[375][Malawi] Malawi w AquaDreams Gallery

Zdjęcia biotopów i inne zdjęcia zbliżone do tematyki forum.

Moderator: =Fresz=

[375][Malawi] Malawi w AquaDreams Gallery

Postprzez AquaDreams » Pn 20 lip, 2009 00:09

Witam,

pierwszy baniaka Malawi w mojej galerii...

na początku było tak:

Obrazek

po następnych zmianach wyglądało to tak:

Obrazek

a po ostatnich tak:

fota przy 2xHQI 150W

Obrazek

i przy 1xHQI 150W

Obrazek

Pojemność: 375l
Wymiary: 150/50/50
Filtracja: Eheim 2228 (mech+bio), szeregowo Eheim 2213 + Eheim 2215 , wewn. AquaClear 50. W planach duży filtr zewnętrzny (60l)
Oświetlenie: HQI 150W
Podłoże: Bazalt (10l), Żwir kwarcowy (45l), Piach (ok. 50l), Żwir koralowy (ok. 5l)
Dekoracje: Serpentynit (oraz zamaskowany piaskowiec)
Obsada: Pseudotropheus demasoni oraz Melanochromis johanni

Spoko, spoko ... domki krewetkowe są nadal ;-)
Pozdrawiam,
Arek
Obrazek
Avatar użytkownika
AquaDreams
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 71
Dołączył(a): Cz 03 kwi, 2008 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bard » Pn 20 lip, 2009 11:44

troche martwe, ale skałki to są 1sza klasa
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez AquaDreams » Pn 20 lip, 2009 15:46

troche martwe

W tym baniaku jest ok. 45 ryb, ale nie są zbyt skore do pozowania przy oświetleniu 2x HQI 150W - a takowe zostało użyte do focenia.
Pozdrawiam,
Arek
Obrazek
Avatar użytkownika
AquaDreams
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 71
Dołączył(a): Cz 03 kwi, 2008 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez batman-ka » Śr 22 lip, 2009 23:33

Ja nadal podziwiam,że ten piasek jest taki czysty,jak się pobrudzi to zmieniasz wystrój czy masz jakiś ukryty patent :-D ?
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez justfilied233 » Cz 23 lip, 2009 08:38

świetna sprawa ale gdzie się 45 ryb schowało :?: a nie za dużo ich tam czasem ;-)
Akwa to kawałek natury wiec wyrzuć z niego sztuczne "ozdoby".
justfilied233
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr 22 lip, 2009 10:30

Postprzez Bard » Cz 23 lip, 2009 09:23

batman-ka, nie jestes 1sza ktora o to pyta :D ale raczej nie liczylbym na odpowiedz bo to jakis super sekret
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez AquaDreams » Cz 23 lip, 2009 14:01

Bard napisał(a):batman-ka, nie jestes 1sza ktora o to pyta :D ale raczej nie liczylbym na odpowiedz bo to jakis super sekret


Próba prowokacji ? Marna.
Nie kojarzę, aby dotąd ktokolwiek pytał o aspekt czystości piachu w tym moim projekcie Malawi.

Ja nadal podziwiam,że ten piasek jest taki czysty,jak się pobrudzi to zmieniasz wystrój czy masz jakiś ukryty patent :-D ?


Ja dosyć często i długo medytuję przed baniakami - może te medytacje mają taka sekretną moc ;-)
A poza tym odpowiedni piach (piach piachowi nie równy), filtracja mechaniczna i biologiczna, systematyka podmian, jakość wody, profilaktyka ... etc.

justfilied233 napisał(a):świetna sprawa ale gdzie się 45 ryb schowało :?: a nie za dużo ich tam czasem ;-)

Sesja foto dla pysi była czymś nowym (wyłączona filtracja, zwiększone oświetlenie), czuły się nieswojo i nie chciały zbytnio pozować. aczkolwiek kilka ich fotek jest: http://aqualog.aquadreams.pl/?cat=38
20/45 to maluchy 10-15mm ;-)
Poza tym Malawi rządzi sie swoimi prawami i planami odpowiedniej redukcji w przyszłości.
Ostatnio edytowano Cz 23 lip, 2009 14:15 przez AquaDreams, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam,
Arek
Obrazek
Avatar użytkownika
AquaDreams
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 71
Dołączył(a): Cz 03 kwi, 2008 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bard » Cz 23 lip, 2009 16:11

chodzilo mi o to że już kiedyś zadawałem to pytanie i nie dostałem na nie odpowiedzi ;] żadna próba prowokacji :-P
A skąd i jaki piach masz?? bo u mnie nie mialem problemow z zadnymi glonami, wszystko czyste itd, a piach jak syfił sie tak pozostał, potem taki kożuch po 1cm grubości trzeba sciągać, choć mógłbym odmulać piasek raz w tygodniu to i tak nie widać różnicy.
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez AquaDreams » Cz 23 lip, 2009 16:38

Kiedyś zadawałeś pytanie odnośnie zupełnie innej aranżacji, którego finału oraz szczegółów nie mogę (przynajmniej obecnie) zaprezentować ze względów formalnych
Wszystko w swoim czasie ;-)

Piach użyty do Malawi jest "inny".

Piaski mam z pewnego źródła ;-)

Niebawem będą dostępne praktyczne informacje, wskazówki, podpowiedzi dot. różnych aspektów prowadzenia zbiorników, hodowli roślin, krewetek etc.
Stay tuned.
Pozdrawiam,
Arek
Obrazek
Avatar użytkownika
AquaDreams
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 71
Dołączył(a): Cz 03 kwi, 2008 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bard » Cz 23 lip, 2009 20:07

dokładnie ta, widze że masz niesamowitą pamięć, te pytanie zadawałem do 170L baniaczka o nazwie korzenie ;-)
Czekam z niecierpliwoscia na publikacje tych tajemnic :-> pzdro
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez AquaDreams » So 25 lip, 2009 10:47

Bard napisał(a):[...]widze że masz niesamowitą pamięć[...]

Taki już jestem ... zawsze staram się czytać ze zrozumieniem, filtrować i wychwytywać najważniejsze informacje.

Ty zapytałeś o bardzo konkretny aspekt - ja się nad nim też trochę głowiłem :mrgreen:
Pozdrawiam,
Arek
Obrazek
Avatar użytkownika
AquaDreams
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 71
Dołączył(a): Cz 03 kwi, 2008 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez aquahobby1 » Wt 08 wrz, 2009 02:21

AquaDreams napisał(a):Poza tym Malawi rządzi sie swoimi prawami i planami odpowiedniej redukcji w przyszłości.
Też miałem taki skład gatunkowy na 500, tylko większą ilość. Zaczynałem od 3centymetrowych. W przeciągu roku Johanni wybiły Demasoni w pień. Demasoni pomimo swej waleczności nie dały rady jeszcze raz tak dużym (gdy urosły) Johanni. Natomiast widziałem u kol. Pawlaka z Torunia, jakiś czas temu Demasoni trzymane z tropheusami Bulu point. Doskonale ze sobą współżyły i rozmnażały się bez przeszkód.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do INNE AKWARYSTYCZNE ZDJĘCIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości