[19 l] Pierwsze krewetkarium założone!

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: [19 l] Pierwsze krewetkarium założone!

Postprzez BrodataKreweta » Pn 15 paź, 2018 17:03

Dzięki [emoji3][emoji3] super to wygląda

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
BrodataKreweta
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn 17 wrz, 2018 18:49

Re: [19 l] Pierwsze krewetkarium założone!

Postprzez KRUK » Śr 17 paź, 2018 21:27

Dzięki eXrat i BrodataKreweta za opinie i podpowiedzi! Mała aktualizacja po miesiącu od założenia, wszystko ładnie rośnie, podaje jedynie potas i c02. Glonami zgodnie z podpowiedziami się na razie nie przejmuję, zmniejszyłem jedynie czas świecenia do 6h. Czas rozejrzeć się za mieszkańcami :-) niedługo pojawią się sakury :-D

(17.10.2018)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
KRUK
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 30
Dołączył(a): So 22 wrz, 2018 17:01

Re: [19 l] Pierwsze krewetkarium założone!

Postprzez KRUK » So 27 paź, 2018 22:11

Istotna aktualizacja! Pojawili się mieszkańcy :D W krewetkarium mieszkają już krewetki sakura red, aklimatyzacja przebiegła w porządku, krewetki mają się bardzo dobrze! Zrezygnowałem ze skimmera a filtr został zabezpieczony dodatkową gąbką na wlocie. Poniżej trochę zdjęć z wprowadzania :mrgreen: Bardzo podoba mi się ich wybarwienie, po kilku dniach w nowym domu są krwisto czerwone, była już także pierwsza wylinka!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
KRUK
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 30
Dołączył(a): So 22 wrz, 2018 17:01

Re: [19 l] Pierwsze krewetkarium założone!

Postprzez georobert » N 28 paź, 2018 09:11

Rzeczywiście piękny kolor.
georobert
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 54
Dołączył(a): Śr 10 sty, 2018 20:39

Re: [19 l] Pierwsze krewetkarium założone!

Postprzez KRUK » N 28 paź, 2018 17:14

georobert napisał(a):Rzeczywiście piękny kolor.

Dzięki :D! Z każdym dniem jeszcze ładniej się wybarwiają :-D
KRUK
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 30
Dołączył(a): So 22 wrz, 2018 17:01

Re: [19 l] Pierwsze krewetkarium założone!

Postprzez KRUK » Śr 14 lis, 2018 10:43

Cześć ;)
Akwarium dalej się rozwija rośliny ładnie rosną, krewetki żyją. Dalej, ciągnie się za mną problem z glonami, które obrastają już prawie każdą roślinę oraz mchy. Krewetki nie dają rady tego opanować. Dodatkowo zauważyłem u jednej z krewetek Scutariella, zamówiłem już no planaria, żeby przeprowadzić kurację. Mam nadzieję, że wystarczy to, aby wyleczyć krewetki i nie spowoduje problemów w akwarium. Poniżej trochę zdjęć zbiornika oraz problemów.

Zbiornik aktualnie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Scutariella:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Glony:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
KRUK
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 30
Dołączył(a): So 22 wrz, 2018 17:01

Re: [19 l] Pierwsze krewetkarium założone!

Postprzez georobert » Śr 14 lis, 2018 12:57

A czym nawozisz?
Czy sam potas i carbo?
Czy dajesz już micro?
Można przedawkować carbo 2 razy i nic się nie stanie.
Opisz co ile podmiana wody.
Bo akwarium wygląda fajnie.
A może masz testy NO3, PO4 - z tym że bardziej stawiam na PO4 za wysokie. K-N-P 20-10-1 to ponoć idealny stosunek macro.
georobert
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 54
Dołączył(a): Śr 10 sty, 2018 20:39

Re: [19 l] Pierwsze krewetkarium założone!

Postprzez KRUK » Śr 14 lis, 2018 14:29

georobert napisał(a):A czym nawozisz?
Czy sam potas i carbo?
Czy dajesz już micro?
Można przedawkować carbo 2 razy i nic się nie stanie.

Podaję jedynie potas i carbo, w ilościach zgodnych z przelicznikiem do 20 litrów.

Opisz co ile podmiana wody.

Od początku akwarium robię podmiany raz w tygodniu, wymieniam jakieś 20-30%. Woda to odstana kranówka z dolanym uzdatniaczem. Dodatkowo świecę aktualnie 7,5h.

Bo akwarium wygląda fajnie.

Dzięki wielkie :D! Uważam, że rośliny ładnie rosną dlatego nie zaczynałem nawożenia, skoro pod tym względem nie było problemów.

A może masz testy NO3, PO4 - z tym że bardziej stawiam na PO4 za wysokie. K-N-P 20-10-1 to ponoć idealny stosunek macro.

Niestety nie mam testów na NO3 i PO4, ale jeżeli to pozwoli mi w końcu wyjaśnić sytuację z glonami, to nabędę. Po zbadaniu tych parametrów, podbija się potas, czy zbija się pozostałe, żeby uzyskać taki współczynnik?

Dzięki wielkie za odzew i pomoc georobert :-)
KRUK
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 30
Dołączył(a): So 22 wrz, 2018 17:01

Re: [19 l] Pierwsze krewetkarium założone!

Postprzez georobert » Śr 14 lis, 2018 14:43

Ja chodzę do sklepu zoo i robią tam testy od 50gr do 2 zł za rzadko wykonywane. Idź do sklepu zoo i zapytaj czy nie zrobią ci testu. Wtedy zrób sobie K, PO4, NO3, Fe.
Ja zaczynam nawozić tak od miesiąca od startu.
20 mg potasu - 10 mg azotu - 1 mg fosforu. Z tym, że np. u mnie praktycznie nigdy nie dozowałem fosforu bo zawsze miałem ok 1, azotu zawsze brakowało. Potas to raczej nie da się go przedawkować, ale trzeba uważać.
Tak na oko patrząc bez testów to zaburzona jest proporcja NO3 do PO4 i stawiam, że PO4 jest za dużo lub za mało azotu. Ja akurat miałem za mało azotu i lałem 2* dawka zalecana. Ale to tylko domysły.
Niestety tylko test prawdę Ci powie.
georobert
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 54
Dołączył(a): Śr 10 sty, 2018 20:39

Re: [19 l] Pierwsze krewetkarium założone!

Postprzez KRUK » Śr 14 lis, 2018 15:01

georobert napisał(a):Ja chodzę do sklepu zoo i robią tam testy od 50gr do 2 zł za rzadko wykonywane. Idź do sklepu zoo i zapytaj czy nie zrobią ci testu. Wtedy zrób sobie K, PO4, NO3, Fe.
Ja zaczynam nawozić tak od miesiąca od startu.
20 mg potasu - 10 mg azotu - 1 mg fosforu. Z tym, że np. u mnie praktycznie nigdy nie dozowałem fosforu bo zawsze miałem ok 1, azotu zawsze brakowało. Potas to raczej nie da się go przedawkować, ale trzeba uważać.
Tak na oko patrząc bez testów to zaburzona jest proporcja NO3 do PO4 i stawiam, że PO4 jest za dużo lub za mało azotu. Ja akurat miałem za mało azotu i lałem 2* dawka zalecana. Ale to tylko domysły.
Niestety tylko test prawdę Ci powie.


Dzięki wielkie za podpowiedź, nigdy bym nie wpadł na pomysł, że jest taka opcja żeby komuś dostarczyć wodę i zrobi testy za mnie :-) Cena zestawów testów jest dosyć spora więc jest to super rozwiązanie. Poszukam w Warszawie takiej możliwości, myślę, że gdzieś uda mi się oddać wodę do testów. Dziękuję za pomoc :-D
KRUK
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 30
Dołączył(a): So 22 wrz, 2018 17:01

Poprzednia strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości