Słona przygoda.

Zdjęcia biotopów i inne zdjęcia zbliżone do tematyki forum.

Moderator: =Fresz=

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » So 27 sty, 2018 13:41

Trafiłeś w ślepy zaułek hehehe Ban nie był za szerzenie "absurdalnych" rozwiązań związanych z brakiem odpieniacza w zbiorniku morskim hehe i tu Cię mam "dziadu" :-P problemem był "AnT", a że rozmowa prywatna rozwinęła się na pw między mną, AnT'em i kilkoma moderatorami to nie będę jej tu publikować.

Też nigdy nikomu nie wyrzygałem że ma odpieniacz bo dróg do sukcesu jest wiele, szanuję i nie opierd.... ludzi za plecami :mrgreen:

OTWÓRZ OCZY CHŁOPIE. Szanuję Twoją włąsną drogę a TY uszanuj moją. AMEEEEEEEEN

Chamskich zachowań nie tolerowałem i tolerować nie będę czy to tu czy na innym forum.

Nie zapomnij się wyrzyć tutaj na człowieku :P internet wszytko przyjmie hehe
viewtopic.php?t=10898
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez SUHY » So 27 sty, 2018 14:17

Co mnie obchodzi co ty i jak robisz :shock: .
Piszę ci tylko nie rób kichy na nanoreff .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » So 27 sty, 2018 14:31

Jak jest coś nie tak to jest pw. Tam mogę Ci więcej wyjaśnić. Kichę to Ty "kolego" odstawiasz.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » So 27 sty, 2018 14:58

Żeby nie było tak smutno to wrzucam filmik z młodymi błazenkami które udało się odhować, wynik mało imponujący bo brakowało na nie czasu. Był kolejny miot ale nie było miejsca i czasu na kolejny zbiornik (hobby traktuję jak rozrywkę i przyjemność, a nie zarobek) no i te aktualne podrostki przez 3 dni rozprawiły się z tymi nowo narodzonymi - miały super pokarm heh jak te będą nadawały się do przeniesienia do głównego zbiornika zrobię kolejne podejście.

Jak na razie w PL mało komu udało się rozmnożyć te rybki w niewoli ale przypadki są ;-)


https://youtu.be/wQ4ilfH4dqw
Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez SUHY » So 27 sty, 2018 15:30

=Fresz= napisał(a):Jak jest coś nie tak to jest pw. Tam mogę Ci więcej wyjaśnić. Kichę to Ty "kolego" odstawiasz.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Ty to mi nie wyjaśniaj , naprawdę tego mi nie trzeba :lol: :lol: :lol: .
Daj lepiej foty zbiornika , bo tego mi tu mało .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » So 27 sty, 2018 15:33

Potrzeba potrzeba hehe foty zbiornika będą w odpowiednim czasie. Na razie pozostaje Ci nacieszyć się tym jak rosną szczepeczki i tym że w ogóle rosną w tym "bagnie".

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez Raffy » So 27 sty, 2018 17:06

Rosną, bo to są szczepeczki - jazda zaczyna się jak rafa zaczyna się rozrastać, starzeć, skała zatyka się koralami, algami wapiennymi i wieloma X. Z wiekiem akwarium ma coraz większe zapotrzebowanie, a rafę można bardzo łatwo zepsuć - tu trzeba systematyczności, wiedzieć co w wodzie siedzi a bez testów się nie obejdzie, a podmiany... powiem Ci, mam swoje akwarium głęboko w d..., nie podmieniam bo nie chce mi się i spsy oczywiście wychodzą, rosną, przerastają...ale to nie to. W robocie systematycznie podmieniam i widzę różnicę, akropory są jakby bardziej "soczyste", ale musisz sam do tego dojść.
Musisz nabrać doświadczenia i mniej spamować :-P
Morski zbiornik to za dużo czynników, jeden nie podmieni i będzie hulało, drugiemu nie wypali. Tak jak z odpieniaczem, jeden ma rozbudowany sump i kilka rybek w 800L, drugi ma małego sumpa z odpieniaczem i stado pokolców w 400L i pisanie, żeby wywalać odpieniacze jest mało poważne, chyba ze chcesz mieć czyjeś ryby na sumieniu. Trzeba się zagłębić w temat, nie pisz też ludziom jak mają problem z zepsutym odpieniaczem, żeby już go nie wodowali :P Zasada - "Nie pomagasz to nie przeszkadzaj".
Trzymam oczywiście kciuki za Twój baniak, teraz to młodzinka i ciekaw jestem co będzie za parę lat. Wiem, że Twoje podejście się zmieni - biegu rzeki nie zmienisz, korale muszą podrosnąć i rozbujać.
Ja zanim się obejrzałem, mój zbiornik...niedługo ma 10lat :shock: Pieniek pieni cały czas, bo mam za dużo życia, ale mam tzw. metodę berlińską - sporo skały, bakterie mają gdzie robić.
Gratuluję rozmnożenia błazenków, to jeden z najprostszych gatunków do rozmnożenia - tu ludzie zgłaszali się do sklepu, czy mogą przychówek odsprzedać. Mieliśmy też przypadek 4lata temu, stary zbiornik 800L zawalony skałą, makroglonami i ukwiałami, odchowało się samo kilka szt. maluchów - były to A. clarkii.
Czemu "mało kto w PL udało się rozmnożyć te rybki" ? To podstawowy gatunek, najprostszy i ten kto ma czasu i chęci, rozmnoży. Wiem też, że snowflake, platinum też rozmnożono i to po sąsiedzku. Tyle, że nie każdy morszczak siedzi na forum. Ludzie nie mają takiej potrzeby.
Wyobraż sobie moje zdziwienie, jak wczoraj wpuszczałem nowe ryby do 6000L baniaka, zagadał mnie taki facet, na oko...50lat ponad, taki prawie dziadek. Wypytywał się, ile by kosztowało morskie 500L - no mówię, że to wiele wiele zależy jak to ma być zrobione, ciężko powiedzieć ale jak ma być ładna, bezproblemowa rafa to bez paru tysi się nie obejdzie. No mówi, że trudno - każde hobby kosztuje i coś o tym wie, bo ma 120 ptaków :shock: To zszedł temat na ptaki, okazało się, że ma i rozmnaża szpaki balijskie :shock: :shock: :shock: I do tego ma jakieś podgatunki kakadu, amazonki oratrix i o więcej już się nie wypytywałem :shock:
Źródła podają że w hodowlach znajduje się około 1000 sztuk tych ptaków, natomiast w naturze zostały tylko pojedyncze osobniki.

Przyczyną takiego stanu rzeczy jest jak zwykle człowiek, ingerencja w środowisko wyspy Bali, wycinka lasów, sprowadzenie na wyspę drapieżników spowodowało że ten endemiczny gatunek jest na skraju zagłady.
Najbardziej charakterystyczną cechą jest ich śnieżnobiały kolor, który to jest poniekąd sprawcą ich nieszczęść w środowisku naturalnym. Białe ptaki są w Azji uznawane za te przynoszące szczęście . Szpaki Balijskie były więc masowo wyłapywane ze środowiska naturalnego. Nie pomogło założenie stacji badawczej na Bali, została ona splądrowana i okradziona z tych cennych i rzadkich ptaków a jej pracownicy zamordowani, czarnorynkowa cena tych ptaków w Azji dochodzi do kilku tysięcy dolarów..


No, a ten sobie je ma i rozmnaża, pokazywał zdjęcia i filmiki :shock: Kto by się spodziewał, nie wiedziałem absolutnie, że ktoś prywatny może takie okazy posiadać. Na forach nie pisze, bo ma w d..., cieszy się swoim hobby i nie ma potrzeby "zaistnienia". Morszczaków jest sporo, każdy ma różne sukcesy.
Mi rozmnożyły się kiedyś Pseudanthias squamipinnis, pokazywałem foto na nano ich tarła, samiec "przytulał" się do samiczki, identycznie jak bojowniki przy tarle. W sumpie było kilka młodych, ale miałem z 20lat i wolałem ganiać za młodymi cyckami, niż odchowywać to :lol:
Działaj freszu, pokazuj swój zbiornik i nie pękaj - fajnie jest udokumentować rozwój rafy i opisywać wszelkie zmiany itp., skoro idziesz inną drogą to jestem ciekaw co będzie za 2-3lata gdy korali powinny być spore kolonie :-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » So 27 sty, 2018 19:32

Chodzi o coś zupełnie innego ale spoko ;) nie potrzebnie się tak Rafał rozpisywałeś. Ja piszę o tym Co się dzieje na forach a nie poza nimi.

Oczywiście o wszystkich zmianach będę informować. Aktualnie podkręcam co jakiś czas ballinga.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » Śr 07 lut, 2018 10:52

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez eXrat » Śr 07 lut, 2018 13:05

Pięknie
Nie przerybione? :->
Jaka filtracja?
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » Śr 07 lut, 2018 13:58

Nie, jeszcze bym tam trochę drobnicy wcisnął ale nie chcę przesadzić. Filtracja mocno kontrowersyjna ale świetnie zdająca egzamin w poprzednim zbiorniku jak i teraz. Ogólnie podstawa w akwarystyce morskiej to odpieniacz ale jak masz łeb na karku tak jak ja to wystarczy sporo żywej skały w sumpie i przegroda z "watą" filtracyjną. Żeby ktoś mi nie zarzucił braku merytoryki to zapraszam do lektury jaką jest ten temat ;) tu powinno być wszystko, a najwięcej opisane zostało na samym początku tematu. Powtarzać się nie będę :P

Główna zasada - jak najmniej kombinowania - maczania rączek, jak najmniej dodatków, powściągliwość przy karmieniu, a już przede wszystkim oczytania...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » Śr 14 lut, 2018 16:38

Bajkowe kolory SPS'ów, u nas ciężko takie dostać
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez SUHY » Śr 14 lut, 2018 21:34

Znaczy nie ma w sklepie za rogiem :lol: . Ale są , wystarczy podjechać .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » Cz 15 lut, 2018 10:29

Jeszcze żeby był na to czas, nie każdy ma wszędzie blisko ;-) ostatnio widziałem że były niezłe żniwa w erybce.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » Pn 19 lut, 2018 10:31

Miesiąc różnicy od poprzedniego zdjęcia. 

Obrazek
 
I parę nowych fotek.
U euphylli przybywa główek

Obrazek
 
Dunca już ma tak ciasno zbite główki że chyba trzeba pomyśleć o fragowaniu.

Obrazek
 
Acropora tricorol była luźno na podstawce tak żeby było można ją przestawiać a tu któregoś dnia patrzę a ona już "wchodzi" na skałę więc jak będę chciał przestawić to zostawi już po sobie ślad. A tak po za tym czeka mnie pielenie capnelli którą widać między acroporami.

Obrazek
 
Obrazek
 
Obrazek


Obrazek
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INNE AKWARYSTYCZNE ZDJĘCIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości