[10l] Pierwsza Kosteczka

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: [10l] Pierwsza Kosteczka

Postprzez Nijoki » Pn 10 paź, 2016 12:33

Takie pytanko małe. Zwolnił się zbiornik 30l, kundle poszły na zsyłkę i nie wiem co zrobić z tym baniaczkiem. Są 2 opcje. Zrobić pod tajwany i czekać co wyskoczy z hybryd albo przeselekcjonować moje "blue velvety" bo widzę w nich 2-3 sztuki kompletnie czarnych, Black Rose? i tez ze 2-3 sztuki ona których widać brąz pod światło. A może pogodzić 2 tematy i na aktywnym trzymać tajwany i neo. Sam już nie wiem co mam robić...
Nijoki
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 56
Dołączył(a): Śr 06 lut, 2013 11:39
Lokalizacja: Bolesławiec/Wrocław

Re: [10l] Pierwsza Kosteczka

Postprzez =Fresz= » Pn 10 paź, 2016 13:16

No taiwany i neocaridinie będzie raczej ciężko pogodzić heh zanim podejmiesz decyzję przemyśl to jeszcze raz ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: [10l] Pierwsza Kosteczka

Postprzez odin » Pn 10 paź, 2016 13:58

U mnie na aktywnym Neo się nie rozmażają z braku miejsca czasem wrzucam podrostki do wyrośniecia, jedynie Yellow dają rade się płodzić.
Avatar użytkownika
odin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2016 13:35

Re: [10l] Pierwsza Kosteczka

Postprzez Nijoki » Pn 10 paź, 2016 14:13

Mam baniak 112l i tam lataja i hybrydy i odpad po neo, jakieś RC, Orange coś po Red Rili imasa kundli i jakoś udaje im się mnożyć
Nijoki
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 56
Dołączył(a): Śr 06 lut, 2013 11:39
Lokalizacja: Bolesławiec/Wrocław

Re: [10l] Pierwsza Kosteczka

Postprzez Nijoki » N 04 gru, 2016 02:08

Ktoś ma pomysł dlaczego w caigu kilku miesięcy nabawił sie prześwitu ?
Obrazek
Nijoki
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 56
Dołączył(a): Śr 06 lut, 2013 11:39
Lokalizacja: Bolesławiec/Wrocław

Re: [10l] Pierwsza Kosteczka

Postprzez Nijoki » Wt 07 lut, 2017 13:08

Post dotyczy problemu z kolejnym baniaczkiem.
30l shrimp set. Baniak jest na podłożu platinium soil, jako filtracja to rynna z ceramika, kreamzytem i podłożem, napędzany głowicą pata mini. Roślinność to głównie mchy i trochę microzorium. Dodatki do wody RO to Shrimp Mineral GH+, Azoo Mineral Plus, Mosura Old Sea Mud Powder, i co jakiś czas Bee Max, skałka mineralizująca w baniaku. Parametry Ph 6.6-6.8 Gh między 4 a 5.Baniaczek postawiony na początku grudnia. Żyją w nim TT i BB
I do rzeczy, w piątek po przyjeździe zobaczyłem 1 trupka TT, myślę no nic zdarza się. W sobotę zobaczyłem, że kilak robaków jest ospałym prawie wcale się nie poruszają, zrobiłem podmiankę jak co sobote. Po kilku godzinach niby wszystko wróciło do normy, wszystkie krewetki przyjmowały pokarm. Poniedziałek godzina około 23:30 znalazłem kolejnego trupa TT + 1 z problemem z wylinką (tak przyjamniej mi powiedziano) miała 3 białę kończyny które były bezwładne. Godzinę później chłopaki latały w poszukiwaniu chętnej do kopulacji samicy, a dzisiaj rano kolejny trupek TT, Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł co się może dziać, to chętnie wysłucham. Niżej kilka zdjęć

Wygląd zbiornika:
Obrazek

Wyraźnie biała kończyna
Obrazek

Obrazek
Nijoki
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 56
Dołączył(a): Śr 06 lut, 2013 11:39
Lokalizacja: Bolesławiec/Wrocław

Re: [10l] Pierwsza Kosteczka

Postprzez =Fresz= » Wt 07 lut, 2017 13:23

Tej siatki murarskiej jesteś pewny? Dosyć wysokie masz ph na tym aktywnym. Mineralizuj do gh 6. Wydaje mi się że biologia tego zbiornika jeszcze nie zaskoczyła. Wlej jakieś dobre bakterie w płynie i ja bym tą pistię wywalił i dał rogatka. I jeszcze jedno ta ceramika może też nabroić w późniejszym czasie. Jakiej ona jest firmy?
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: [10l] Pierwsza Kosteczka

Postprzez totome » Wt 07 lut, 2017 22:15

Freszu , napisał , że po podmianie było lepiej , ja zrobiłbym dużą podmianę + bakterie , za dwa dni następną , z całą resztą masz rację
totome
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 151
Dołączył(a): Śr 11 wrz, 2013 20:32
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [10l] Pierwsza Kosteczka

Postprzez cthulhu » Wt 07 lut, 2017 23:01

Fresz a pistia w czym zawadza w zbiorniku?
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: [10l] Pierwsza Kosteczka

Postprzez =Fresz= » Śr 08 lut, 2017 09:25

W tym że jak nie będziesz dozować mikroelementów do wody to Ci wszystko ta roślina "wyssa" i będziesz miał jałową wodę co wiąże się później z problemami u krewetek ;-)

Kilka cytatów z neta. Niewiele jak widać osób o tym wie :-P

Pistia to trochę inny przypadek. Ta roślina potrzebuje pełnego nawożenia jeśli chcemy ja utrzymać długo w akwarium. Mikroelementy są tu bardzo istotne, samo no3 niewiele da.
Czym więcej światła tym szybciej zmarnieje........... z głodu.


Jest dobrą rośliną wskaźnikową, jej wolny wzrost lub blade liście są doskonałym indykatorem niedoborów mineralnych w wodzie.


i bardzo fajny temat z problemem ale na sąsiednim forum :mrgreen: przeczytać od deski do deski i wyciągnąć wnioski. Podpowiem że ciociababcia jako jedyna zauważyła sedno sprawy.

http://www.krewetkiwakwarium.pl/viewtopic.php?t=4528
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: [10l] Pierwsza Kosteczka

Postprzez cthulhu » Śr 08 lut, 2017 15:34

=Fresz= napisał(a):W tym że jak nie będziesz dozować mikroelementów do wody to Ci wszystko ta roślina "wyssa" i będziesz miał jałową wodę co wiąże się później z problemami u krewetek ;-)

Kilka cytatów z neta. Niewiele jak widać osób o tym wie :-P

Pistia to trochę inny przypadek. Ta roślina potrzebuje pełnego nawożenia jeśli chcemy ja utrzymać długo w akwarium. Mikroelementy są tu bardzo istotne, samo no3 niewiele da.
Czym więcej światła tym szybciej zmarnieje........... z głodu.


Jest dobrą rośliną wskaźnikową, jej wolny wzrost lub blade liście są doskonałym indykatorem niedoborów mineralnych w wodzie.


i bardzo fajny temat z problemem ale na sąsiednim forum :mrgreen: przeczytać od deski do deski i wyciągnąć wnioski. Podpowiem że ciociababcia jako jedyna zauważyła sedno sprawy.

http://www.krewetkiwakwarium.pl/viewtopic.php?t=4528" target="_blank


Dobrze wiedziec. W sumie to zapytalem bo mam 3szt. malutkie, a tam gosc mial sama pistie i korzenie. Raczej nie powinny niekorzystnie wplywac na wode ale na wszelki wypadek przerzuce je do ogolnego. A co z rzesa i innymi plywajacymi roslinami. Rzesy mam od groma. Czy ona tez wyjalawia wode? Poza tym, ze ogranicza swiatlo, nie zauwazylem by krewetkom jakos przeszkadzala. Wrecz widze, ze mnostwo robali buszuje po dodatkowej powierzchni do chodzenia.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: [10l] Pierwsza Kosteczka

Postprzez Nijoki » So 14 paź, 2017 19:14

Cos dla odswiezenia tematu takie krewetkarium ktore stoi na komodzie kolo telewizora :D Troszku za duzo w wodzie wszystkiego. Ale wraca do normy :)Obrazek

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Nijoki
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 56
Dołączył(a): Śr 06 lut, 2013 11:39
Lokalizacja: Bolesławiec/Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości