21l- crystalowo

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: 21l- crystalowo

Postprzez rafik » So 30 sty, 2016 20:17

Jak z włożonego liścia zostaje sam szkielet to wkładam następny. Szyszek mam całą torebkę może wrzucę ze 2-3 szyszunie olchy ;-)
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Avatar użytkownika
rafik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Pt 23 paź, 2015 07:37
Lokalizacja: Radzymin

Re: 21l- crystalowo

Postprzez SebastianNysa » So 30 sty, 2016 21:38

rafik napisał(a):Jak z włożonego liścia zostaje sam szkielet to wkładam następny. Szyszek mam całą torebkę może wrzucę ze 2-3 szyszunie olchy ;-)

Wg mnie to z szyszkami "na spokojnie"...nie zasypuj czasem na potęgę akwarium nimi.
40x25x25 Caridina sp. "Crystal Red"
40x25x25 Taiwan bee Panda Shadow
Avatar użytkownika
SebastianNysa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 260
Dołączył(a): So 26 wrz, 2015 12:36
Lokalizacja: Nysa

Re: 21l- crystalowo

Postprzez rafik » So 30 sty, 2016 22:53

Gdzieś czytałem że na moje szkiełko 2-3 szyszki wystarczy. Podobno w większej ilości konkretnie potrafią zbić ph.
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Avatar użytkownika
rafik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Pt 23 paź, 2015 07:37
Lokalizacja: Radzymin

Re: 21l- crystalowo

Postprzez JRose » N 31 sty, 2016 08:39

Powiem tak...
Ta kosteczka jest prześliczna. Naprawdę bardzo mi się podoba, chodź sama nie lubię zbyt małych akwariowych "pudełek". Naprawdę przefajnie wygląda. :->

Mam tylko pytanie o ledy:
Sam kupiłeś, czy zrobiłeś? I jak się sprawdzają? ;-)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
JRose
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pn 18 sty, 2016 10:28
Lokalizacja: Królestwo Niderlandów

Re: 21l- crystalowo

Postprzez arkad4 » N 31 sty, 2016 10:04

Rafik sam zrobił to oświetlenie.I mogę Ci je polecić, ponieważ mam taką lampkę od niego i jest wykonana super. W dziale sprzedam znajdziesz jeszcze jedną.
Arek
arkad4
Potencjalny Maniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): N 17 sty, 2016 14:38
Lokalizacja: Białośliwie

Re: 21l- crystalowo

Postprzez SUHY » N 31 sty, 2016 10:17

pierwek napisał(a):Na samym SaltyShrimp GH+ masz bardzo ubogą wodę. Jakbyś dodał kilka kropel Azoo Vita plus (witaminy dla krewetek), ShrimpNature mikro + jakieś bakterie (BT9 czy SN) to już by było dużo lepiej dla krewet. Ja dodaję ponad 10 dodatków podczas przygotowywania wody RO - głównie w proszku ale to co Ci napisałem wyżej też.


Używam tylko i wyłącznie salty , Jeśli uważasz że coś moim krewetkom brakuje To podpowiedz co .
https://www.youtube.com/watch?v=vS5N19DwwMc" target="_blank

Inc0gnit0 Dokładnie tak ....
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: 21l- crystalowo

Postprzez JRose » N 31 sty, 2016 10:20

arkad4 napisał(a):Rafik sam zrobił to oświetlenie.I mogę Ci je polecić, ponieważ mam taką lampkę od niego i jest wykonana super. W dziale sprzedam znajdziesz jeszcze jedną.
Arek


No tylko u mnie "otwarte" akwarium nie wchodzi w gre. Bardziej zalezy mi na wyciagnieciu z Rafika: rysunku obwodu + info gdzie co kupuje :-D
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
JRose
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pn 18 sty, 2016 10:28
Lokalizacja: Królestwo Niderlandów

Re: 21l- crystalowo

Postprzez rafik » N 31 sty, 2016 20:14

Wszystko zależy jaką lampeczkę chcesz zrobić.
Jak na zasilaczu stało prądowym to łatwizna, z regulacją ( właśnie tu taka jest bo 12W na krewetkarium jest za dużo ) jest trochę gimnastyki.
Jak widać od kilku miesięcy jest lampka i wszystko super rośnie. Lampkę robiłem z myślą że może za jakiś czas będzie tu mini rośliniak wtedy 12W pełną mocą będzie idealne. Obecnie lampeczka pracuje na 3/4 mocy tak około.
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Avatar użytkownika
rafik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Pt 23 paź, 2015 07:37
Lokalizacja: Radzymin

Re: 21l- crystalowo

Postprzez JRose » Pn 01 lut, 2016 07:21

No to bede sie zastanawiac i ewentualnie zakupie co trzeba. Jak mowisz ze 12W jest idealna na roslinki to na pewno sie zastanwie ;-)
Dzieki na info!
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
JRose
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pn 18 sty, 2016 10:28
Lokalizacja: Królestwo Niderlandów

Re: 21l- crystalowo

Postprzez rafik » Pn 01 lut, 2016 10:36

Dziś zamówiłem sobie takie rzeczy AZOO VITA PLUS i AZOO MINERAL PLUS. Zobaczymy jak to będzie. Będę sobie dawał 2ml jednego i drugiego specyfiku na tydzień. Rozbiję sobie na dawki po 1ml w środę i po 1ml w sobotę po podmiance.
Maluszków już naliczyłem ok 40sztuk i 8 dorosłych. Jak dorwę aparat to cyknę parę zdjęć ;-)
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Avatar użytkownika
rafik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Pt 23 paź, 2015 07:37
Lokalizacja: Radzymin

Re: 21l- crystalowo

Postprzez pierwek » Śr 03 lut, 2016 10:50

Przy przygotowywaniu wody do podmiany mierzysz przewodność czy tylko odmierzasz SS?
Co do dodatków do wody do podmianek to ja dodaję sporo różności ale takie podstawowe, w które chyba warto zainwestować to jakieś bakterie (BT9 czy od ShrimpNature), fulvo z SN lub TBW z Azoo, RichWater i OSMP z Mosury. to Mikro ze SN też chyba warto ;) - ja dodaję jeszcze parę rzeczy ale naprawdę wszystkiego po troszeczku żeby nie przedobrzyć ale żeby w wodzie coś tam było.
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: 21l- crystalowo

Postprzez cinek1916 » Śr 03 lut, 2016 21:40

Chyba wszystkie produkty które wymieniłeś są na bazie kwasów humusowych, które można dostarczyć w sposoby naturalne- szyszki liście itp.
cinek1916
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 364
Dołączył(a): Cz 16 sty, 2014 18:35
Lokalizacja: Stolica

Re: 21l- crystalowo

Postprzez rafik » Cz 04 lut, 2016 09:21

Salty podaję na oko nie mam sprzętu do pomiaru.
Obecnie do podmian idzie salty GH+, przyszły do mnie AZOO VITA PLUS i AZOO MINERAL PLUS, będę dawkował 1/2 dawki zalecanej czyli 1ml vita i mineral po podmianie do tego wrzucam listki buku, dębu, ketapangu i morwy. Na strychu mam też w torebce szyszki olchy to sobie muszę ze 2 szyszunie wrzucić.
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Avatar użytkownika
rafik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Pt 23 paź, 2015 07:37
Lokalizacja: Radzymin

Re: 21l- crystalowo

Postprzez pierwek » Cz 04 lut, 2016 09:38

Miernik TDS do pomiaru przewodności kosztuje z przesyłką od 30zł... a ile kosztują krewetki w Twoim baniaczku? Odpowiedz sobie na to pytanie i zastanów się nad tym czy 30 zł to naprawdę tak dużo kasy...

<edit>
do cinek1916... Akurat RichWater czy OSMP raczej nie są, a one akurat są najważniejsze, podobnie bakterie. Nie chodzi mi o to żeby się kłócić, oczywiście można zastąpić fulvo czy TBW szyszkami i liśćmi ale czy nie łatwiej jest dodać przy podmiance kilka kropel TBW czy szczyptę fulvo niż martwić się czy szyszki jeszcze coś dają?
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: 21l- crystalowo

Postprzez krakers » Cz 04 lut, 2016 11:37

miernik TDS grosze wtedy daje się wszystko nie na oko czy wagę tylko do pomiaru. u mnie wychodzi że vita i mineral z azoo daję dosłownie 5-7 kropel na 5 litrów raz w tygodniu nic więcej nie dodaję. pod podłoże poszły bakterie i OSMP mosury i beni micronekuton
krakers
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Pt 03 kwi, 2015 20:11
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości