[63l] Krewetkarium hafuna

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Postprzez polobis » Cz 20 gru, 2007 22:36

masz 26W na 63 litry... to o polowe za malo, zeby rosly mchy. mchy nie maja korzeni, pobieraja skladniki bezposrednio z wody, podobnie jak glony :-) jak mchy nie chca rosnac masz jalowa wode i za malo swiatla. mnie sie to akwarium podoba, ciekawy pomysl z deskami, wrecz idealny dla sciany z mchow (beda czepiac sie same) na poczatek przytwierdz pinezka klaczek mchu na desce pod lustrem wody i obserwuj co sie bedzie dzialo... jezeli zacznie rosnac - pomysl o zmianie swiatla... najszybciej rosnacym i najmniej wymagajacym, a jednoczesnie ozdobnym jest taiwan moss... powodzenia.

nie rozumiem troche o co chodzi z tym NO3... ma to zwiazek z ruszaniem dna, uwalnianiem sie czegos do wody?
300l, 250l, 70l, 25l, monitorek
Avatar użytkownika
polobis
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 42
Dołączył(a): Śr 14 lis, 2007 11:04
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez hafu » Cz 20 gru, 2007 22:50

PABLO napisał(a):
hafu napisał(a):jedna czy dwie krewetki co to za strata

:shock:

rozpedz sie i walni z barana w sciane :/ :evil:


wiedziałem że ktoś do tego tekstu będzie miał wonty :mrgreen: Pablo widze że kochasz krewetki :-)
maciejo90

jumpstyle to jest too
Avatar użytkownika
hafu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 251
Dołączył(a): N 25 lis, 2007 21:23

Postprzez hafu » Cz 20 gru, 2007 22:59

dzisiaj zrobiłem małe zmiany z deskami potem dam foty, a co do mchu zniechęciłem sie do niego kupuje aqatice limnophile lub coś podobnego ta roślina też jest fajna dla krewetek zrobie las niech to zarośnie całe akwarium , krewetki będą mialy fajnie co o tym myślicie????
maciejo90

jumpstyle to jest too
Avatar użytkownika
hafu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 251
Dołączył(a): N 25 lis, 2007 21:23

Postprzez hafu » So 22 gru, 2007 20:50

a jak to teraz sie wam widzi???? jak coś nie tak to piszcie :-)
Obrazek
Obrazek
maciejo90

jumpstyle to jest too
Avatar użytkownika
hafu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 251
Dołączył(a): N 25 lis, 2007 21:23

Postprzez PABLO » So 22 gru, 2007 23:02

jak cos nie tak to piszcie :) wiesz, ze napisze i nie lubie sciemniać. Akwa jest takie inne. Nie wiem czemu ale nie potrafie ocenic tego baniaczka. Moze dlatego, ze inne:) :P Zawsze, korzen na srodku i kupa roslin dookola,a tutaj meksyk za czasow kowbojow(tak mi sie to kojarzy:)) :) natomiast cos bym posadzil z lewej strony, a konkretniej posadzil bym tego wiecej co tam rosnie, taki trawnik tak jak masz z tylu z prawej strony. W moiej glowie chodzi ttaka litera ciezka litera L... :) zaczynajac od konca z prawej,poprzez te trawniki, kamienie, a konczac na poczatku z lewej strony. pozniej mozesz zrobic scieche malutka :) jak chcesz albo poprostu plaże :) No i jesli to sitowie drobne jest to ono nie bardzo rosnie w piasku. Ale moze cos tam sie jej spodoba. Cala magia tej roslinki jest w tym, ze nie chce sie rozrastac, a jak sie ukorzeni to nie ma sily tak sie rozkrzewia, ze masakra :) i wtedy nie wydawal tylko posad gesciej. Chociaz, moze to inaczej wygladac jak sie rozronie. Moze nie trzeba bedzie gesciej :)

ps co bys nie zrobil i tak bedzie fajnie.
ps2 jak sitowie nie bedzie roslo to wystarczy zmieszac piasek z kamyczkami koralowymi. Na rynku jest podruba za 2,50 worek 2,5kg:)
ps3 daj no jakies lepsze zdiecia :)
ps4 bedziesz musial czesto badac twardosc wody przez kamyczki.
Ostatnio edytowano So 22 gru, 2007 23:04 przez PABLO, łącznie edytowano 4 razy
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez hafu » So 22 gru, 2007 23:33

i ot chodzi mówić prawde :-D droge mam w 160 l i nie będe robil jej znowu w krewetkarium zostawie tak jak jest, a roślin jak już mowiłem zasadze pełno z tyłu, aa i to niejest sitowie tylko porozrywana drobno gałęzatka;p
maciejo90

jumpstyle to jest too
Avatar użytkownika
hafu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 251
Dołączył(a): N 25 lis, 2007 21:23

Postprzez hafu » Śr 02 sty, 2008 21:28

deski ktore byly w akwarium pleśniały powstawała lekka herbatka, śmierdiała a do tego po akwa latały biale robale i musiałem zrobić wszystko od nowa zdecydowalem sie jednak na plaże. W lewym i prawym rogu dałem skałki a za nimi piach na ich wysokość fotki dam jak będe mial wglębke od Tobika :-) Pozdro
Ostatnio edytowano Śr 02 sty, 2008 21:29 przez hafu, łącznie edytowano 1 raz
maciejo90

jumpstyle to jest too
Avatar użytkownika
hafu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 251
Dołączył(a): N 25 lis, 2007 21:23

Postprzez hafu » Śr 09 sty, 2008 17:11

po lewej stronie jest troche pusto ale mam w planach mały korzeń.
Obrazek
Obrazek
czekam aż wgłębka sie rozrośnie :-D aa i niewiem jakie tło????
Ostatnio edytowano Śr 09 sty, 2008 17:12 przez hafu, łącznie edytowano 1 raz
maciejo90

jumpstyle to jest too
Avatar użytkownika
hafu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 251
Dołączył(a): N 25 lis, 2007 21:23

Postprzez =Fresz= » Śr 09 sty, 2008 17:22

Tło jak najbardziej czarne przy tym białym piasku ;-) po lewej stronie dał bym jakiś korzeń obsadzony mchem bo masz go mało, na allegro poszukaj czegoś ciekawego ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez PABLO » Śr 09 sty, 2008 17:26

moze to i ładnie wygląda ale te kamienie beda Ci podwyższać twardość wody.
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez hafu » Śr 09 sty, 2008 17:33

mech niestety odpada (nierośnie :-> ) ale mam w planach pelie dam ją na korzeń i będzie fajnie. A i obawiałem sie o wgłębke, ale dziś zobaczyłem że bąbelkuje, czyli będzie rosła :mrgreen: Tobik krewetki są super latają po całym a jakie kolorki już niemoge sie doczekać kiedy będą jajka :mrgreen: Pozdro
maciejo90

jumpstyle to jest too
Avatar użytkownika
hafu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 251
Dołączył(a): N 25 lis, 2007 21:23

Postprzez =Fresz= » Śr 09 sty, 2008 18:10

Nie rosną bo pewnie masz za twardą wode przez te kamienie i za mało światła ;-) pelia też Ci nie urośnie :-?
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez hafu » Śr 09 sty, 2008 18:54

kupie i zobacze czy będzie rosła a kamieni niebęde zmieniał bo niechce rójnować :-)
maciejo90

jumpstyle to jest too
Avatar użytkownika
hafu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 251
Dołączył(a): N 25 lis, 2007 21:23

Postprzez =Fresz= » Śr 09 sty, 2008 19:03

Ale te kamienie to też dla zdrowia krewetek bo lubią miękką wodę a nie twardawą spowodowaną właśnie tymi kamieniami :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez PABLO » Śr 09 sty, 2008 19:25

widze, że hafun nie zdaje sprawy z powagi sytuacji !! My nie żartujemy. Jak kupisz krewetki popadaj Ci w momencie !!! Przemysl to bo wyglad baniaczka to nie wszystko. Zresztą możesz podobny efekt osiągnąć bez tych głazów.
Avatar użytkownika
PABLO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Cz 08 lis, 2007 10:34
Lokalizacja: Radomsko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości