[112 l] Roślinniak by stan_shrimps

Zdjęcia biotopów i inne zdjęcia zbliżone do tematyki forum.

Moderator: =Fresz=

Re: [112 l] Roślinniak by stan_shrimps

Postprzez kubabuba » So 11 mar, 2017 01:05

Raffy napisał(a):Ja Erio nigdy nie miałem w ręku :) Za to Blyxa, króluje u mnie od 10lat... miała swoje lepsze i gorsze czasy, ale trzyma się :) Kiedyś była bardzo popularna w handlu Blyxa aubertii, obecnie zniknęła..


Mogę Ci wysłać .....blyxa , hmmm moim zdaniem, to jak brzydsza siostra :-P
Erio u mnie na wszystkim już rosło , a najlepiej na zwykłym drobnym piachu ....myślałem że się udusi , ale rósł jak porąbany , bez nawozów ,wungla i świetle 0,3/L....czasami najmniej odpowiednie,naszym zdaniem warunki ,są najlepsze....Poza tym wierzę ,że trzeba "mieć rękę" , a Stan chyba ją ma ....inny by mierzył ,kombinował ,testy co godzinę robił i by było zielono...od glonów , a Stan leje na pałę i ma wyrąbane :-P
Znam osobiście dwie osoby które mają to "coś" ...pierwsza to kolega , a druga to moja teściowa :-/ ....im to by na Saharze w nocy rosło.....
kubabuba
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Śr 18 sty, 2012 21:14
Lokalizacja: Pabianice

Re: [112 l] Roślinniak by stan_shrimps

Postprzez stan_shrimps » So 11 mar, 2017 01:32

u krewet nie mierzę to co się będę spinał w roślinniaku :D
krewetom mierzę tylko przewodność i to tylko w wodzie do podmiany, testów nie mam, ostatni na GH przeterminował się 3 lata temu.

Dużo widzę w akwariach, mam za sobą pewnie 250-300 startów baniaków i to czy np. krewetki w baniaku pójdą, czy nie pójdą to naprawdę już na oko widać ;) może z roślinami podobnie :)
W tym akwarium nie było żadnych problemów od początku, nic kompletnie :D przez te 6 tygodni 2 razy czyściłem szybę z zielonych kropek i troszkę na starych liściach u bucek glonów pędzelkowatych trochę jest (krasnorosty?) ale to po przeniesieniu pewnie :)
Tylko, że dostał gąbkę z U-Jeta jedną dojrzałą (mam prefiltr z U-Jeta) i dwa wiadra roślin :D
Ostatnio co2 nie chodziło przez 1-7 dni, bo się wężyk odłączył i też nic się nie stało...

Zobaczymy jak będzie za trochę, kiedy podłożę puści wodzę fantazji i przestanie zjadać nadmiary ;)
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Poprzednia strona

Powrót do INNE AKWARYSTYCZNE ZDJĘCIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron