Projekt Farma Krewetek

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » Pn 08 sie, 2016 16:44

BetaKaroten podbija czerwień. Przyt białych krewetkach lepiej z nim uważać. Hokkaido sporo go zawiera i przy częstym nim karmieniu białych krewetek mogą się wybarwić na pomarańczowo. Skład pokarmów na wybarwienie białego koloru jest różny w zależności od producenta. W benibachi max-h masz np. wapń z korali, chrząstka rekina,, chitozan, kolagen, drożdże, minerały, naturalne białe pigmenty, I inne składniki których producent nie ujawnia.


I teraz magia i pytanie czy pokarm mocno wzbogacony w węglan wapnia oczywiście naturalnego pochodzenia dobrze wpłynąłby na biel. Z tego co wyczytałem z w miarę dostępnych i bogatych źródeł do dyspozycji pozostają np. suszone owoce - rodzynki lub skorupki jajek. Te pierwsze należałoby sproszkować, ale nie powinienem mieć problemu z wykonaniem tego, te drugie zakładając że będą z eko hodowli mogą mieć dużą zawartość węglanu wapnia. Myślę że uda mi się machnąć taki mix i odpalić zbiornik PRLek przez rok z dietą wzbogaconą o ten pokarm. Ciekawi mnie jaki będzie efekt. Dzięki za podpowiedź
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Frankie » Pn 08 sie, 2016 16:50

W niektórych pokarmach np. SN biały masz 10% montmorilonitu. Akurat skład pokarmów z SN bez problemu znajdziesz nawet na stronie producenta. Pokarmy z SN jakoś specjalnie drogie nie są, a przy jednym zbiorniku starczy na trochę dłużej jedno opakowanie. Z SN masz biały w formie peletu oraz uzupełnienie extra biel w proszku. Z jeszcze innym pokarmów na biel jest również white od BWS.
Avatar użytkownika
Frankie
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 81
Dołączył(a): N 12 kwi, 2015 21:01

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » Pn 08 sie, 2016 17:13

Problem jest taki, że samych PRL'ek planuję mieć stosunkowo dużo zbiorników :). Dlatego właśnie kminię nad własną karmą. W chwili obecnej już różnych rodzajów krewetek mam ok. 20 zbiorników w większości +100 litrów. Dlatego też staram się, aby eksperyment był w dużym zakresie samowystarczalny :).
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez SUHY » Wt 09 sie, 2016 15:15

Niedlugo zaczną białą farbe lać.... .Heh ja by bialy kolor u krewetki mial cokolwiek wspolnego z takowym pigmentem .
Korale , skorupki jajek, kreda, i dumnie brzmiące mineraly buachacha = zdrowe naciaganie kasy .

Krewetki to smieciojady , zjedza wszystko tylko problem w tym zeby mialy z tego pożytek.
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » Wt 09 sie, 2016 15:48

SUHY napisał(a):Niedlugo zaczną białą farbe lać.... .Heh ja by bialy kolor u krewetki mial cokolwiek wspolnego z takowym pigmentem .
Korale , skorupki jajek, kreda, i dumnie brzmiące mineraly buachacha = zdrowe naciaganie kasy .

Krewetki to smieciojady , zjedza wszystko tylko problem w tym zeby mialy z tego pożytek.


Dlatego też wolę sam coś pokombinować, niż wyrzucać grubą kasę na premium karmy. Przy dużej ilości akwariów robi to naprawdę różnicę. Podobnie jak stosowanie podłoża. Aktualnie wszystko żyje sobie u mnie (poza baniakiem w domu) bez podłoża lub z odrobiną wsypane podłoża i po ilości zajajeczkowanych dziewczyn i młodych raczej krewetki nie narzekają na taką sytuację.
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » So 13 sie, 2016 19:29

Hejka wszystkim. Ze względu na natężenie w pracy nie dałem radę ostatnio nic wrzucić i popracować na farmie. Cały czas czekam na nikona do filmowania, bo jakość z Pentaxa mnie irytuje. Ale co tam zapodaję z domowej kostki - jak taiwaną pasuje home made food to pewnie złe nie jest :).

Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez CryMore » So 13 sie, 2016 21:33

Super, sam z nosem siedzę i patrzę jak wcinają. Wrzuć jakieś fotki PRLków jestem ciekaw jak to u Ciebie wygląda. Tak jak u mnie taiwany wystartowały jak burza to coś do tych Crystali nie mam szczęścia.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Nijoki » N 14 sie, 2016 19:09

Widzę ze start pełna gębą, ja 3 baniaczki postawiłem i dalej boje się zacząć z caridinami xD.
Mógłbyś podać recepturkę na twój pokarm, bo mój to mało zasmakował krewetką, może dlatego ze go trochę zjaralem :D
Nijoki
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 56
Dołączył(a): Śr 06 lut, 2013 11:39
Lokalizacja: Bolesławiec/Wrocław

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez =Fresz= » N 14 sie, 2016 19:12

Krewetkom ;) krewetką można rzucić o ścianę :P dobry pokarm to taki który ma w sobie zielsko i mięso. Ja robię go na bazie gammarusa i liści pokrzywy, orzecha włoskiego i innych.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Nijoki » N 14 sie, 2016 19:35

Hahsah, dzięki za poprawę. Ja właśnie zrobiłem pokarm z gammarusa, pokrzywy, groszku, jarmużu, trochę karmy dla ryb i skorupki jajka. Ale tak jak mówiłem może za bardzo przypaliłem :/
Nijoki
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 56
Dołączył(a): Śr 06 lut, 2013 11:39
Lokalizacja: Bolesławiec/Wrocław

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » Pn 15 sie, 2016 19:59

Nijoki napisał(a):Widzę ze start pełna gębą, ja 3 baniaczki postawiłem i dalej boje się zacząć z caridinami xD.
Mógłbyś podać recepturkę na twój pokarm, bo mój to mało zasmakował krewetką, może dlatego ze go trochę zjaralem :D


Skład jest dość skomplikowany ale generalnie podstawowe składniki to:
dżdżownice kalifornijskie (mam własną dość okazałą hodowlę), ślimaki przemielone (tu nie pamiętam nazwy te standardowe zbiornikowe glonożerne), pokrzywa suszona, ketapang, spirulina i trochę dziwnych dodatków w zależności od eksperymentu :)

Btw. nagrałem już filmik z PRL'ek po pierwszej selekcji, jak obrobię to zarzucę.

Jeśli chodzi o cardinalki to nie ma dramatu. Wbrew powszechnemu przekonaniu przy odrobinie dbałości o wodę wcale nie ma konieczności stosowania haj tech podłoża itp. Zdradzę sekret - duża ilość glonów, korzonek żeby miały po czym biegać i można wszystko trzymać nawet na szkle i mnoży się jak walnięte.

Większy problem jest z taiwanami, które na takim setupie noszą jajka zapładniają się, ale młode mają problem z przeżywalnością.
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Nijoki » Wt 16 sie, 2016 22:18

Normalnie wrzucasz slimaki do blendera? :O
Nijoki
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 56
Dołączył(a): Śr 06 lut, 2013 11:39
Lokalizacja: Bolesławiec/Wrocław

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » So 01 paź, 2016 20:11

Niestety praca, zdrowie urlop trochę mnie wyrwały z updejtowania tematu. Na farmie prace pełną parą około 20 - 30 zbiorników zarzucone już krewetami problem mam trochę z tajwanami, ale i ten problem uda mi się przeskoczyć.

Tu zapodam dawno obiecany film z PRL'ek zbiornik z pierwszej selekcji (aktualnie ok. 6 zbiorników z PRL'kami już lata) niestety z uwagi na fakt, że szkło tam nie jest opti ciężko coś w wysokiej jakości wrzucić. A i jeszcze kostka domowa poszła do restartu, jutro wrzucę zdjęcia (padła podczas urlopu).

A tu obiecany filmik:
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez CryMore » N 02 paź, 2016 13:58

Długo Cię nie było. Fajny filmik, tylko te żółte światło mega męczy. Sierściuchy Ci nie piją wody z akwa?? Moje normalnie poidło sobie zrobily.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » N 02 paź, 2016 20:05

Piją, ale tu z farmy film. Niestety jakość nagrań wynika ze szkła w którym są wykonane zbiorniki. Ich ilość wyklucza zrobienie opti white :(.

A i obiecane zdjęcia nowego zbiornika domowego po resecie:

Obrazek
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości