Słona przygoda.

Zdjęcia biotopów i inne zdjęcia zbliżone do tematyki forum.

Moderator: =Fresz=

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » Pn 03 lip, 2017 19:49

Kilka nowych zdjęć przy wieczornym świetle. Na razie jeszcze w rozsypce bo dojdą spsy na górę i dopiero poukładam szczepki tak jak być powinny na skale. Do akwarium trafiła zebrasoma, decora, goniopora jakaś bardzo rzadka odmiana w złotym kolorze, euphyllia coś al'a glabrescens ale z fioletowymi końcówkami. Zostało dokupić jeszcze jakieś krewetki, rybkę "pudełko" i stadko virdisów żeby zamknąć listę zakupów. Ogólnie zbiornik dojrzewa jak widać bez przebojów...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez popek2002 » Pn 03 lip, 2017 20:45

Do akwarystyki morskiej ciągnie mnie od dawna, ale wydaje mi się to czarną magią :-P i nigdy nie próbowałem swoich sił w niej. Zawsze podziwiałem te przepiękne fragmenty rafy koralowej pełne kolorowych zwierząt.

Zazdroszczę!! :-D
Avatar użytkownika
popek2002
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): N 25 gru, 2016 20:39
Lokalizacja: Świątniki Górne

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » Pn 03 lip, 2017 21:43

Kwestia nauki, sączenia wiedzy z tego co wyczytamy w książkach czy na forach które są największą kopalnią wiedzy. Dzisiaj mamy internet i dzięki temu to hobby nie jest już takie trudne jak kiedyś. Podstawa to zadać sobie pytanie jakiej wody i parametrów do życia potrzebują koralowce i ryby i dążyć do tego żeby to poznać i zrozumieć zależności zachodzące w zbiorniku. Tak więc jak nie doczytasz to nie zrozumiesz...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez SUHY » Wt 04 lip, 2017 09:02

popek2002 napisał(a):Do akwarystyki morskiej ciągnie mnie od dawna, ale wydaje mi się to czarną magią :-P i nigdy nie próbowałem swoich sił w niej. Zawsze podziwiałem te przepiękne fragmenty rafy koralowej pełne kolorowych zwierząt.

Zazdroszczę!! :-D

Teraz to już dużo prościej niż dawniej .Jak to powiedział jeden znajomy z morskim dużo łatwiej niż z holendrem .Ja dodam że dużo łatwiej niż z krewetkami .
A i z różnym podejściem ,czy to olewczym, wymiana wody i nic poza tym ,czy ful testy i zestaw dodatków i kontrola ,ludzie mają fajne baniaczki .

Ajajajj , Fresz zazdroszczę , hehe tyle miejsca na nowe korale :-P .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » Wt 04 lip, 2017 09:24

Jak przyjdą na górę acropory i poprzestawiam z podłoża szczepki to znowu będzie ciasno heh już główkuję gdzie co przykleić żeby nie żałować :-P na tył jako tło na pewno przykleję briareum żeby pięknie tył falował, jedna szczepka ta po prawej już się przykleiła sama "mackami" i pnie się w górę.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez SUHY » Wt 04 lip, 2017 09:31

No ... u mnie tez przestawianie było , i czeka mnie następne bo dzis cos ma przyjść . Jak dojdą wszystkie puzle to zacznę komponować zbiornik :-D .
Będzie okazja to ci tubiporę podeślę , może nie świeci jak briareum ale faluję świetnie .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » Wt 04 lip, 2017 09:40

O to jak byś chciał to mam krzak albo mniejsze szczepki cladelli ;-) reszta też podrośnie to się coś pomyśli.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » So 22 lip, 2017 16:44

Fota na szybko z telefonu.
Obrazek

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez Raffy » So 22 lip, 2017 17:41

Nie jebnie drzwiami jak przeciag bedzie?

Daj no Pan zblizenia jakies ;)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » So 22 lip, 2017 18:11

Hehe nie powinno :P jest opór jakieś 10cm od akwarium. Już ktoś z rodziny mi mówił żebym dał na podłodze ozdobny kołek dla bezpieczeństwa i świętego spokoju i chyba tak zrobię. Muszę wytargać lustrzankę do zdjęć bo robiąc telefonem nie będzie widać uroku spsów ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez Raffy » So 22 lip, 2017 18:14

Wczoraj ewakuowalem wszystko z 6000L rafy :D i teraz slabo mi jak widze tak :D Daj i spij spokojnie :-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Słona przygoda.

Postprzez SUHY » So 22 lip, 2017 20:26

Ten hepatus ... heh . A mi ostatnio proponowano do 100 , co prawda 3 cm miał i text podrośnie pan przyniesie wymienimy .Fresz jakoś pusto masz , zazdroszczę :-P .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Słona przygoda.

Postprzez Raffy » So 22 lip, 2017 20:39

Joho... o ile podrośnie :P Te pokolce w małych akwariach bardzo łatwo łapią wszelakie choroby, w tym legendarną ospę. Wystarczy, że się zestresuje i pozamiatane - ospa, mętne oczy i inne cuda na kiju. A całym źródłem jest stres spowodowany ciasnotą, nawet narybek to wie. Wpuszczałem nieraz pakiety hepatusów do akwariów z trzema zerami w litrażu i zero kropek i innych cudów, można było walić pięsciami w szyby i nic z tego nie robiły

Inną sprawą jest agresja, moja była sympatyczna przez pierwsze kilka lat... w tej chwili ma 9lat, potem stawała się coraz bardziej agresywniejsza ... norma, wpuściłem ją do baniaka 2500L i co? Zupełnie inna ryba z charakteru!! Wyluzowała, a wczoraj dostała dwóch kolegów do towarzystwa, a przez całe 9lat nigdy nie widziała innego hepa na własne oczy... i ich przyjęła i we trójkę pływają :D cudny widok
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Słona przygoda.

Postprzez =Fresz= » N 23 lip, 2017 09:04

Mój hepatus miał tylko na chwilę ospę przy przekładce do większego zbiornika i 4 dawki herbtany wyleczyły gagatka. To prawda że jest bardzo płochliwy a w nocy śpi położony na płasko w szczelinie pod skałami. Poza tym je z pipety i sra jak za dziesięciu heh

Wracając jeszcze do chorób to kupiłem młodego żółtka i będąc w sklepie dałem wolną rękę do wyboru osobie odławiającej. Po przyjeździe do domu okazało się że miał białe kropki koło pyszczka, oczu i na płetwach. Niestety wtedy już nie miałem herbtany i musiałem zamówić. Padło na sklep JadwigaMorska- allegro. Pomimo wielu pozytywnych komentarzy :D okazało się że aukcja była ale towaru na stanie nie ale mniejsza o to :P zadzwoniła babeczka i zaproponowała zwrot kasy i żeby tego nie kupować tylko "polyp lab..." bo tamto to tak samo jakby dać czosnek. Tego polyp też na stanie nie mieli a czas gonił bo rybę leczyć najlepiej od razu jak widać jakieś zmiany. No to szybko nie słuchając Jadwigi kupiłem od kogoś innego znowu herbtane skoro przy hepatusie pomogło. No i co się okazuje? Już przy 3 dawce jak ręką odjął żółtek wyzdrowiał :D

To tyle opowieści dziwnej treści :P POLECAM herbtane.

A wracając do rybek jak urosną wielkie patelnie to pójdą do "żyda" i się kupi znowu młode osobniki bo niestety ale te rybki bardzo mi się podobają.

W planach mam zakup jeszcze stadka viridisów, babki kopiącej i hrysusa.

Ze mnie fotograf jak z koziej dupki trąbka więc sorki za jakość :-P mam nadzieję że coś widać heh a jak widać jeszcze nie wszystkie drobne szczepki poklejone do skały.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Słona przygoda.

Postprzez Barakus » N 23 lip, 2017 14:44

Cudo!!! :D Wielkie gratulacje naprawde^^
Avatar użytkownika
Barakus
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): N 30 kwi, 2017 16:36
Lokalizacja: Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INNE AKWARYSTYCZNE ZDJĘCIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości