Początki w USA

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Początki w USA

Postprzez new-age » N 08 sty, 2017 05:17

Witam.
Jako, że w Stanach (California) jestem już ponad 9 miesięcy, czas na założenie pierwszego akwarium z krewetkami, jest to kostka 12x12x12inch (prawie tyle samo co 30x30x30cm) druga pusta czeka w najbliższym czasie na zalanie, choć nie jest łatwo jak to było w Polsce, ale powoli do przodu.
Problemów z dostaniem czegokolwiek do akwarium z krewetkami jest duży problem, bo niczego tu nie ma, nawet akwarii typu kostka w żadnym sklepie nie widziałem, te co kupiłem to jakiś facet robił na zamówienie. Podłoże jakie zastosowałem jest to Seachem aquasolum black humate, dwie osoby w całych Stanach je sprzedaje, jak na nim nie wyjdzie, znalazłem jeszcze jedną osobę z podłożem SL-Aqua Nature Soil, żadnych innych podłoży dla krewetek NIE MA, tylko import z Polski :) Co do filtracji jest to u-jet 3 napędzany chińska głowicą SUNSUN, chciałem ściągnąć z Polski pat mini, ale tu inne napięcie w gniazdku :-( mogłem napędzić jakąś pompką napowietrzającą, ale znając z doświadczenia jest za głośno.
Standardowe specyfiki ( salty shrimp, azoo mineral, rich water, biozyme, polytase i różnego rodzaju pokarmy) ściągnąłem z Polski, paczka szła prawie miesiąc (dwa dni temu doszła) Filtr ro również kupiłem w Polsce, bo był sporo tańszy, a że paczka miała przyjść to czemu nie.
Oświetlenie, 8szt power led 1W sterowanych za pomocą arduino ( wschody, zachody, sterowanie z telefonu itp. zrobiona z nudów i trochę z tego, że zajmuje się podobnymi rzeczami w pracy) , lampka zrobiona osobiście prze zemnie. Co tu jeszcze, aha, jakieś mchy muszę zamówić, bo w tutejszych zoologach 90% to morszczyzna. Jakieś fotki wrzucę jutro i postaram się sukcesywnie pokazywać Wam co uda mi się zamówić do akwa ( krewetki, specyfiki itp)

Pozdrawiam
new-age
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): N 02 lis, 2014 18:31

Re: Początki w USA

Postprzez kicaj » N 08 sty, 2017 08:02

Parę miesięcy temu ktoś również zakładał podobny temat. Tylko nie pamiętam czy tu czy na forum o akwsrystyce.
8W do 27 litrów? PWM?
Jak z aktualną godziną?


With mobilephone sent.
Avatar użytkownika
kicaj
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pn 29 cze, 2015 19:57
Lokalizacja: B/DE

Re: Początki w USA

Postprzez HELIX » N 08 sty, 2017 08:03

Heja

Wydaje mi się, że chcieć to móc, a bardzo Ci się nie chce. ;-)

ebay.com oznacz lokalizację.
amazon.com oznacz lokalizację.
aquabid.com oznacz lokalizację.

Sprzedaż wysyłkowa oznacza też opcję lokalną...

Masz na jednym kontynencie dostęp do wielu youtuberów, z których nasi rżną pomysły. Masz opcję kontaktu... Paczka z Chin czy Tajwanu to jak z PL do UK. Zobacz czego staniesz się posiadaczem jak dobrze się zakręcisz.

Drogo? Zarabiasz proporcjonalnie do ewentualnych wydatków.
Obrazek
Avatar użytkownika
HELIX
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pn 23 lis, 2015 11:58
Lokalizacja: Loopleen

Re: Początki w USA

Postprzez =Fresz= » N 08 sty, 2017 09:13

Ty tam masz fajny dostęp do morskich bajerów :) muszę się zakręcić koło tego tematu heh zajebiście mieć takie kontakty :P

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Początki w USA

Postprzez kaboom » N 08 sty, 2017 11:44

Amazonię na pewno gdzieś dostaniesz, wiem że w USA trochę osób trzyma na podłożu Fluval Stratum, było też jakieś podłoże ISTA no i Seachem który także wypuścił soila. Europejskie produkty na pewno będą trudno dostępne, szybciej azjatyckie które moim zdaniem są dużo lepsze od europejskich. Poszukaj jakiegoś azjatyckiego sklepu i ściągnij od nich. Podobno bardzo fajnym podłożem,zupełnie nieznanym u nas jest Power House, drogie ale np. YuCRS na nim trzymają a to spora firma na Taiwanie.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Początki w USA

Postprzez fryman » N 08 sty, 2017 12:30

Siemanko new-age życzę powodzenia i czekam na zdjęcia. Ps po Twoich taiwanach i hybrydach mam już dwa zbiorniki z
pandami i red rubby. Pamiętam Twoje zbiorniki i kieruje się do dzisiaj radami od Ciebie i wszystko się prowadzi jak należy.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
fryman
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): Śr 20 maja, 2015 13:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Początki w USA

Postprzez Izistar » N 08 sty, 2017 14:03

Troche przesadzasz z tymi brakami produktow w stanach albo po prostu nie zajrzales w google. :-)
http://www.hanaquatics.com/
Polecam Rowniez http://www.shrimpspot.com/" target="_blank
Izistar
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz 20 sie, 2015 16:43
Lokalizacja: Denmark

Re: Początki w USA

Postprzez new-age » N 08 sty, 2017 17:40

Wow, spory odzew :) W poszukiwaniach kierowałem się ebay-em i oczywiście google ;-) Amazonie znalazłem, ale H.E.L.P, platinum soil czy inne podłoża które są dostępne w Polsce już nie.

kicaj napisał(a):Parę miesięcy temu ktoś również zakładał podobny temat. Tylko nie pamiętam czy tu czy na forum o akwsrystyce.
8W do 27 litrów? PWM?
Jak z aktualną godziną?


With mobilephone sent.


To nie ja :-) 8W to jest dla mnie w sam raz, dość jasno, ale zawsze mogę trochę ściemnić. Godzina? jeżeli chodzi Ci o różnice czasową, to jest 9 godzin różnicy, w Polsce 17:00 u mnie 8:00 rano.

HELIX napisał(a):Heja

Wydaje mi się, że chcieć to móc, a bardzo Ci się nie chce. ;-)

ebay.com oznacz lokalizację.
amazon.com oznacz lokalizację.
aquabid.com oznacz lokalizację.

Sprzedaż wysyłkowa oznacza też opcję lokalną...

Masz na jednym kontynencie dostęp do wielu youtuberów, z których nasi rżną pomysły. Masz opcję kontaktu... Paczka z Chin czy Tajwanu to jak z PL do UK. Zobacz czego staniesz się posiadaczem jak dobrze się zakręcisz.

Drogo? Zarabiasz proporcjonalnie do ewentualnych wydatków.


Jak to mi się nie chce? :) Zrobiłem lampki, sterowanie światłem, czekałem miesiąc na paczkę z PL, a na poważnie, po wpisaniu mosura czy benibachi w ebay wyskoczy chyba jedna czy dwie osoby z paroma specyfikami, w Polsce było w czym wybierac, jest to po prostu mało popularne. W zoologach bardzo duży wybór bojowników i akcesorii dla nich, od malutkich plastikowych akwarii po kolorowe kamyki, z reszta jak można męczyć ryby w tak małych akwariach, zgroza. Co mi da oznaczenie lokalizacji? pytam, bo nie wiem, dużo nie kupuje przez ebay. Drogo? oj wiesz nowo przybyły, to na początku przeliczam na złotówki, powoli od tego odchodzę i przyjmuje zasadę 1$ to 1zł, tak to się przyjemnie robi zakupy i jest wszystko jakieś sporo tańsze :-P

=Fresz= napisał(a):Ty tam masz fajny dostęp do morskich bajerów :) muszę się zakręcić koło tego tematu heh zajebiście mieć takie kontakty :P

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.


Tego to tu jest, do koloru do wyboru, tylko wysyłki do PL drogie, paczka priorytet około 150$ USPS (taka poczta polska) firmą kurierską jeszcze drożej, wysyłałem jedną kartkę A4 i w UPS najtaniej 120$ chcieli :shock: Może jakiś filmik nagram w sklepie z morszczyzna, hmmm zobaczymy.

kaboom napisał(a):Amazonię na pewno gdzieś dostaniesz, wiem że w USA trochę osób trzyma na podłożu Fluval Stratum, było też jakieś podłoże ISTA no i Seachem który także wypuścił soila. Europejskie produkty na pewno będą trudno dostępne, szybciej azjatyckie które moim zdaniem są dużo lepsze od europejskich. Poszukaj jakiegoś azjatyckiego sklepu i ściągnij od nich. Podobno bardzo fajnym podłożem,zupełnie nieznanym u nas jest Power House, drogie ale np. YuCRS na nim trzymają a to spora firma na Taiwanie.


Byłem w jednym azjatyckim sklepie, nawet nie chcieli o tym słyszeć, mają to co maja na sklepie i tyle. Power House, zainteresuje się nim.

fryman napisał(a):Siemanko new-age życzę powodzenia i czekam na zdjęcia. Ps po Twoich taiwanach i hybrydach mam już dwa zbiorniki z
pandami i red rubby. Pamiętam Twoje zbiorniki i kieruje się do dzisiaj radami od Ciebie i wszystko się prowadzi jak należy.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Hej.
Miło mi to słyszeć, że komuś w jakiś sposób pomogłem.
Pozdrawiam

Izistar napisał(a):Troche przesadzasz z tymi brakami produktow w stanach albo po prostu nie zajrzales w google. :-)
http://www.hanaquatics.com/" target="_blank" target="_blank
Polecam Rowniez http://www.shrimpspot.com/" target="_blank" target="_blank" target="_blank


Ok, ok, do tych co miałem dostęp i się przyzwyczaiłem w Pl, to tutaj nie ma :-)

PS słyszałem, że w Polsce mrozy, u mnie plus 20 (taka mała złośliwość, hehe)
new-age
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): N 02 lis, 2014 18:31

Re: Początki w USA

Postprzez kicaj » N 08 sty, 2017 23:34

Chodziło mi w jaki sposób sterujesz diodami oraz w jaki sposób kontrolujesz/synchronizuhesz czas.

With mobilephone sent.
Avatar użytkownika
kicaj
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pn 29 cze, 2015 19:57
Lokalizacja: B/DE

Re: Początki w USA

Postprzez new-age » Wt 10 sty, 2017 05:45

kicaj napisał(a):Chodziło mi w jaki sposób sterujesz diodami oraz w jaki sposób kontrolujesz/synchronizuhesz czas.

With mobilephone sent.


Arduino+zegar+bluetooth, cały zestaw.

U mnie w akwarium nic specjalnego się nie dzieje, wczoraj, po wielkich trudach znalazłem rogatka na start i bakterie, jedyne w miarę Microbe Lift special blend, a śmierdzą niesamowicie, już drugi dzień czuję je w pokoju, heh.
Filmik z jednego ze sklepów z morszczyzną, kręcony na szybko, czasami obraz jest bardzo niebieski i nie widać prawdziwych kolorów korali, kamerka sobie nie radzi z niebieską barwą. Któregoś dnia wstawię drugi ze sklepu z artykułami dla zwierząt, coś takiego jak w Polsce "kakadu" zobaczycie jaki jest ogromy wybór bojowników, a nawet woda w butelkach, specjalna dla nich.



Czy znacie jakieś hodowle, sklepy, gdzie mógłbym podjechać osobiście w okolicach LA? Może coś komuś się rzuciło w oczy przypadkiem. Powoli się rozglądam za krewetkami.
new-age
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): N 02 lis, 2014 18:31

Re: Początki w USA

Postprzez new-age » Pn 16 sty, 2017 02:51

Hej
Minęło tydzień od zalania, dzisiaj mierzone No2 wygląda obiecująco jak na tak krótki czas, czyżby zasługa bakterii?
Obrazek

A tak wygląda akwarium w całości, nic specjalnego, zamówiony mech i mini pelia, przyszła, ale w małej ilości, na zdjęciach było tego więcej, cóż, czekamy na rozrost.
Obrazek

A to moja własnoręcznie wykonana lampka.
Obrazek
new-age
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): N 02 lis, 2014 18:31

Re: Początki w USA

Postprzez perwersja. » Pn 16 sty, 2017 11:13

Skad takie drogie przesylki? Kolezanka mi posyla pokarmy i w paczkach do 1kg za jakies 15dolarow, list za 1,15 dolara, wieksza do 5kg za 40. Mieszka w east los angeles ...
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Początki w USA

Postprzez new-age » Pn 16 sty, 2017 17:36

perwersja. napisał(a):Skad takie drogie przesylki? Kolezanka mi posyla pokarmy i w paczkach do 1kg za jakies 15dolarow, list za 1,15 dolara, wieksza do 5kg za 40. Mieszka w east los angeles ...

Ok. Paczka około 5kg może i 40$ podejrzewam, że ekonomiczna. Ale jak pytałem o trochę większa na usps, to 60 $ ekonomiczna bez śledzenia a 160$ priorytet.
new-age
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): N 02 lis, 2014 18:31

Re: Początki w USA

Postprzez Valdi73 » Pn 16 sty, 2017 20:48

Popatrzcie na Ledy ws2811 + biblioteka Adafruit_NeoPixel i robicie z tym co chcecie :)
Chodzi mi o te oświetlenie, wschód słońca, zachód, chmury wszystko.
I nie ma plątaniny kabli bo ledy są szeregowo i wszystko na trzech kabelkach.
Banalnie proste, ja mam ustawione oświetlenie w dronie w zależności od wysokości na tych właśnie diodach.

Valdi
Valdi73
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 30 wrz, 2013 09:34

Re: Początki w USA

Postprzez new-age » Cz 16 lut, 2017 03:42

Hej.
Pora co naskrobać.
Akwarium ma się dobrze, trzy tygodnie temu przyszły krewetki, 12szt. wine red, zamówione w San Francisco, a przyszły z Florydy :shock: wszystkie miały się dobrze. Nie obyło się bez małych problemów, rogatek, zrobił z wodą coś dziwnego, strasznie śmierdziała, jak herbata ziołowa, na początku jak go kupiłem, wydawał się normalny, był zielony ale z czasem zrobił się blady, rósł normalnie, nic złego się z nim nie działo, tylko tyle że zaczął strasznie śmierdzieć ziołami, jakbym miał zielarnie w pokoju :-P przed wczoraj wyleciał z akwa, a zakupiłem normalną odmianę, tamten miał strasznie dużo odgałęzień.
A oto co udało mi się dzisiaj zakupić, coś co na razie jest niedostępne w Polsce.

Obrazek

Obrazek
new-age
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): N 02 lis, 2014 18:31

Następna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron