Projekt Farma Krewetek

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » Cz 10 lis, 2016 09:42

Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi.

Jeśli chodzi o jakość krewetek ściąganych z Polski to będę ją weryfikował - poszło naprawdę spore zamówienie na Neocaridiny i zobaczymy czy to co dostałem jest zgodne z zamówieniem. Mają główną działalnością jest branża prawnicza więc z przekrętami sobie poradzę. Za ładnymi krewetami pojadę i na koniec europy, jak będą rzeczywiście godne polecenia. Farmę chcę naprawdę zrobić porządnie i dlatego bardzo zależy mi na jakości. Chcę też żeby krewetki ode mnie miały stricte określoną jakość. Tak żeby ktoś kto je bierze nie miał wątpliwości co i dlaczego bierze. Nie wyobrażam sobie np. sprzedania Velvetów i wysłania blue carbon rill, a takie przypadki miały już miejsce.

Jeśli chodzi o wydajność energetyczną farmy to wbrew pozorom duże okno nie stanowi problemu:

- jest podwójne
- jest zasuwane izolacją - musiałbym Wam jakiś film nagrać jak to wygląda, ale generalnie strata ciepła jest mała
- jest bardzo wydajne i tanie ogrzewanie :), do którego paliwa dostarczamy sami więc generalnie spoko:)

Projekt jest naprawdę duży i te parę regałów, które Wam wysłałem to przedsmak całości :). Naprawdę chciałbym stworzyć coś poważnego, na wzór Azjatyckich farm, ale z lekkim obniżeniem kosztów utrzymania takiej farmy.
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Frankie » Cz 10 lis, 2016 15:01

Fajnie, że stawiasz na jakość, bo jest to coś, czego, niestety brakuje wielu hodowcom. Jeśli planujesz coś tak dużego na wzór Azjatyckich farm, to najpierw dobrze sprawdź rynek pod kątem zbytu. Rynek Europejski nie jest aż tak chłonny, aby zakładać tak duże hodowle i nas. Może za 10 lat tak, ale jeszcze nie pora na to :). Branża krewetkowa u nas, to ciągle spora nisza.
Avatar użytkownika
Frankie
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 81
Dołączył(a): N 12 kwi, 2015 21:01

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Deletor » Cz 10 lis, 2016 15:16

Powiedz jeszcze gdzie to powstaje, nie wiem czy niedoczytałem czy nie było podane.
Zaczyna to wyglądać bardzo elegancko, ja bym jeszcze zastanowił się nad zwykłymi najzwyklejszy krewetkami pod sklepy. Na forum wszyscy chcemy jak najładniejsze i niektórzy dadzą i 100pln za robaczka. Sam zaczynam sprzedawać ryby i krewetki i ludzie patrzą aby ładne ale cena musi być rynkowa.
Przy takim projekcie pewnie robiłeś biznesplan ale warto o tym pamiętać.

Nie wiem jak daleko jesteś odemnie, może w jakąś korelację biznesowa moglibyśmy wejść.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez CryMore » Cz 10 lis, 2016 15:25

Ode mnie like na fejsie i będę z przyjemnością obserwował projekt. Trzymam kciuki. Super, że masz takie możliwości!!!
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » Pt 11 lis, 2016 00:04

Deletor napisał(a):Powiedz jeszcze gdzie to powstaje, nie wiem czy niedoczytałem czy nie było podane.
Zaczyna to wyglądać bardzo elegancko, ja bym jeszcze zastanowił się nad zwykłymi najzwyklejszy krewetkami pod sklepy. Na forum wszyscy chcemy jak najładniejsze i niektórzy dadzą i 100pln za robaczka. Sam zaczynam sprzedawać ryby i krewetki i ludzie patrzą aby ładne ale cena musi być rynkowa.
Przy takim projekcie pewnie robiłeś biznesplan ale warto o tym pamiętać.

Nie wiem jak daleko jesteś odemnie, może w jakąś korelację biznesowa moglibyśmy wejść.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Ja jestem z Wrocka, a Farma powstaje pomiędzy Wrocławiem, a Opolem. O współpracy zawsze możemy rozmawiać.
Pod sklepy robię praktycznie wszystkie neocaridiny oraz mam w ciul CRS CRB oraz PRL low i mid. Więc generalnie jak ktoś pisałby się na dostawcę to zapraszam.

CryMore - dzięki za Fallowka na fejsie doceniam bo dopiero tam rozwijam się.

Tu na dobranoc eksperymenty ze zmodowanym GoPro - przerobienie go na Macro kosztowało mnie 20% skóry na jednym palcu, ale teraz jest w stanie ostrzyć nawet od milimetra jak go tak ustawię :)



A właśnie bo się od CPU odkleić nie mogę z PRL'kami na razie doszedłem do tego poziomu - ocena mile widziana. Zakładam że i tak skończy się na kupnie jakiejś wyższej linii :)

Obrazek
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez tomhur » Pt 11 lis, 2016 20:53

Powiem szczerze.
Dokładnie przeczytałem posty kolegi i odnosiłem wrażenie że jest to kolejny początkujący akwarysta, który zwęszył interes, na którym można szybko się wzbogacić , wciskając kupującym cokolwiek :) Nie ukrywajmy, kilku takich cwaniaczków znalazłoby się i na tym forum ;) I takie zdanie mam również o słynnym "hodowcy" z pl - bez nazwisk, możecie puścić wodze fantazji i domyślać się ;) Nie ukrywam, również na początku "marzyłem" o takim biznesie który da pieniądze i przy okazji daje mi frajdę większą niż inne hobby (oczywiście bez wciskania kitu kupującym).
I tutaj chciałbym kolegę przeprosić - często jak się kogoś nie pozna, wyrabia się błędne zdanie na jego temat...
Gość jest naprawdę w porządku, zafascynowany na maksa naszym hobby, zna się na rzeczy.
Ma według mnie odpowiednie podejście do tematu - żeby coś zarobić fair, trzeba najpierw zainwestować.
I odniosłem wrażenie, że jest uczciwym sprzedawcą.
Zrobił kilka odważnych kroków, których ja bałbym się wykonać (baniaczki bez podłoża), ale ma pojęcie co robi i oby nie przejechał się na tym.
Tak ogólnie mówiąc - trzymam kciuki za SHRIMP FARM.
Pod opieką: TiBee, TaiTiBee, Blue Bolt, Panda, King Kong, Wine Red, Green Jade, Yellow z pasem, Sakura Red
Avatar użytkownika
tomhur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 349
Dołączył(a): N 01 gru, 2013 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » N 13 lis, 2016 15:22

tomhur - dziękuję za kibicowanie i wsparcie. Rozmowa z Tobą i przeczytanie tego posta potwierdziło tylko, że właściwą filozofię przyjąłem i choć wiem, że jeszcze potężna ilość pracy i niepowodzeń przede mną to zmierzam w dobrym kierunku. Tak jak już napisałem mam nadzieję, że nie zawiodę Twojego zaufania i uda mi się stworzyć coś naprawdę godnego Twoich słów.

Wracając zaś do tematu samej farmy - trochę SCR - jakość mnie jeszcze nie zadowala, ale te stada były testowe i i tak uważam, że duży krok zrobiłem w porównaniu do rodziców. Przede mną teraz dzień bardzo dokładne selekcji 5 zbiorników i wyłowienie najlepszych sztuk celem poprawy zakresu wybarwienia pancerza.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » Pt 18 lis, 2016 23:12

Klatka z filmu więc jakość słaba za to selekcja przynosi rezultaty:

Obrazek
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » So 19 lis, 2016 22:59

Ehh nie lubię spamować sam po sobie, ale dziś się pierwszy raz przełamałem i ujawniłem - przynajmniej wokalnie :D. Parę słów o początku farmy i PRL. Ja chcę już nową kam!!!!!!!



https://www.youtube.com/watch?v=Nmxwx3xUtT8
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez CryMore » So 19 lis, 2016 23:21

Ja ostro kibicuję!!!
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez SUHY » N 20 lis, 2016 15:53

Jakość High & Middle & LOW , Gradacja/klasa A B C S SS SSS i SSSS
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » Wt 22 lis, 2016 10:21

SUHY napisał(a):Jakość High & Middle & LOW , Gradacja/klasa A B C S SS SSS i SSSS


Racja :)

Teraz tak, tu jest wieża Babel, testuję taki patent i nawet nawet się sprawdza

Obrazek

Na zdjęciu CRS CRB, jakości economy więc jak będzie do sklepów lub hurtem przez alledrogo, za małe pieniądze do początku przygody - oczywiście z informacją jak oceniam jakość tych krewetek :).

Z nowości przychodzi dziś kam nowe więc chyba w końcu filmy na poziomie będą. Możecie mi tylko dać znać jak z audio na ostatnim filmie i czy mjusick w tle nie przeszkadza :)

No i moje pytanie Blue Topaz, czy Blue Carbon Rill tylko czarnego nie widzę, jakiś pomysł?

Obrazek
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez =Fresz= » Wt 22 lis, 2016 11:39

A do czego ta wieża ? :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez macieks » Wt 22 lis, 2016 20:07

mi tam się podoba, jeśli coś odstaje od przyjętego szablonu w stylu mchy i mchy to czemu nie.
macieks
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 582
Dołączył(a): So 07 lip, 2012 15:14
Lokalizacja: w-wa/ursynów

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » Wt 22 lis, 2016 21:39

Wieża powiększa powierzchnię chodną zbiorników :D Pamiętajcie większość mam bez podłoża, a odnotowałem że krewetki do końca szkła nie lubią. Muszą mieć coś do połażenia.

Jakiś pomysł z klasyfikacją kreweci?

Kamerę już mam więc mam nadzieję, że nagrania pójdą do przodu. Dziś zrobię filmik, jak maluchy wciągają farm made food.
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości