moje aqua i nie tylko

Zdjęcia biotopów i inne zdjęcia zbliżone do tematyki forum.

Moderator: =Fresz=

Re: moje aqua i nie tylko

Postprzez Hotei » Pt 24 mar, 2017 15:36

Raffy gratulacje, pięknie wystartowałeś. Niektórzy mają rękę do akwarystyki już w genach :-D
Krewety śliczne, lubię PRL ki, ale u mnie jeszcze nie ma dla nich miejsca.
Szykuję im 240 litrów. Może późną jesienią się uda coś kupić, a może do tego czasu Raffy, rozmnożysz i odstąpisz parę maluchów ;-)

Hobby masz niesamowite ... tak pływać po rafie z rekinami ...
Będę zaglądał do Ciebie, Mistrzunio SUHY czuwa nad wszystkim ... będzie bardzo dobrze :-D
Gratulacje maluchów Raffy :-D
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: moje aqua i nie tylko

Postprzez Raffy » Pt 24 mar, 2017 20:39

Noo, wystartowałem po dłuższej przerwie :D Jakoś w 2008r. miałem wtedy kilka krewetkariów, i wiecie co było na topie? Tigery. W różnych wariantach, ale tigery - blue, OE, red tigery, blacki... do tego czyste crystale, im wyższa gradacja tym większy szał :D były też bardzo popularne babaulti stripes... Ale świat się zmienia, obecnie z tego co widziałem o tigery bardzo ciężko, a były wtedy w każdym sklepie przeważnie i bez przerwy dostępne w hurtowniach. A jeszcze wcześniej, jakoś w 2004r...nie pamiętam, pojawiły się po raz pierwsze redki w Polsce ;) Oja, to dopiero było :) Słodkowodna krewetka, która się rozmnaża w ...słodkiej wodzie i nic trzeba nic robić :shock: Ale jak to :D Znaliśmy wtedy tylko amano, szkliste, filtrujące... kupiłem je zaraz po dostawie do Polski, bardzo szybko je rozmnożyłem (wow... ;) ) i każdy potem je ode mnie chciał, kolejki były na następne mioty :D

Teraz redek chyba nawet nie opłaca się sprzedawać :P

U Prl już maluchy latają :) Samice, które puściły młode ... znów noszą jajca ;) Oby tylko maluchy się uchowały! 240L dla krewetek? Swoje Prl mam w 10L... rozmnożyły się, przesiadają na 25L za jakiś czas :mrgreen:

Suhy to mistrz, tylko nie chce się przyznać :mrgreen:

Rekiny...jak rekiny :) Moją miłością są zdecydowanie słodkowodne płaszczki, których mam niemało do wykarmienia w pracy :) Cichle, arowany... amazonka de best ;)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: moje aqua i nie tylko

Postprzez Hotei » So 25 mar, 2017 00:49

Kiedy to przeleciało ? ... moje sakury chyba w 2011 z importu z Niemiec kupiłem.

Benibachi ma ciekawe filmy z PRL, super efekt gdy w dużym tanku pływa kilkaset takich ślicznotek.

240 litrów i 140 cm długości ;-) chcę wydzielić część akwarium na sumpa. Nadfiltracja nie istnieje więc jest mile widziana, zwłaszcza u Prl ;-)
Widzę jak CR się ładnie wybarwiają na nowym podłożu po restarcie, przy takim litrażu może być więc ciekawie ... ;)
A zresztą jak się urodzi zrobię fotki, zobaczysz efekt sam ocenisz ;-)
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: moje aqua i nie tylko

Postprzez Raffy » Śr 14 cze, 2017 21:26

hejo


prl akaebinosato :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niedługo pierwsze maluchy wyjeżdżają, zostawiam sobie kilka najładniejszych sztuk (z całymi białymi plecami) i dorosłe samiczki nadal noszą jajka ;) I dalej się kręci...

W poniedziałek przyjeżdżają akwaria, pięć sztuk na regał :-D :-D :-D PRL akaebinosato dostają 3x większe lokum, zasłużyły na to. Nowe akwaria będą pod taiwany - rozdzielam pandy, king kongi, blue bolty, red bolty i czerwone :)

Przyjedzie też 10sztuk pierwszych YKK, jakoś do nich nie jestem przekonany aleee... zamieszkają w akwarium po PRL-kach i zobaczymy co z nich będzie i czy mi się spodobają :)
Na tigery poluję nieustannie, crystal i tiger były u mnie podstawą jakieś 10lat temu, miałem blue tigery, red, bt0 i będą mieć swoje miejsce u mnie :)
Sporo czystych pinto się pojawiło, wyłowiłem i rozdałem setki spottedów, a pinto coraz ciekawsze wyskakują... i pewnie kiedyś nadejdzie czas, aż porozdzielam i zacznę selekcjonować.
Ataktooo...Suhy to mistrz :mrgreen:
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: moje aqua i nie tylko

Postprzez SUHY » Cz 15 cze, 2017 07:13

Normalnie ci zazdroszczę ,pamiętam frajdę z dostawiania zbiorników , ale i u Cię przyjdzie czas że już nie będzie miejsca na nowe bańki :-P .
Białasy ładne , fajnie że jest z czego selekcjonować .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: moje aqua i nie tylko

Postprzez popek2002 » Cz 15 cze, 2017 20:00

PRLki to jedne z moich ulubionych krewetek, a w tych twoich to można się zakochać :oops: :mrgreen:
Avatar użytkownika
popek2002
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): N 25 gru, 2016 20:39
Lokalizacja: Świątniki Górne

Re: moje aqua i nie tylko

Postprzez Raffy » Cz 15 cze, 2017 22:34

A bierz ;-) Widzisz ile tego lata :mrgreen: Wystaw swoje, to Ci je wyślę :->

Też się cieszę z dostawiania :D docelowo jakieś 30baniek ponad, jeśli będzie czym je zapełniać :-D Bo takich jak red cherry to nie przewiduję :lol: Marzy mi się Caridina trifasciata i takie tam ciekawostki, tylko zdobyć je to inna sprawa :-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: moje aqua i nie tylko

Postprzez Raffy » Cz 22 cze, 2017 06:50

Brzoskwinki :mrgreen:

Obrazek
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: moje aqua i nie tylko

Postprzez SUHY » Cz 22 cze, 2017 08:24

A co ci tam od dołu w kadr wchodzi ;-) .Kiedy zalewasz szkiełka .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: moje aqua i nie tylko

Postprzez Raffy » Cz 22 cze, 2017 10:00

Malutkie prl, ktorych jeszcze boje sie przenosic :) ich rodzice juz w nowym baniaku od niedzieli, a 40 podrostkow pojechalo w swiat :mrgreen: a co lepsze, nie zauwazylem ze jedna z samic nosi jajka... wczoraj patrze, a tu w nowym biegaja przecinki :mrgreen: mam nadzieje ze dadza rade, bo baniak swiezy i podloze nowe, tylko filtr i woda stare i dlatego wstrzymalem sie z tymi malymi podrostkami, w dojrzalym wiecej zarcia maja.

Zalewam w poniedzialek chyba, o ile wytrzymam :mrgreen: swiatla tylko brak, deske musze jeszcze raz lakierem przemalowac.

Wtedy brzoskwinki ida na swoje miejsce,obok blue bolt :mrgreen: aaa i trafilo jeszcze kilkanascie mlodych yellow king kong, dzieje sie :mrgreen: nastepnym razem chyba 10 bankow zamowie naraz :)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: moje aqua i nie tylko

Postprzez Raffy » So 24 cze, 2017 21:34

prl akaebinosato
ObrazekObrazek


Src od mistrza :mrgreen: Obrazek


mix
ObrazekObrazek

jakies z rafy ;)Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: moje aqua i nie tylko

Postprzez Raffy » Pt 21 lip, 2017 21:56

src
Obrazek

pinto wyhodowane od spottedow :-)
Obrazek

a takie od mistrza :-)
Obrazek
Obrazek

sbc..nieśmiałe :mrgreen:
Obrazek

aka...jak aka :)
Obrazek

Aka - src - mix
Obrazek


puste :-) pierwsze z lewej sbc
Obrazek

babaulti zebra!
Obrazek

taiwanowisko
Obrazek
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: moje aqua i nie tylko

Postprzez Raffy » N 23 lip, 2017 18:15

Obrazek
Obrazek
Obrazek

a taka brzoskwinka extreme biega w mixie :) nie wiem co to :mrgreen: ale śliczne :-P
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: moje aqua i nie tylko

Postprzez SUHY » N 23 lip, 2017 21:22

Ale żyleta ,miałem kilka ale ... , bez odpowiedniej ilości baniek .Nie powiem tyle razy poprostu żal D ściska ze nie ma jak pociągnąć nowych wzorów .
Jak to jest samiec , to jest szansa większa na powtórkę , o ile będzie chciał pukać .Jak zechcesz mu ofiarować jakiś kącik to podeślę ci słabe genowo samice , i może by się udało .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: moje aqua i nie tylko

Postprzez Raffy » N 23 lip, 2017 21:30

mmm mozna sprobowac :) wezme mu jakies lokum z 15literow z pracy, bo zalega mi tam taki baniaczek, podciagne napowietrzanie do gabkowego plus swiatelko i niech siedzi z babami :) boo ladny no ;-)

a jak uda sie ogarnac linie, to bedzie sie nazywac brzoskwinka extreme :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak moja kobita wymyslila, sa brzoskwinki, rubinki, albinoski i takie tam ;-) ;-) ;-)
hitem chyba sa yellowy neo, Princeski :-D :mrgreen: :idea: :lol:
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INNE AKWARYSTYCZNE ZDJĘCIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości