką.
7. Czy w górnej części akwarium silny prąd z deszczownicy jest szkodliwy dla krewetek? Widziałem jak wpadają w ten prąd młode i nie wiem czy to przeżyły...
8. Jest sposób na pozbycie się ślimorów?
9. Jest sens wrzucanie ekipy sprzątającej? (ampularii albo helmeta) Nie zerzrą krewetek?
10. Czy i jakie minerały, bakterie, mineralizator kupić?

Za wszelkie porady dla laika będę wdzięczny :mrgreen:
FireRed
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt 06 mar, 2018 18:55

Re: [43l] Kostka

Postprzez eXrat » Pt 09 mar, 2018 09:35

Czy aby napewno ??
:-P

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: [43l] Kostka

Postprzez FireRed » Pt 09 mar, 2018 20:13

Nie o zdjęcia mi chodziło ale dzięki :]
FireRed
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt 06 mar, 2018 18:55

Re: [43l] Kostka

Postprzez =Fresz= » Pt 09 mar, 2018 21:46

Czytać czytać i jeszcze raz czytać, na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź na forum ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: [43l] Kostka

Postprzez FireRed » Pt 09 mar, 2018 21:55

to usune temat
FireRed
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt 06 mar, 2018 18:55

Re: [43l] Kostka

Postprzez Berbo » Śr 14 mar, 2018 20:32

Jako że to moje pierwsze krewetkonarium mam kilka pytań:
1. Czy to normalne u krewetek ze jajka wystają z boku, tak jak na zdj. nr2 ?
2. Czy mech willow (ten na korzeniu który nie chce mi się zatopić) potrzebuje dużo światła lub specjalnych warunków?
3. Jak długo trzeba czekać by nowe krewetki zaczeły biegać po akwarium? Wczoraj były pierwsze narodziny i znalazłem jedną sztukę schowaną.
4. Co zmienić ? Wiem że idealnie nie jest..
5. Do jakich parametrów dążyć? Mam filtr RO
6. Czy trzeba wyławiać trupki? Miałem gąbkę dociśniętą do szyby ale jakimś cudem wlazła tam krewetka i już nie wyszła. Udało mi się trochę odsunąć ale wyłowienie jej może się kończyć demolką.
7. Czy w górnej części akwarium silny prąd z deszczownicy jest szkodliwy dla krewetek? Widziałem jak wpadają w ten prąd młode i nie wiem czy to przeżyły...
8. Jest sposób na pozbycie się ślimorów?
9. Jest sens wrzucanie ekipy sprzątającej? (ampularii albo helmeta) Nie zerzrą krewetek?
10. Czy i jakie minerały, bakterie, mineralizator kupić?

Za wszelkie porady dla laika będę wdzięczny :mrgreen:[/quote]

Ja mam krewetki swoje od miesiąca moze i ciagle coś jest nie tak no ale szukam w necie. Polecam to samo :)

ad1. JAk są jajka to sie ciesz. Ja bym chciał zobaczyć je u siebie :). A czy są z boku, z tyłu itp to po członek męski drążyć temat xD widocznie ma ich wiecej i tak sie ułożyły.

ad2.z googli -> Musisz miec odpowiednią żarówkę w akwarium. Przelicza się to tak ze na 2 l wody w akwarium musi przypadać ok 1 W zarowki. Czyli dajmy na to masz akwa 25 l, To musisz mieć zarowke ok 11 - 15 W. Świecenie ninimalnie 8-9 h / dobe jak masz mocną żarówkę, natomiast jeżeli posiadasz słabszą - ok 11-12 h. " Nie wiem czy to prawda znalezione ogólnie w google. Dużo piszą o tym wiec mozesz poczytać.

ad3. Tu powinieneś znaleść info --> http://www.bojownik.pl/index.php?s=48b3 ... topic=5320

ad4 ja sam jestem w tym zbyt świeży, zeby kogoś pouczać, ale jak dla mnie to jest spoko. Ludzie czesto trzymaja liście, szyszki wiec poczytałbym o tym.

ad5. Wydaje mnie sie ze filtra ogólnie ma ma konieczności, no ale jak masz to luz. parametry
fire red - 12 GH, 5 KH, pH 6,8/7,5. Optymalna temperatura wody to 25°C, może ulegać niewielkim wahaniom. Temperatura wody poniżej 20°C może spowodować mniejszy lub całkowity brak rozrodu u krewetek. Woda nie musi być destylowana wystarczy zwykła „kranówka”, która musi ostać co najmniej 2 doby.
red cherry - - Ph: 6,5-7,5 (najlepiej 6,8); GH: 10-14 (najlepiej 12); KH: 4-8 (najlepiej 5)Temperatura 22-27 stopni (najlepiej 24-25 stopni, poniżej 20 nie rozmnażają się) ( to Twoje pytanie to troche jaja, przeciez wpisując w google masz parametry - ja tak swoje sprawdzalem itp)

ad6. ja bym wyłowił

ad7. Deszczownice poleca sie czesto do krewetek wiec jak dla mnie to nie. Pytanie co to jest to silny prąd? Krewetkom nie powinno im sie nic dziać.

ad8. moj kolega wspominal mi ze sa inne slimaki ktore zjadają slimaki a same bardzo powoli i rzadko sie rozmnażają. Później trzeba je wyłowić i tyle. ( helenki ) -> znowu google https://zapytaj.onet.pl/Category/010,00 ... arium.html

ad9. patrz pkt.8

ad10. do twoich krewetek sie nie wypowiem, ale.

Na wszystkie twoje pytanie od razu są odpowiedzi w GOOGLE . Spróbuj poszukać ;) wpisz najpierw tam, poczytaj :roll:
Berbo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pt 26 sty, 2018 12:53


Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości