Projekt Farma Krewetek

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez matu » Pt 23 gru, 2016 23:43

Trochę poszalałeś na filmiku, w sensie, że wydajesz opinie osoby, która dość krótko jest na tym rynku i nie do końca się orientuje w branży.
Jak taiwany startowały dobre kilka lat temu to KK też był po 1000PLN i w górę. I co się teraz stało, ..... prawie każdy krewetkomaniak ma je w domu. Crystale tańsze od sakur itp ...
I gdybyś wtedy powiedział, że KK czy taiwan nie jest na poslki rynek to chyba byś .... się spalił. Myślę, że tu przy tych galaxy też ciut przestrzeliłeś. Stawiam bro na fakt, że są już w Polsce ...
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » So 24 gru, 2016 00:11

Galaxy zakładam że są spokojnie w Polsce i to w nie jednej hodowli, ale czy takie mamy bo o tym mówiłem:

http://skyfish-aqua.com/%E5%95%86%E5%93 ... k/?lang=en

Oczywiście wraz ze wzrostem tych krewetek ich cena spadnie o czym też na filmie powiedziałem, tak jak to miało miejsce na przestrzeni dwóch ostatnich lat z krewetkami pinto :)

Każda krewetka z czasem tanieje jeżeli staje się rozpowszechniona.
Pamiętam jak pierwszy raz się shoco pojawiło i za jakieś kosmosy chodziło, ale czy Polski rynek przyjmie krewetę za 1. 500 euro - być może, czy widziałem takie w sprzedaży raczej nie.
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez HELIX » So 24 gru, 2016 06:18

Nieważne, czy mówicie o Sakurach niebieskich w różowe kropki czy białe paski. I czy kosztuje 1500 E, czy 5000 E. Idzie o mechanizm wprowadzenia linii.

Krewetka jest wprowadzana do handlu - Krewetkę kupuje hodowla, mnoży i zalewa rynek. Tu masz do czynienia z ceną za uzyskanie linii. A intensywność zalania zależy od tego ZA ILE KLIENT JĄ BĘDZIE CHCIAŁ JĄ KUPIĆ.

Skyfish TYLKO zaśpiewał za nią tyle. A za ile ją sprzeda(Ł) możesz napisać mu co najwyżej maila i czekać na odpowiedź. Krewetka w końcu zdechnie. I nie zarobi na niej nic.

czy Polski rynek przyjmie krewetę za 1. 500 euro


Z miłą chęcią. ;)

Upraszczasz kieszenią i marzeniami, dlatego tak odpowiadam. Gdybyś zadał pytanie, czy pasjonat z PL za tyle ją kupi - odpowiem sky is the limit... Czy hodowla z PL wykupi linię do rozmnożenia od Skyfisha - raczej nie. I ostatnie, czy na allegro zobaczymy kup teraz w równowartości w PLN, może, ale że została ostatnia sztuka. Cóż... To nie pytanie do mnie, to już raczej ryzyko zarobkowego hodowcy czy farmy.

Rozmach z Polski nie przebije ani popularnością, ani doswiadczeniem, ani też ceną Skyfisha, i NIGDY nie sprzeda w zbliżonej cenie tej krewetki. Tego jestem pewny, choć sky is the limit...
Obrazek
Avatar użytkownika
HELIX
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pn 23 lis, 2015 11:58
Lokalizacja: Loopleen

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez =Fresz= » So 24 gru, 2016 08:37

Nie wiem czy za tyle ale zapytaj Garnelli po ile kupował pierwsze taiwany czy PRL. Shrimp farm podoba mi się to że poruszasz temat tych "wybryków" genetycznych. Do póki nikt nikogo nie poniża to rozmowy są konstruktywne i dużo uczą ;)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez SUHY » So 24 gru, 2016 12:36

Shrimp Farm ,Długi ten film , chciało by się wiele razy wciskać pauzę i skomentować 8-) .
W temacie chowu wsobnego , jak wpływa , co zmienia , przenoszenia i utrwalania barw .
No ale youtube nie daje takiej możliwości .
Powiem tylko że wszystkie moje krewetki ( odliczając PRL i SCR i aura green i kilku sztuk które i tak już otrzymałem wcześniej ) , uzyskałem przez ostatnie 4 lata z około 40 sztuk . W tym 30 hybryd 5 King Kong i 5 Taitibe .
Wyobraź sobie że z tak małej puli otrzymałem praktycznie wszystkie odmiany dostępne na rynku( i wiele więcej) których nie było w puli zakupowej i nie rodziły się w pierwszych pokoleniach .Co więcej ostatnio urodziły się tangerine tiger ,pierwsze po 3 latach totalnego mieszania .I nie perę sztuk ,tylko całe stado z jednej samicy taitibe która w dodatku nie miała żadnych wspólnych cech z młodymi .

PS :Masz plusy za podejście do tematu .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Deletor » So 24 gru, 2016 23:20

Krewetki, odmiany barwne itd to jest tylko genetyka. Nie sztuką jest skrzyżować 2 krewetki i aby coś z tego wyszło, sztuką jest wypracować później z tego linię.

Nowości zawsze osiągają wysokie ceny. 1.500E za krewetke 15000E za stado startowe. Za rok przy odrobinie szczęścia masz ponad 100, za 2 lata możesz zacząć sprzedawać i odpalać kolejne stada. Kwestia tego czy ktoś nie kupił wcześniej, nie wyhodował sam i się tym nie chwali. Trzeba ponieść te ryzyko czy uda się odrobić te 15000E plus zarobek itd.

Przy tylu zbiornikach, ja bym raczej się starał utrzymać linię które już są o ew mieszać według uznania. Nie ważne co na necie piszą, chyba że masz zaufanego hodowcę który z doświadczenia powie że nic z tego nie wyjdzie.
Po co płacić takie pieniądze za coś co już jest, jak samemu z czasem można wypracować coś czego jeszcze nie ma.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » N 25 gru, 2016 00:00

SUHY napisał(a):Shrimp Farm ,Długi ten film , chciało by się wiele razy wciskać pauzę i skomentować 8-) .
W temacie chowu wsobnego , jak wpływa , co zmienia , przenoszenia i utrwalania barw .
No ale youtube nie daje takiej możliwości .
Powiem tylko że wszystkie moje krewetki ( odliczając PRL i SCR i aura green i kilku sztuk które i tak już otrzymałem wcześniej ) , uzyskałem przez ostatnie 4 lata z około 40 sztuk . W tym 30 hybryd 5 King Kong i 5 Taitibe .
Wyobraź sobie że z tak małej puli otrzymałem praktycznie wszystkie odmiany dostępne na rynku( i wiele więcej) których nie było w puli zakupowej i nie rodziły się w pierwszych pokoleniach .Co więcej ostatnio urodziły się tangerine tiger ,pierwsze po 3 latach totalnego mieszania .I nie perę sztuk ,tylko całe stado z jednej samicy taitibe która w dodatku nie miała żadnych wspólnych cech z młodymi .

PS :Masz plusy za podejście do tematu .


Jeżeli jest jak piszesz z tang to potwierdziłeś że podział i cała wojna o pinto była bezsensowna na fb i że to Azjaci, a nie Niemcy mają rację z tym co określają mianem krewetki pinto, a Europa - tak jak przypuszczam - jest jeszcze daleko w tyle :D.
Ja się dziś właśnie z zbiorniku eksperymentalnym dorobiłem przecinków pinto, zobaczymy co powstanie.

Deletor - ja raczej póki się nie rozruszam to takiej kasy nie dam. W przyszłości kto wie - tylko tu już musiałbym o wiele lepiej mieć rynek rozeznany :).
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez SUHY » N 25 gru, 2016 01:33

Moim zdaniem nikt do kończ nie ma racji , bo się pogubili z nezewnictwem i szeregowaniem , nie stosując się do poprzednich swoich wypowiedzi/kryteriów .
Zauważam w tym rolę marketingu , niestety czasem nazwa była taka a nie inna dla kasy .
Inna sprawa że jest pewien problem , nazwy musiały by być strasznie długie ,bo ... dany wzór da się osiągnąć różnymi drogami .Ale mimo że są praktycznie nie do rozpoznania to mogą być inne krewetki ,Dosłownie jak inny "gatunek" . I z taka sytuacją mamy do czynienia w pinto .
Dokładnie z pinto spotted made in germany i made in hina .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » Śr 28 gru, 2016 09:20

I tu się z Tobą SUHY zgadzam :). Część, a być może i większość i tak nie zdradzi swojej drogi - bo hajc :D
Na farmie w święta byłem i trochę popracowałem. Aż tak wiele nie nagrałem, ale muszę to posklejać i dograć głos. Dlatego na chwilę obecną eksperyment, czyli porcjujemy kokę kreweciom:

Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez QHU » Śr 28 gru, 2016 13:29

no dilerem to Ty raczej nie zostaniesz :lol:
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez kaboom » Śr 28 gru, 2016 13:42

I po tym filmiku już wiemy dlaczego powinno się to robić na szkle, szkoda towaru :mrgreen:
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » Śr 28 gru, 2016 15:11

kaboom napisał(a):I po tym filmiku już wiemy dlaczego powinno się to robić na szkle, szkoda towaru :mrgreen:


:D No ja się dopiero uczę :D. A poważnie ciekawi mnie jak wrócę z pracy czy efekt będzie taki jak przewiduję :D czyli wylinki i jajka.
W sumie zaskoczył mnie też mieszany odbiór filmu, ale zostawiam go i tak.
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez HELIX » Śr 28 gru, 2016 22:01

Po pracy zmierz parametry i policz stado jak to eksperyment.
Wylinka to proces naturalny - potwierdzony i udokumentowany.

Taruj wagę z czystą kartką i na niej waż.

Ciągłe wzmianki o tym, że się dopiero uczysz to wyważanie otwartych drzwi.
A własnie, może "dni otwarte Shrimp Farm", hm?
Obrazek
Avatar użytkownika
HELIX
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pn 23 lis, 2015 11:58
Lokalizacja: Loopleen

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » Cz 29 gru, 2016 07:53

HELIX napisał(a):Po pracy zmierz parametry i policz stado jak to eksperyment.
Wylinka to proces naturalny - potwierdzony i udokumentowany.

Taruj wagę z czystą kartką i na niej waż.

Ciągłe wzmianki o tym, że się dopiero uczysz to wyważanie otwartych drzwi.
A własnie, może "dni otwarte Shrimp Farm", hm?


Być może jak będzie cały farm ogarnięty to się dni otwarte zrobi ;p

A tu nowe intro do kawki, i mały update z farmy:

Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez SUHY » Cz 29 gru, 2016 09:37

I spotkałeś się oko w oko z problemem odpadu .O ile sie da nie wolno dopuścić do rozmnażania badziewia , nic dobrego z tego nie wyselekcjonujesz a problem będzie narastał .Do tego tyle samo kosztuje utrzymanie ładnych co i brzydkich .
W dodatku jest to dla ciebie podwójny problem ( i dla wszystkich komercyjnych hodowli ).
Na przykładzie tych SCR ,mimo że są B,kiepskie da się je sprzedać bo na każdy towar jest klient .Tylko że pójdą bardzo tanio , wpływając na rynek i cenę .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron