Projekt Farma Krewetek

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Inc0gnit0 » N 02 paź, 2016 20:22

Shrimp Farm napisał(a):....Niestety jakość nagrań wynika ze szkła w którym są wykonane zbiorniki. Ich ilość wyklucza zrobienie opti white :(.



hm....ciężko się mi zgodzić z tym co piszesz no chyba że masz bańki z szkła butelkowego , żółty odcień na fotografiach zazwyczaj wynika albo z barwy wody ( garbniki..dużo garbników) albo z barwy źródła oświetlenia ( ciepłe 4500K i mniej ) albo z obu jednocześnie jak być możne zauważyłeś moje fotki nie są żółte a wszystkie akwaria mam ze zwykłego float zrobione. inna opcją jest jeszcze ustawienie balansu bieli w aparacie jesli ty widzisz wszytko w normalnych barwach a fotki wychodzą żółte to trzeba balans bieli zmienić na adekwatny do rodzaju oświetlenia a być możne inne jeszcze ustawienia moga wchodzic w gre ( efekty np sepia , stare foto czy ala jakis zabytkowy film fotograficzny agfa ,kodak itp?)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » N 02 paź, 2016 22:45

Istnieje możliwość, że składa się na to szereg czynników. Woda jest bogata w garbniki bo duże liście ketapangu tam wchodzą. Do tego pewnie też glon na szybach swoje robi. No i do tego mało światła być może też. Zupełnie innej jakości wychodzą filmy z mojego opti white w domu.

I tu jeszcze mały wrzut - tysiące takich i podobnych już pływa teraz walka o selekcję. Czyli moje RC i sakurki :) Jak zwykle przepraszam za jakość nie zaopatrzyłem się w nowy aparat do teraz :(.

Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez SUHY » Wt 04 paź, 2016 22:47

red chery sakura :-/ , niezła nazwa .troche jak golf 1 z lakierem z mercedesa AMG
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » Śr 05 paź, 2016 07:35

Mania i nadzieja spozycjonowania filmu na yt :D
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Deletor » Cz 06 paź, 2016 16:50

Nie wiem jakim aparatem robisz zdjęcia, dobrze jest zrobić zdjęcie w raw i ustawić na spokojnie barwę światła na kompie. Na dużym ekranie lepiej widać, potem to co wyszło na kompie przenieść na aparat (barwę światła) i nagrywać film.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » Wt 11 paź, 2016 16:21

Niestety do filmowania mam lustrzankę Pentax K-R generalnie zdjęcia robi bardzo dobre obiektyw do zdjęć też mam przyjemny, ale filmy to inna bajka. Oszczędzam na nikona d5200 - tu już można przyjemne filmy porobić przypuszczalnie w full hd 60 czy 50 fps a więc bardzo ładne. Póki tego aparatu nie nabędę to z jakości nawet przy świeceniu kryptonitem nie będę zadowolony:(.

Mały updejt informacyjny z farmy:
- SCR już 5 zbiorników śmiga, dużo extreamów w piątek jak czas da to zrobię selekcję i pofocę trochę.
- PRL też już trochę zbiorników zasiedlonych i do tego cisnę selekcję. Wyżej niż mid nie udało się wyjść.
- Tajwany - w końcu poszły ale tu miałem potężny problem bez podłoża nie chciały ruszać. Dlatego w zbiornikach wprowadziłem patent z miskami z podłożem i już pojawiły się dwa zbiorniki z Pandami (także shadow) i blue bolt. Jak ładnie ruszy to ściągnę KK i Red Ruby/ Wine Red.
- rc, sakury, shoco, blue velvet, blue pearl, fire red - mam multum czekam na styro boxy i puszczam na allegro. Myślę że aktualne stada w tysiącach można liczyć.
- CRS i CRB również od zawalenia, w chwili obecnej selekcjonuję SSS oraz SSSS do oddzielnych zbiorników, przyjdą styro i leci na allegro.

A tu parę fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez SUHY » Wt 11 paź, 2016 17:10

Shrimp Farm napisał(a):SCR już 5 zbiorników śmiga, dużo extreamów w piątek jak czas da to zrobię selekcję
Lux widać idziesz pełną parą .I ta selekcja bardzo potrzebna i nie mam na myśli "strip" ale i pokrycie czerwienią .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » Wt 11 paź, 2016 17:21

Właśnie o takiej selekcji mówię. Potrzebuję z 2/3 dni spokoju żeby posiedzieć na farmie z dobrym oświetleniem i powybierać perełki pod linię premium :).

O dziwo SCR namnożyły się jak szalone. Generalnie planuję mieć dwie linie krewetek tego typu:
- economy - czyli krewetki będą nieselekcjonowane pod względem jakości - coś co widać teraz na foto to dla mnie economy z SCR.
- premimu - i tu ostry nacisk na selekcję ładnych sztuk z pełnym wybarwieniem itp.

Podobnie chcę robić z CRS i CRB :)
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez CryMore » Wt 11 paź, 2016 17:28

Na jakieś ładne SRC się piszę na początku listopada jak mi baniaki zastartują. Znajdziesz 20szt??
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez SUHY » Wt 11 paź, 2016 17:38

Powiem ci że dobrze jest zacząć od naprawdę dobrej linii i w niej robić selekcję .W takim przypadku nawet "odpad " jest godny uwagi ,a zaczynanie od średniej jakości to utopia .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » Wt 11 paź, 2016 17:48

CryMore napisał(a):Na jakieś ładne SRC się piszę na początku listopada jak mi baniaki zastartują. Znajdziesz 20szt??


Znajdę jakieś 500 :D, ładnych ze 100 daj znać jak baniak ruszy na prv co konkretnie Cię interesuje, SCR do wyboru do koloru.

Tak jak pisałem projekt startuje sobie powoli w chwili obecnej muszę trochę sprzedaż ogarnąć, jak ruszy to będę szukał ładnych linii. W planach zakupowych:
- druga linie SCR extream, ale w bardzo dobrej jakości;
- PRL ale tu szukam naprawdę szukam krewetek jakości high, a jak wiecie z tym nie tanio. Tam dojdzie ostra selekcja. W sumie jak widzę aktualne ceny tych high, które nie do końca bywają high to po PRL będę raczej osobiście jechał przy zakupie.
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » Cz 13 paź, 2016 23:20

A tu Blue Bolty, które w kostce w domu się pojawiły. Szału nie ma ale wleciały jako oblatywacze przed droższymi TAI :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez Shrimp Farm » So 05 lis, 2016 22:22

Trochę mnie nie było, ale dużo pracy minęło obecnie około 60 akwariów jest zasiedlonych, jeden regał wygląda następująco:

Obrazek

Obecnie działa kilka takich rzędów głownie skupionych na kilku rodzajach krewetek:
- SCR
- Cristal Black
- Cristal Red
- PRL
- Sakura
- Fire red
- Blue Perl
- Blue Velvet
- Shoko

Planuję w przyszłym tygodniu odpalenie w zasadzie większości linii neocaridin. Aktualnie problemy występują tylko z taiwanai - wysoki procent zgonów wśród młodych, parę błędów po drodze.

Udało się też odpalić FB.

Jutro będę nagrywał materiały na YT i robił zdjęcia na FB więc w najbliższym czasie postaram się zaktualizować również ten temat :).
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez =Fresz= » So 05 lis, 2016 23:31

Niezła fabryka.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Projekt Farma Krewetek

Postprzez SUHY » N 06 lis, 2016 09:02

No i słuszna ilość tak jeszcze drugie tyle i można by się pobawić . Tylko zadbaj o jakość osobników na start bo potem będzie kopa użeranie sie z odpadami a jak na tą chwilę to bardzo cienko to wygląda .(ciężko to nazwać blue bolt )
Ile zbiorników planujesz , będziesz tylko hodował krewetki czy też w planach jakieś mieszanie w genach i kolorach .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości