Mchowisko

Zdjęcia biotopów i inne zdjęcia zbliżone do tematyki forum.

Moderator: =Fresz=

Postprzez Allex » Pt 18 lip, 2008 12:37

hafu napisał(a):a mozna fotke w całości??

Mówisz - masz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnio więcej czasu spędzam z tym plastikiem niż z akwariami, ale niedługo dam kilka zdjęć z nowego krewetkarium.
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez hafu » Pt 18 lip, 2008 16:30

dzięki 8-)
ten mech z przodu jakiś marny nie??
maciejo90

jumpstyle to jest too
Avatar użytkownika
hafu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 251
Dołączył(a): N 25 lis, 2007 21:23

Postprzez KuMaK » Pt 18 lip, 2008 19:33

eee tam ''odzyje '' :-D
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Allex » N 20 lip, 2008 10:30

hafu napisał(a):dzięki 8-)
ten mech z przodu jakiś marny nie??

Trochę przesadziłem ostatnio z wodą i słońcem. Z czasem odżyje.
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez hafu » Pn 21 lip, 2008 10:25

no własnie tak patrze , że masz tam bardzo mokro
maciejo90

jumpstyle to jest too
Avatar użytkownika
hafu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 251
Dołączył(a): N 25 lis, 2007 21:23

Postprzez Xiao Lohan » Wt 22 lip, 2008 17:32

mam pytanek kilka, właśnie wystartowałem z podobnym projektem "meszek" ( :mrgreen: ) w moim 7l akwarium.

na dno poszła ziemia z worka taka jak na LT sie daje, powsadzałem kępki mchów, jakąś szczepkę drzewka (chyba akacja... 80% że padnie po tygodniu, 95% że po miesiącu 99,(9)% że po roku :P ) ale spróbuję. i jeszcze rośnie tam jakaś roślinka nie mchowa, nie wiem póki co co to jest....

nalałem wody 3cm tak ze na spód mchów sięga. wyłażą jakieś ciekawe robaczki, jakiś mały czarny ala żuczek wielkości biedronki, takie coś co na P się nazywa, z tyłu ma (_) takie kleszcze. czymś to karmić, czy nawet nie próbować???

co ile dolewasz wody i jaki jej poziom (ile cm nad/pod ryzoidami mchu?)

z góry dzięki za pomoc.

mam nadzieję, że nie obrazisz się za zgapienie pomysłu? ;-)
[30] babaulti, RC
[15] CR A
[30] WP, brigitki
[30] CR, CB A/AA
[160] BW
Avatar użytkownika
Xiao Lohan
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 187
Dołączył(a): So 05 lip, 2008 08:37
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Allex » Wt 22 lip, 2008 19:41

Xiao Lohan napisał(a):nalałem wody 3cm tak ze na spód mchów sięga. wyłażą jakieś ciekawe robaczki, jakiś mały czarny ala żuczek wielkości biedronki, takie coś co na P się nazywa, z tyłu ma (_) takie kleszcze. czymś to karmić, czy nawet nie próbować???

Obawiam się, że większość dużych bezkręgowców wcześniej czy później padnie. Część jest drapieżna, część roślinożerna, a mchy nie są zbyt pożywne. Inne zginą z powodu zbyt wysokiej wilgotności. Zostaną tylko małe insekty typu skoczogonków, jakieś roztocza i skąposzczety. I ślimaki oczywiście, o ile będziesz takowe miał.
Xiao Lohan napisał(a):co ile dolewasz wody i jaki jej poziom (ile cm nad/pod ryzoidami mchu?)

Właściwie to nie dolewam jej wcale. Co parę dni (1-2 razy w tygodniu) spryskuję je niewielką ilością wody demineralizowanej ze zwykłego spryskiwacza. Głównie dla dobra ślimaków, które stają się bardziej aktywne. Samym roślinom wystarczy nawet rzadsze 'podlewanie'. Wysokość wody aktualnie wynosi jakieś 2,5 cm. Mniej więcej tyle, ile mam ziemi. Mchy utrzymuję ponad poziomem wody, bo nie posiadam wybitnie bagiennych gatunków. Nie wszystkie w równym stopniu tolerują nadmiar wilgoci, choć zdecydowanie wszystkie lubią mieć 'mokro'.
Xiao Lohan napisał(a):mam nadzieję, że nie obrazisz się za zgapienie pomysłu? ;-)

No co ty. Miło gdy ktoś podchwyci temat i sam zacznie eksperymentować.
Ostatnio edytowano Wt 22 lip, 2008 19:45 przez Allex, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Xiao Lohan » Wt 22 lip, 2008 20:08

dzięki za odpowiedzi :)

w akwarium napotykam małe schody związane z wilgocią i parą osadzającą się na szybach :/
chyba będę musiał zrobić im klimę w postaci 2 wiatraków takich jak z kompa. robale będą miały suszej i zimniej przy okazji...
ja demineralki na szczęście kupować ani robić nie muszę :) w kranie woda mięciutka, a tym bardziej z 112l gdzie zakwasza ją AS jeszcze. :)

myślę tylko czym te robaki karmić... nie mam zamiaru dawać im jakiś larw czy muszek, jak już to coś niepełnowartościowego ;) ale leśne stworki pewnie za czymś takim nie przepadają :(


btw licze na Twoją pomoc przy identyfikacji roślinek jak dam fotki :)
btw2 i koniecznie musze pistię posadzić :D i zaobserwować czy sie będzie zamykać :) myślę, czy posadzę jeszcze różdżycę (akwariowa pływająca paprotka) może być ciekawa w emersie
Ostatnio edytowano Wt 22 lip, 2008 20:09 przez Xiao Lohan, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Xiao Lohan
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 187
Dołączył(a): So 05 lip, 2008 08:37
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Allex » Wt 18 lis, 2008 19:32

Elo. Dla tych, którzy śledzą jeszcze ten wątek mała aktualizacja.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kapusta zaczęła kwitnąć na zimę... :-?
Obrazek

Tutaj lepiej widać jeden z kwiatków.
Obrazek

Pudełko okazało się całkiem wdzięcznym przedmiotem obserwacji i postanowiłem założyć sobie drugie. Za pojemnik służy 7l pudełko na buty z przykrywką na zatrzaski. W środku siedzą 4 owadożerne rośliny:
- 2 rosiczki,
- 1 coś, co przypomina rosiczkę,
- 1 pseudo-dzbanecznik.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Głupia rosiczka też zaczęła kwitnąć na zimę...
Obrazek
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez andrzejC » Wt 18 lis, 2008 19:45

Te po brzegach to rosiczki po lewej Drosera Capensis , po prawej Spatulata Aliciae ,po środku Kapturnica Sarracennia psittacina .
Pozdrawiam
Mchy i krewetki
GG 6316639, era 662116743, Skype endriu2206
andrzejC
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt 13 lis, 2007 20:46
Lokalizacja: kielce

Postprzez Xiao Lohan » Wt 18 lis, 2008 22:07

bardzo ładne pistie masz :idea: moje uprawiane w emersie były równie piękne latem, teraz jednak mają mniej słońca i żółkną im dolne listki... doświetlasz jakoś? czy na parapecie? jak parapet to która strona? u mnie S-W


owadrożerarium ciekawe ;]
trzeba je czymś karmić, czy ciągną z podłoża coś czy jak? ;]
Ostatnio edytowano Wt 18 lis, 2008 22:08 przez Xiao Lohan, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Xiao Lohan
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 187
Dołączył(a): So 05 lip, 2008 08:37
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Bard » Wt 18 lis, 2008 23:06

nie sądziłem że mech może rosnąć w taki sposób bez wody O.o respekt dla natury, emers a tak mchy Ci rosną równo i pną się w góre
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Allex » Śr 19 lis, 2008 00:17

Xiao Lohan napisał(a):bardzo ładne pistie masz :idea: moje uprawiane w emersie były równie piękne latem, teraz jednak mają mniej słońca i żółkną im dolne listki... doświetlasz jakoś? czy na parapecie? jak parapet to która strona? u mnie S-W

Stoją na parapecie od strony zachodniej. Żyją samym światłem słonecznym i najwyraźniej im wystarcza. Sądzę, że przez zimę mogą trochę zmarnieć.
Xiao Lohan napisał(a):trzeba je czymś karmić, czy ciągną z podłoża coś czy jak? ;]

Teoretycznie trzeba je karmić robalami, ale spotkałem się z opiniami, że rosnące w ziemi torfowej poradzą sobie i bez tego. Nie wiem, dam znać jakie będą tego efekty za parę miesięcy.
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Xiao Lohan » Śr 19 lis, 2008 08:21

dzięki za odpowiedź :)

a z owadożernymi życzę powodzenia. pisz co jakiś czas jak tam wygląda ;)
[30] babaulti, RC
[15] CR A
[30] WP, brigitki
[30] CR, CB A/AA
[160] BW
Avatar użytkownika
Xiao Lohan
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 187
Dołączył(a): So 05 lip, 2008 08:37
Lokalizacja: Tychy

Postprzez andrzejC » Śr 19 lis, 2008 08:58

Z owadożerami będziesz miał niewielki problem, rosiczki to strefa tropikalna i przez cały rok rosną, natomiast kapturnicy należy się zimowy odpoczynek w temperaturze 5 stopni przez kilka miesięcy, jeśli przeżyje to już nie będzie taka ładna.
Mchy i krewetki
GG 6316639, era 662116743, Skype endriu2206
andrzejC
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt 13 lis, 2007 20:46
Lokalizacja: kielce

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INNE AKWARYSTYCZNE ZDJĘCIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron