Caridina cf. babaulti "Stripes"

Krewetki i inne bestie jakie trzymacie w akwariach.

Moderator: =Fresz=

Re: Caridina cf. babaulti "Stripes"

Postprzez kaboom » Cz 02 kwi, 2015 22:34

Podawaj im pokarm w pyle, powinno pomóc :-) Jak pomoże to chętnie bym Ci podebrał paręnaście sztuk.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Caridina cf. babaulti "Stripes"

Postprzez daman0629 » Pt 03 kwi, 2015 07:10

Już od pierwsze dnia jak widzę, że samica puściła młode daje im Polytase później po kilku kilkunastu dniach dostają trochę grubszy pokarm dla młodych a mimo to z miotu zostaje niewiele.
daman0629
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 194
Dołączył(a): Wt 21 sty, 2014 12:22

Re: Caridina cf. babaulti "Stripes"

Postprzez =Fresz= » Pt 03 kwi, 2015 08:20

A jakie parametry ma woda i jak robisz podmiany?
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Caridina cf. babaulti "Stripes"

Postprzez kaboom » Pt 03 kwi, 2015 10:16

A Biozyme podajesz czy samo Polytase, Biozyme ma trochę inny skład, dodatkowo możesz dawać w proszku Spiruline i Chlorellę i ewentualnei jakies witaminy jak Eikoso, Aminovita P czy coś zbliżonego. Jak coś Ci będzie potrzebne to uderz do mnie na PW, mam próbki. Nie wiem jak z Babaulti ale z heteropodami Biozyme i Polytase niekoniecznie jakoś podnosi przeżywalnośc młodych, takie mam wrażenie, nie wiem czy ktoś coś podobnego zauważył. Ja chyba tylko do crystali i Taiwanów będę dawał P&B bo heteropody jakoś zlewają temat, może dlatego ze szybciej rosną.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Caridina cf. babaulti "Stripes"

Postprzez daman0629 » Pt 03 kwi, 2015 13:31

Ph = 7,0
Przewodność 500us (Czyste RO plus salty shrimp gh+ podnosze do 300us i potem dodaje salty gh/kh do 500us)
Dostają jeszcze gravidasa, Betaglucan, Azoo vita plus i mineral, Salty Shrimp - Black Water.
W innych akwariach taki zestaw mi się sprawdza tylko stripesy marudzą. Może teraz po zmianie podłoża będzie lepiej.
Poza tym zastanawiające jest to dlaczego większe hodowle nie mają jej w ofercie, przecież cena jest zadowalająca moim zdaniem, chętnych na te krewetki jest sporo, no i wyglądem nie są brzydsze od oklepanych już taiwanów.
daman0629
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 194
Dołączył(a): Wt 21 sty, 2014 12:22

Poprzednia strona

Powrót do GALERIA BESTII

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości