Kilka zbiorników - hobbystycznie.

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Kilka zbiorników - hobbystycznie.

Postprzez RufusBB » Śr 05 wrz, 2018 21:47

Witam, po przeprowadzce wygospodarowałem sobie niewielki kąt w salonie na hobby, które mi towarzyszy już od 2 lat. Na komodzie stanęły 3 identyczne akwaria o pojemności 35 litrów każde. Dodatkowo posiadam niewielki 19 litrowy zbiorniczek w innym pokoju, ale jego zdjęcia pokażę innym razem. Daje to razem 4 akwaria w domu, chociaż plan miałem na zagospodarowanie całkiem sporej szafy we wnęce przedpokoju jako konkretny regał krewetkowy. Pomysł ostatecznie porzuciłem, ale mam nadzieję, że chociaż ten piąty zbiornik jeszcze kiedyś powstanie bo akurat miejsce na niego jest. Do rzeczy - wszędzie podłoże Envi z Glas Gartena, Salty Bee Basic + Rich one z Qual Dropa, bakterie Seachem Stability. Nie wrzucałem jeszcze żadnych ketapangów, szyszek i innych takich. Tylko woda RO+sole+kwasy fulwowe i bakterie do każdej cotygodniowej podmiany.
Podmianiam 5 litrów w każdym 35 litrowym zbiorniku. Poobsadzałem je mchami (christmas, cameroon, phoenix) i dołożyłem po jednej bucephalandrze. W jednej malutkiej kostce 19 litrowej pływa mix krewetek Bee, hybryd, blue boltów i tangerinów - zobaczymy co z tego wyjdzie. Natomiast co do trzech prezentowanych poniżej to tylko jeden dopiero zasiedliłem czystymi Blue Boltami. Chciałem od razu drugi też, ale okropnie wywaliło mi glona, dlatego dam mu jeszcze trochę czasu. Trzeci był zalany tydzień później od poprzednich dwóch zbiorników więc też poczekam. Filtracja to połączenie pata mini i corner jeta. Sporo się namęczyłem nagrzewając komin corner jeta tak, aby wpasować tam głowicę pata...
Nie posiadam zdolności fotograficznych jak i profesjonalnego sprzętu, nie wiem tez jak wycisnąć max z aparatu w huawei p8 lite więc jakość zdjęć jest jaka jest. Pozdrawiam!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44

Re: Kilka zbiorników - hobbystycznie.

Postprzez Tasior » Cz 06 wrz, 2018 07:05

Fajnego masz tego glona.
Też bym takiego chciał ale za cholerę nie umiem go wyhodować :(
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Kilka zbiorników - hobbystycznie.

Postprzez =Fresz= » Cz 06 wrz, 2018 08:50

Tasior napisał(a):Fajnego masz tego glona.
Też bym takiego chciał ale za cholerę nie umiem go wyhodować :(


Nowe "żyzne" podłoże i dużo za dużo światła na start i masz glony tak jak na powyższym obrazku :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Kilka zbiorników - hobbystycznie.

Postprzez RufusBB » Cz 06 wrz, 2018 09:02

Pierwszy raz aż taka ilość glonów mi się pojawiła. Co ciekawe tylko w 1 z 3 akwariów. Wrzucę krewetki niebawem to mam nadzieję, że załatwią sprawę.
Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44

Re: Kilka zbiorników - hobbystycznie.

Postprzez Tasior » Cz 06 wrz, 2018 09:46

=Fresz= napisał(a):
Tasior napisał(a):Fajnego masz tego glona.
Też bym takiego chciał ale za cholerę nie umiem go wyhodować :(


Nowe "żyzne" podłoże i dużo za dużo światła na start i masz glony tak jak na powyższym obrazku :-P


No właśnie, że nie. Już nie raz próbowałem. Mnie poza tymi na szybie to inne glony nie lubią :(
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów


Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości