Regał Pierwka

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Regał Pierwka

Postprzez pierwek » N 07 lut, 2016 01:22

Witam. Może zanim przejdę do tego co tygrysy lubią najbardziej dwa słowa wstępu. Z akwarystyką miałem z przerwami do czynienia praktycznie przez całe życie. Było to zwykle 1, nieraz 2 akwaria z rybkami. Od 1,5 roku zaczęły gościć w moich akwariach inne urocze stworzenia. Nie obyło się bez błędów początkującego. Pierwsza obsada, pierwszego krewetkarium zaliczyła zgon w przeciągu miesiąca. Zmieniłem parę rzeczy ale ciągle było słabo. Czytałem próbowałem i po pewnym czasie stały już 2 krewetkaria gdzie krewetek przybywało a nie ubywało. Choroba postępuje i obecnie mam 6 baniaczków zasiedlonych, 2 dojrzewają a 3 kolejne czekają na razie bez wody.
..... Ale ad rem...

Oto mój regał. Muszę dorobić osłonę przy 2 półce od dołu. Fotki robiłem tabletem więc nie są najwyższych lotów... Pomysł na obudowę do regału , przyznaję się, zgapiłem od kolegi tomhura. Na dolnej półce za jakiś czas pojawią się kolejne 3 akwaria - na razie są kable.
Obrazek
Obrazek

Dwa akwaria które są na dole po lewej dojrzewają więc na razie nie ma co pokazywać. Zacznijmy od góry. Ta kostka jest aktualnie najstarsza. Swego czasu stała na biurku i prawdopodobnie kiedyś znowu stanie. Na razie stanęła na regale. Mieszkają tam Taiwan Bee Panda. Jak pojawiają się jakieś KingKongi to przenoszę je do innego baniaczka. Choć prawdę mówiąc mało jest tam krewetek u których bieli jest więcej niż czerni czyli typowych Pand.
Obrazek

Kolejne szkiełko lecąc od góry i od lewej to zbiornik który zasiedliłem stadkiem Red Ruby - ale chwilę mieszkały razem z Pandami więc teraz pojawia się tam sporo czarnuszków ale często King Kong ekstreme - całe czarne z białym ogonkiem - trafiają do baniaczka z King Kongami. Pojawiają się tam Wine Redy no i ostatnio widziałem też małe Red Ruby. Może w końcu był też jakiś czerwony tatuś. W zbiorniku mało krewet bo to co nie czerwone sukcesywnie odławiam.

Obrazek


Kolejny zbiornik to Blue Bolty. Jest ich tam sporo ale jakoś nie bardzo chcą współpracować . Niżej wkleję jakieś zbliżenia.
Obrazek

Ostatni zbiornik na tej półce to Crystal Red prl. Ostatnio chyba ze 2 mamuśki wypuściły młode bo jest tam ich sporo. Co ciekawe dość długo były w innej kostce i nic się nie działo postanowiłem ją zrestartować a robaczki trafiły do tego baniaczka. Nie wiem czy to zmiana warunków czy pora roku ale jest efekt.
Obrazek

Niestety światło mi się odbijało i musiałem robić fotki tak pod kątem. Podłoże to Benibachi Black Soil normal. Oświetlenie do tych 2 pełnych półek robiłem sam. 34 diody led 1W o różnej barwie światła w tym 3 niebieskie i 3 czerwone.

Może jakieś zbliżenia tego o czym pisałem. Czyli baniak 1.

Obrazek

Baniak 2.
Obrazek
Obrazek
Kolejny to Blue Bolty
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I baniaczek z peerelkami...
Obrazek

cdn...
Ostatnio edytowano N 07 lut, 2016 10:00 przez pierwek, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Regał Pierwka

Postprzez SebastianNysa » N 07 lut, 2016 06:49

Piknie Kolego.
Czytając odnoszę wrażenie , że wszystko masz przemyślane,zaplanowane. Brawo Ty.
Będę bacznie przyglądał się Twojemu regałowi,
Pozdrawiam.
40x25x25 Caridina sp. "Crystal Red"
40x25x25 Taiwan bee Panda Shadow
Avatar użytkownika
SebastianNysa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 260
Dołączył(a): So 26 wrz, 2015 12:36
Lokalizacja: Nysa

Re: Regał Pierwka

Postprzez Asembler » N 07 lut, 2016 09:45

Akwarium na samej górze zajebiste ...
Cały regał świetny ...
Czym Ty im tam świecisz ? Jakieś mini beleczki tam porobiłeś ?
Avatar użytkownika
Asembler
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 50
Dołączył(a): Śr 30 maja, 2012 17:16
Lokalizacja: Kielce

Re: Regał Pierwka

Postprzez pierwek » N 07 lut, 2016 10:10

Dzięki za słowa uznania... staram się... ;)
Właśnie poprawiłem trochę linki i można zdjęcia teraz zobaczyć w normalnej wielkości klikając na nie.
Górną kostkę oświetlam beleczką 4AQUA HDD360B (2 świetlówki 8W). Natomiast 2 dolne półki to konstrukcja mojej produkcji. Na profilu aluminiowym zamontowałem oświetlenie led. Poniżej fotki jak to wygląda.
Obrazek
Obrazek

Profil jest spory bo waży prawie 5kg. Za wysoki (ma 2,5cm wysokości ) ale taki akurat udało mi się kupić. Nie było akurat niższych. Diody przykręciłem śrubkami żeby w razie awarii łatwo można wymienić moduł. Trzeba było oczywiście nawiercić i nagwintować w każdej belce 68 otworów (34 ledy) :).
Ostatnio edytowano N 07 lut, 2016 13:10 przez pierwek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Regał Pierwka

Postprzez Asembler » N 07 lut, 2016 10:53

Nie grzeje sie to za bardzo ? Jakiś radiator czy cóś ?
Avatar użytkownika
Asembler
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 50
Dołączył(a): Śr 30 maja, 2012 17:16
Lokalizacja: Kielce

Re: Regał Pierwka

Postprzez pierwek » N 07 lut, 2016 11:03

Grzać to się grzeje bo musi. Ale 4,5 kg aluminium robi swoje i ładnie rozprasza ciepło . Nie mierzyłem temperatury belki, jest ciepła - (mogę zmierzyć temp jak Cię to interesuje). To jest taki radiator w formie grzebienia. Bałem się trochę tego jak to będzie się grzało ale jest jak najbardziej ok. Dzisiaj kupiłbym podobny radiator ale o wysokości 1,5cm (bo takie są) i sądzę że też byłoby ok - byłby cieplejszy ale nie za bardzo.

Kolejny baniaczek, to baniaczek do którego odławiam King Kongi + np wczoraj widziałem samicę Pandę którą ganiały samce w kostce z Pandami to przełowiłem ją do tego zbiorniczka - może będą ładniejsze małe. Akurat widziałem jak zrzuciła wylinkę więc jest szansa, że żaden samiec pandy jej nie dopadł...


Obrazek
A tu jeden z mieszkańców
Obrazek
a tu mamuśka z tego baniaczka

Obrazek


I jeszcze mamuśki ze szkiełek nr 3 i 4

Obrazek

Obrazek

Prlki mają słabą biel. Jak są małe to jeszcze są ładne ale później tracą. Będę próbował zasilić je lepszymi genami ale może powód jest jakiś inny?

Została jeszcze jedna zasiedlona kostka, która stoi u córki w pokoju. Obecnie jest tam słaba obsada ponieważ tymczasowo są tam najsłabsze prlki (samce) + trochę ładnych CRek. Docelowo trafią tam jakieś wybrane ładne Taiwany ale muszę odpalić tą najniższą półkę na takie najsłabsze egzemplarze dlatego trochę to potrwa. Sama kostka ma IMHO ciekawą aranżację więc fotkę postaram się wkleić (o ile uda mi się zrobić w końcu jakieś sensowne zdjęcie)
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Regał Pierwka

Postprzez SUHY » N 07 lut, 2016 14:57

LED najprościej kleić , Termoglue jest na tyle mocny że nie odpadają a bezproblemowo można je zdemontować .Przy słabej jakości krewetek trzeba się ich pozbyć a nie dokładać "nowej" krwi , bo brzydale popsują wszystko .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Regał Pierwka

Postprzez pierwek » N 07 lut, 2016 22:32

Zastanawiałem się nad tym co napisałeś... Rzecz w tym, że nie wszystkie są brzydkie. Są słabe ale są i ładne. Zostawię po prostu te najładniejsze i spróbuje do nich dołożyć jakieś ładne z innymi genami. I zobaczę co z tego wyjdzie za jakiś rok :) . Tylko nie wiem co zrobić tymi najbrzydszymi. Będę chyba musiał założyć im jakiś baniaczek żeby dożywały swoich dni... Co do klejenia to spróbuję tej metody następnym razem, przy kolejnej belce.
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Regał Pierwka

Postprzez pierwek » N 20 mar, 2016 19:35

Pora na mały update...
Dzisiaj robiłem małą przeprowadzkę to przy okazji pokażę co się u mnie zmieniło. Te dwa akwaria na 2 półce od dołu które dojrzewały od jakiegoś czasu mają lokatorów po lewej były PRLki SS SSS a w drugim PRL Mosura. Ponieważ chciałem w końcu rozdzielić RedRuby od Wine Redów i Red Boltów postanowiłem zwolnić baniaczek po PRLkach SS a je przenieść na najniższą półkę gdzie obecnie stoją 2 akwaria.
Po odłowieniu towarzystwa ...
Obrazek
trafiły do swojego nowego mieszkanka.
Obrazek
Następnie do zwolnionego akwarium przeprowadziłem WineRedy i RedBolty. (widzę na fotce, że jeszcze jakieś crki zostały w tym akwa, będę musiał na nie zapolować...)
Obrazek
Obrazek
A oto akwarium z CR PRL Mosura.
Obrazek
Obrazek
Kostka z pandami która stała na najwyższej półce stoi już w nowym miejscu i powoli przymierzam się do postawienia na tej półce kolejnych 3 szkiełek. W zasadzie mam już cały sprzęt tylko brakuje mi koncepcji co tam powinno pływać. Jak się zdecyduję to będę dalej działał.
W tej chwili mam jeszcze jedno niezasiedlone akwarium na samym dole. Prawdopodobnie wylądują tam CRki S a do ich szkiełka pójdą KingKongi extreme bo mam już ich trochę a pływają aktualnie z innymi KingKongami które mają białe paski/plamki.
Pozbyłem się też brzydkich CRek. Mam sporo miejsca mogę więc zrobić selekcję i spróbować uzyskać ładną linię robaczków.
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Regał Pierwka

Postprzez SebastianNysa » N 20 mar, 2016 20:10

A jaką masz filtrację w Twoim regale?
40x25x25 Caridina sp. "Crystal Red"
40x25x25 Taiwan bee Panda Shadow
Avatar użytkownika
SebastianNysa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 260
Dołączył(a): So 26 wrz, 2015 12:36
Lokalizacja: Nysa

Re: Regał Pierwka

Postprzez pierwek » N 20 mar, 2016 20:34

Na zdjęciu z akwarium PRL Mosura widać dobrze - są to hamburgi. Zasilane circulatorami 500 lub pat mini. W dwóch najniższych akwariach włożyłem filtry pat mini z dużymi gąbkami bo tam byłoby wyjątkowo niewygodnie majstrować przy hamburgach. Gąbka w hamburgach stanowi tylną ściankę w akwarium za gąbką jest 5,3cm wolnej przestrzeni potrzebnej dla głowicy filtra. Tracę na tym 10cm akwarium bo gąbka ma 5cm no ale zyskuje bezobsługowość. Mam nadzieję, że czyszczenie gąbek będę robił za jakiś rok jak będę restartował baniaki.
BTW ostatnio zatkał mi się prefiltr filtra kubełkowego w kostce z SCRami tak że filtr prawie wcale nie filtrował wody. Jakoś przegapiłem ten fakt i zorientowałem się dopiero jak znalazłem 2 trupki robaczków. Szybkie czyszczenie prefiltra + podmianka części wody naprawiła moje niedbalstwo. :-/
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Regał Pierwka

Postprzez SebastianNysa » N 20 mar, 2016 20:58

pierwek napisał(a):Na zdjęciu z akwarium PRL Mosura widać dobrze - są to hamburgi. Zasilane circulatorami 500 lub pat mini. W dwóch najniższych akwariach włożyłem filtry pat mini z dużymi gąbkami bo tam byłoby wyjątkowo niewygodnie majstrować przy hamburgach. Gąbka w hamburgach stanowi tylną ściankę w akwarium za gąbką jest 5,3cm wolnej przestrzeni potrzebnej dla głowicy filtra. Tracę na tym 10cm akwarium bo gąbka ma 5cm no ale zyskuje bezobsługowość. Mam nadzieję, że czyszczenie gąbek będę robił za jakiś rok jak będę restartował baniaki.
BTW ostatnio zatkał mi się prefiltr filtra kubełkowego w kostce z SCRami tak że filtr prawie wcale nie filtrował wody. Jakoś przegapiłem ten fakt i zorientowałem się dopiero jak znalazłem 2 trupki robaczków. Szybkie czyszczenie prefiltra + podmianka części wody naprawiła moje niedbalstwo. :-/

Dzięki za odpowiedz.Faktycznie nie dopatrzyłem :oops:
40x25x25 Caridina sp. "Crystal Red"
40x25x25 Taiwan bee Panda Shadow
Avatar użytkownika
SebastianNysa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 260
Dołączył(a): So 26 wrz, 2015 12:36
Lokalizacja: Nysa

Re: Regał Pierwka

Postprzez pierwek » N 20 mar, 2016 22:09

A tu jeszcze Blue Bolt... przed chwilą ustrzelony :-P - załapał się na podświetlenie niebieskim ledem... :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław


Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości