[63l] Krewetkarium hafuna

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Postprzez hafu » Śr 09 sty, 2008 20:22

kamienie wode zatwardzają a pisek nie ?? to jest to samo chyba nie?? Niewiem i pytam. ;-)
na innych forach też widziałem krewetkaria i kamienie więc niewiem.
jutro je sprawdze kwaskiem
Ostatnio edytowano Cz 10 sty, 2008 09:28 przez hafu, łącznie edytowano 2 razy
maciejo90

jumpstyle to jest too
Avatar użytkownika
hafu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 251
Dołączył(a): N 25 lis, 2007 21:23

Postprzez =Fresz= » Śr 09 sty, 2008 22:01

W stylu iwagumi czyli ze skałkami stosuje się specjalne skałki z Japoni :-P a Ty je masz z kąd? :-P piasek to inna forma kamienna a nie wapienna jak głazy :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Allex » Śr 09 sty, 2008 23:00

fresz33 napisał(a):W stylu iwagumi czyli ze skałkami stosuje się specjalne skałki z Japoni :-P a Ty je masz z kąd? :-P piasek to inna forma kamienna a nie wapienna jak głazy :-P

Bez przesady z tym japońskim importem. Kamień jak kamień, ważne aby nie reagował z wodą i nie zawierał niepożądanych zanieczyszczeń. A o co chodzi z tym piachem, bo nie bardzo rozumiem?
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez =Fresz= » Śr 09 sty, 2008 23:13

Kolega Hafu jak zauważyłeś wkłada do wody co się da jak np deski które później gniją i plleśnieją a teraz mogę się założyć że jakieś wapienne kamienie :-P upiera się przy tym że je zostawi więc zaproponowałem coś w stylu iwagumi i kamienie ADA importowane tylko i wyłącznie z Japoni które się nadają do krewetkarium;-) i nie powiedział bym że kamień jak kamień :-P o piach zapytaj Hafu bo może dzieciakom podebrał z piaskownicy :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Allex » Cz 10 sty, 2008 02:28

A co to za różnica skąd jest piach? Ważne tylko, aby był czysty, bez psich kup, papierosów albo innych smakołyków. Jeżeli to zwykły polski piach to wystarczy go wypłukać. Przyjrzałem się nieco tym kamlotom i przynajmniej część z nich to skały metamorficzne i magmowe, prawie zupełnie nie przypominające wapieni. Co do reszty nie wiem, bo nie widzę. Ocet się kłania. W skrócie kamienie jak kamienie.
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez hafu » Cz 10 sty, 2008 13:05

dzieciakom nie podebrałem :roll: to jest piach z jeziora :-P a kamienie są zwykłe
polskie, sprawdze twardość wody jutro, a potem za tydzień i zobaczymy czy kamienie zatwardzają
:-)
Fresz troche przesadzasz z tymi kamienai ini mają pełno kamieni w krewetkariach i nic sie niedzieje a tu odrazu ma sie coś dziać.Dzęki że sie marwisz o krewecie :-) dięki wam sie dowiedziałem że kamienie tak bardzo mogą zatwardzać wode :-) Pozdro
Ostatnio edytowano Cz 10 sty, 2008 14:46 przez hafu, łącznie edytowano 1 raz
maciejo90

jumpstyle to jest too
Avatar użytkownika
hafu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 251
Dołączył(a): N 25 lis, 2007 21:23

Postprzez Allex » Cz 10 sty, 2008 13:32

hafu napisał(a): dięki wam sie dowiedziałem że kamienie tak bardzo mogą zatwardzać wode :-)

No właśnie nie. Te, które wcześniej wymieniłem nie reagują w większym stopniu z wodą i nie podnoszą twardości. Tylko skały zawierające węglany wapnia i magnezu, takie jak wapienie, dolomity, niektóre piaskowce itp. Kamienie i krewetki? Oczywiście, ale trzeba wybrać te neutralne.
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kot » Cz 10 sty, 2008 14:28

Allex dobrze prawi, po prostu trzeba przetestować czy reagują z octem jak nie to mogą być.
Avatar użytkownika
kot
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 306
Dołączył(a): Wt 01 sty, 2008 23:11
Lokalizacja: Toruń

Postprzez hafu » So 12 sty, 2008 19:51

Obrazek
maciejo90

jumpstyle to jest too
Avatar użytkownika
hafu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 251
Dołączył(a): N 25 lis, 2007 21:23

Postprzez Sebex » Śr 16 sty, 2008 19:03

No no bardzo to interesująco to wygląda ja bym dał więcej roślin ( to jest moje zdanie)
Był bym ciekawy jak to będzie wyglądać po 3 miesiącach :lol:
Sebex
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 96
Dołączył(a): Pn 19 lis, 2007 09:42
Lokalizacja: Borek

Postprzez hafu » Cz 17 sty, 2008 18:11

tylko problem w tym że mam troche małe oświetlenie i niewiem zabardzo jakie roślinki :->
maciejo90

jumpstyle to jest too
Avatar użytkownika
hafu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 251
Dołączył(a): N 25 lis, 2007 21:23

Postprzez lukiblack » Cz 17 sty, 2008 20:37

Witam...
To ja mogę przybliżyć jak będzie to wyglądało po 3 miesiącach...cala wgłębka która jest obecnie mocno przmocowana, po trzech miesiąca zgnije przy spodzie i zacznie się unosić...a w rezultacie jej kawałki zaczną odpadać aż cała się ulotni z żyłki i będzie poprostu wszędzie... :!: :!: :!:
Wgłębka to super roślina...fajnie się można nią bawić w naprawdę przeróżne kompozycje...ale niestety jest wyjątkowo nie trwała...
Avatar użytkownika
lukiblack
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 61
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 23:11
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez hafu » Cz 17 sty, 2008 23:19

a jak będę ją przycinał też będzie od spodu gniła???? światło na spód będzie dochodziło
maciejo90

jumpstyle to jest too
Avatar użytkownika
hafu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 251
Dołączył(a): N 25 lis, 2007 21:23

Postprzez lukiblack » Pt 18 sty, 2008 12:46

Witam...
Ja mialem wgłębkę przez przeszło pół roku na stałe w akwarium...jako trawniczek... no i do tej pory nie mogę się jej z akwarium pozbyć...zaczepi się wszędzie gdzie tylko poniesie ja nurt wody...a wydłubywanie jej z mchu bądz Pelii...to istna męczarna... Ja jeżeli kiedyś się skuszę na wgłębkę to tylko w osobnym dla niej akwarium...
Avatar użytkownika
lukiblack
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 61
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 23:11
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Adekm89 » Pt 18 sty, 2008 13:01

no powiem że ciekawe:) podoba mi się, a co do kamieni, takie zwykłe z pola są chemicznie obojętne, a wapienie, piaskowce zatwardzają wodę...
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości