[19 l] Nowy początek

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

[19 l] Nowy początek

Postprzez KRUK » Pt 22 lut, 2019 21:20

Cześć!

Akwarium po restarcie, dzisiaj założone ;)

Akwarium - SHRIMP SET SMART 20 optiwhite 25x25x30
Oświetlenie - LEDDY SMART 2 z zestawu 6 W 8000 K zacząłem od 6h świecenia i zwiększam systematycznie do 10h
Filtracja - Aktualnie dwie kaskady ale to tylko dlatego, że mniejsza hbl-301 nie dawała rady i przy okazji restartu kupiłem hbl-501. Dlatego na początek zostawiłem też starą z mediami filtracyjnymi z dojrzałego akwarium przed restartem.
Podłoże - Ziemia ogrodowa + Piasek kwarcowy około 1mm
Ozdoby - Łupek czarny, korzeń
Woda - Odstana kranówka z AquaSafe, do akwarium dodane bakterie BactoActive
Rośliny - Podłoże obsadzone w jakiś 90% na start - Gałęzatka, Bacopa, Alternanthera Reineckii, Limnophila Aromatica, Limnophila Sessiliflora, hydrocotyle tripartita, rotala nanjenshan, eleocharis mini, hygrophila corymbosa, Micranthemum Monte Carlo, mech Spiky Moss
Podmiany - na razie planuje duże podmiany z racji ziemi ogrodowej, potem pewnie raz w tygodniu około 20%
Nawożenie - na razie brak, to co w ziemi
Krewetki - planowane Sakura Red i może jakieś ślimaki świderki

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano So 23 lut, 2019 15:14 przez KRUK, łącznie edytowano 2 razy
KRUK
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 30
Dołączył(a): So 22 wrz, 2018 17:01

Re: [19 l] Nowy początek

Postprzez Kluska » So 23 lut, 2019 11:50

Zdjęcia mi się nie wyświetlają, ale brzmi dobrze :)
Moje krewetkarium: http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=11506 - dawno nie aktualizowane. Kolonia blue velvetów i lśniącooczki.
Avatar użytkownika
Kluska
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 30
Dołączył(a): Wt 01 sty, 2019 15:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [19 l] Nowy początek

Postprzez KRUK » So 23 lut, 2019 15:15

Kluska napisał(a):Zdjęcia mi się nie wyświetlają, ale brzmi dobrze :)


Dzięki! :-) Faktycznie, już poprawiłem, powinny się teraz wyświetlać poprawnie :->
KRUK
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 30
Dołączył(a): So 22 wrz, 2018 17:01

Re: [19 l] Nowy początek

Postprzez KRUK » Wt 26 lut, 2019 18:31

Hej, 4 dni po zalaniu woda mleko i nalot na podłożu :-? , podejrzewam, że to kożuch bakteryjny, nie mylę się? Na razie nic z tym nie robię ani z wodą ani z osadem, zakładam, że to normalny proces przy dojrzewaniu akwarium. Dobrze robię? powinienem jakoś zareagować?

Poniżej zdjęcia zbiornika i nalotu na podłożu (na zdjęciu woda wygląda lepiej, w rzeczywistości jest bardziej mleczna):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
KRUK
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 30
Dołączył(a): So 22 wrz, 2018 17:01

Re: [19 l] Nowy początek

Postprzez jklak » Wt 26 lut, 2019 19:49

Normalne :-)
jklak
Potencjalny Maniak
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pt 08 lut, 2019 19:15

Re: [19 l] Nowy początek

Postprzez KRUK » N 10 mar, 2019 20:22

Cześć!
16 dni od zalania, woda już się wyklarowała, jest kryształ, rośliny powoli ruszyły, także zaczyna się robić zielono :-)
Wymieniłem już skimmer na gąbkę w większym filtrze z myślą o krewetkach w przyszłości.

Myślę o wpuszczeniu pierwszego życia pod postacią ślimaków świderków, myślicie, że nie będzie problemu z ziemią w podłożu, nie sprawią, że będzie się ona wydostawać? Nad ziemią mam kilka cm żwirku kwarcowego, czy to wystarczy, czy lepiej nie ryzykować? Warto je kupić do akwarium, czytałem, że redukują strefy beztlenowe i pozbywają się resztek z podłoża.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
KRUK
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 30
Dołączył(a): So 22 wrz, 2018 17:01


Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron