Słona przygoda.

Zdjęcia biotopów i inne zdjęcia zbliżone do tematyki forum.

Moderator: =Fresz=

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » Pn 15 sty, 2018 18:42

Jeszcze aktualne zdjęcie młodych błazenków.
Obrazek

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » Śr 24 sty, 2018 19:29

Fotograf ze mnie jak z koziej dupy trąba ale coś tam widać hehe

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez Raffy » Śr 24 sty, 2018 20:32

O siema freszu :mrgreen: eee a co tak cicho na nano reefie? Bana dostales? :-P cos pusto jak wchodze a tu nie ma nowych postow :-)

Szczepy lux niech rosna :-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Słona przygoda.

Postprzez SUHY » Śr 24 sty, 2018 20:37

Pikne szczepy ...
:lol: :lol: :lol: :lol:
No.. a sie dziwiłem czemu nie ma połowy średniej ilości postów :shock:
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » Śr 24 sty, 2018 21:45

Widzę że tęsknicie hehe już niedługo wracam ze zdwojoną mocą :P zresztą AnT też. To dzięki niemu mamy urlop :D

Na innym forum o tematyce morskiej ciągnę temat mojego dziwnego zbiornika i podejścia do odpieniacza oraz braku podmian ;) i podobnie jak na NR jest burza mózgów hehehe

SUHY w ogóle jaki kolega :P też próbuje mi wbijać szpilę hehe nie dam się :P

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » Pt 26 sty, 2018 16:53

Spodziewałem się jakiegoś komentarza a tu zonk :-P


Piękny zbiornik działający od początku bez odpieniacza :-P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez Raffy » Pt 26 sty, 2018 19:29

Krzysiek

ale co tu komentować :-) Znudzeni jesteśmy Twoim wiecznym trąbiebiem o odpieniacz, jakby to one wysadzały bańki i były przyczyną wielu katastrof... to odpieniacz zrobił przełom w akwarystyce morskiej, a to...że niektóre akwaria działają bardzo dobrze na odpieniaczu, to żaden wyczyn bo to NIE OD odpieniacza zależy, a od akwarysty...

Przeczytaj w temacie tego zbiornika którego pokazywałeś...

Super było zobaczyć baniak na żywo i na własne oczy zobaczyć że nie ma odpieniacza a korale mimo tego wyglądają bardzo dobrze a cały system śmiga aż miło patrzeć co oczywiście jest zasługą wielu czynników a nie tylko braku w systemie odpieniacza .


Zbiornik jakieś 800L, a takie obsady ludzie mają w 100-200litrach. Widzę tam ustnika, hepatusa, żółka i jakiś pływający plankton typu anthiasy, widziałem 3x więcej ryb w 200 litrach.

A jak akwarysta ujowy, to nawet odpieniacz nie pomoże. Ludzie mają przeładowane baniaki, karmią za dużo, mają mieszaną obsadę koralowców/ukwiałów i bóg wie czego jeszcze - odpieniacz tylko pomaga, bez niego da radę pod kilkoma warunkami. Z jest albo łatwiej, albo obojętnie - czasem coś zapieni, czasem nie. Ja lubię mieć zabezpieczenie - nieraz mi dupę ratował jak ukwiał wkręcił się w pompę, 20 ślimaków nagle zaczęło "mleczyć", coś przelało/za dużo...przez prawie 9lat istnienia mojego baniaka, jeszcze go nie wysadziłem a było wiele przygód.
A wiosną/latem wąż od odpieniacza idzie za okno, lubię mieć świadomość, że banka 'oddycha' świeżym powietrzem, i pH w górę

A to są zbiorniki z odpieniaczem:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

a tu pod ledami i z ODPIENIACZEM :shock:
Obrazek

no i z naszej polskiej stajni, z odpieniaczami - egona, damiana, sewera... nie musze chyba przypominać jak wyglądają, a wszystkie mają ten zły sprzęt :shock:

Krzysiek, wyluzuj...naprawdę :-P
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » Pt 26 sty, 2018 20:36

Za dużo przebywacie na forum hehe jesteście już przewrażliwieni :P nie chce mi się już pisać i klepać po raz kolejny że ludzie nie czytają i czytać nie będą to już nie te czasy, a już czytać ze zrozumieniem to już w ogóle hehe nie wspominając o szukaniu :P

Pytanie z innej beczki bo się wybieramy do Redy, cały czas jest natłok ludzi czy już wszyscy otwarcie przeżyli? ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez Raffy » Pt 26 sty, 2018 20:48

=Fresz= napisał(a):Za dużo przebywacie na forum hehe jesteście już przewrażliwieni :P


A kto pisał post za postem? :P Ja to mam w dooopie, za długo mam morskie. Niech każdy robi po swojemu ale fanatyzmu i narzucania to nie cierpię :-P Cieszyłem się jak Cersei wysadziła tych cholernych wróbli w powietrze, z gry o tron jakby ktoś nie zaczaił ;-)

nie chce mi się już pisać i klepać po raz kolejny że ludzie nie czytają i czytać nie będą to już nie te czasy, a już czytać ze zrozumieniem to już w ogóle hehe nie wspominając o szukaniu :P


Nie chcą, albo chcą mieć prosty działający baniak bo nie każdy musi być biologiem, fizykiem, chemikiem... jest sporo Kowalskich, którzy chcą mieć jakiś morski świat w rogu pokoju :-) Każdy kto chce, to sam się zagłębi w temat


Pytanie z innej beczki bo się wybieramy do Redy, cały czas jest natłok ludzi czy już wszyscy otwarcie przeżyli? ;)


Natłok cały czas, a jak jest na basenach itp to nie wiem, nie korzystałem jeszcze :lol: jakoś nie umiem się bawić w miejscu pracy :roll:
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » So 27 sty, 2018 08:42

Raffy napisał(a):Nie chcą, albo chcą mieć prosty działający baniak bo nie każdy musi być biologiem, fizykiem, chemikiem... jest sporo Kowalskich, którzy chcą mieć jakiś morski świat w rogu pokoju :-) Każdy kto chce, to sam się zagłębi w temat


No już prostszego zbiornika i dużo tańszego od mojego to raczej nie ma i można w nim jak widać trzymać acropory od Ciebie :P na taki zbiornik może sobie pozwolić każdy Kowalski, nie tylko ten co śpi na pieniądzach heh właśnie po to jest ten mój fanatyzm żeby pokazać ludziom że można :P a i no właśnie "każdy kto chce, to sam się zagłębi w temat" i znajdzie wszystkie odpowiedzi ;) - to odnośnie braku merytoryki którą mi zarzucono heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez SUHY » So 27 sty, 2018 10:02

Ty masz tani i prosty hehe ... Przecież tylko nie wymieniasz wody i nie masz odpieńka .A sump to już zdrowo rozbudowany system .Plus dodatki ,testy ,pokarmy .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » So 27 sty, 2018 11:42

SUHY napisał(a):Ty masz tani i prosty hehe ... Przecież tylko nie wymieniasz wody i nie masz odpieńka .A sump to już zdrowo rozbudowany system .Plus dodatki ,testy ,pokarmy .


Trochę taki udawany ten śmiech :P

W sumpie to już to co ma reszta ludzi myślących i dodatki bez których żadne morskie akwarium nie jest w stanie funkcjonować. SUHY po kim jak po kim ale po Tobie się tego nie spodziewałem :P

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez SUHY » So 27 sty, 2018 11:58

Oj tam oj tam . Takie LowTech to nie jest jak go rysujesz .To ja mógłbym stwierdzić że miałem po taniości . Akwarium i głowica z ceramiką (po tym z multikani ) , bez żadnych dodatków i z jednym testem ; KH .
Po zmianie na większe wleciał sump ,i test Ca i Mg ,i Balling . Aaa heh niedawno przez jednego typa stałem się dumnym posiadaczem niezbędnego testu No3 i Po4 ,po półtorej roku pierwszy raz to zmierzyłem :mrgreen: .
=Fresz= napisał(a):W sumpie to już to co ma reszta ludzi myślących i dodatki bez których żadne morskie akwarium nie jest w stanie funkcjonować.

No i jak widać u mnie nawet bez tego wszystkiego funkcjonowało . To BYŁ LowTech :mrgreen: .
Obrazek
I lepiej Zoa rosły niż teraz :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » So 27 sty, 2018 12:13

Spoko teraz mówisz o poprzednim akwarium hehe a ja jak sobie przypomnisz (jeszcze nie jesteś na tyle stary żeby o tym nie pamiętać :-P ) miałem wcześniej 30l zbiornik na którym się wzorowałeś, łyknąłeś bakcyla i nazwałeś temat "A wszystko przez Fresza..." i w tamtym zbiorniku było tak jak opisujesz teraz ten swój poprzedni :mrgreen: hehehehe "nie pamięta wół jak cielęciem był" oj SUHY SYHY :-P Od niedawna pewnie jesteś posiadaczem odpieniacza stąd ten problem :-P a trzeba było iść dalej moją drogą hehe ja sobie chwalę proste rozwiązania i tak samo bardziej doświadczone osoby w tej tematyce. Poważnie odpuść sobie docinki i przestudiuj na spokojnie całą filozofię :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez SUHY » So 27 sty, 2018 13:29

Nie rozumiem co ty do mnie piszesz :roll: .
Odpieniacz hehe mam na kostkę lipową za 35 pln :lol: , i hm .. u mnie nie ma co odpieniać , robi za napowietrzacz .
Ale to nie ma nic do rzeczy , nie jestem ani przeciwnikiem ani zwolennikiem , to urządzenie czasem jest zbędne a czasem nieodzowne i nie można generalizować , A tego jestem zagorzałym przeciwnikiem .
I dlatego twoje dziesiątki textów "wywal odpieniacz " mimo że mnie nie dotyczą podnoszą mi strasznie ciśnienie .
Zresztą powinieneś zauważyć w porę że sporo ludzi ma tego dość , efekt BAN ... A dlekikadnie dawałem ci znać że przeginasz .

ps: Tak ,założyłem zbiornik "przez ciebie" ,ot czasem potrzeba mi impulsu , ale to moja własna droga była ,jest, i będzie aaaameeeen ....
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INNE AKWARYSTYCZNE ZDJĘCIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości