A wszystko przez Fresza , Przesolona zupa z grzybami .

Zdjęcia biotopów i inne zdjęcia zbliżone do tematyki forum.

Moderator: =Fresz=

Re: A wszystko przez Fresza , Przesolona zupa z grzybami .

Postprzez Hotei » So 15 kwi, 2017 23:24

... No i pięknie Grześ, solniczka cieszy oko i ten kojący uspokajający widok, czysto i kolorowo ;-)
Brakuje do pełni szczęścia kilku krewetek ...

Obrazek
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: A wszystko przez Fresza , Przesolona zupa z grzybami .

Postprzez SUHY » N 16 kwi, 2017 20:00

OO braki są se , jeszcze trochę do końca , część rozrośniętych korali wypsz , wlecą nowe . Po układaniu i mocowaniu po czasię wlecą ryby .A po tym jeszcze małe dopracowanie i uzupełnienie sprzętu .I jak dobrze pójdzie za jakiś czas będzie takie jakie chcę , bo na razie to nawet półmetka nie ma :-P .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: A wszystko przez Fresza , Przesolona zupa z grzybami .

Postprzez Hotei » N 16 kwi, 2017 20:47

Projekt u takich typów jak my, nigdy nie jest zamknięty. Skończysz, trochę postoi i ... znudzi Ci się ;-)

Ps. nie pisałem że już półmetek :-P
Kusi mnie aby postawić drugą 450 ... ale po mojemu ;-)
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: A wszystko przez Fresza , Przesolona zupa z grzybami .

Postprzez SUHY » N 16 kwi, 2017 21:22

Hotei napisał(a):Projekt u takich typów jak my, nigdy nie jest zamknięty. Skończysz, trochę postoi i ... znudzi Ci się ;-)

Ps. nie pisałem że już półmetek :-P
Kusi mnie aby postawić drugą 450 ... ale po mojemu ;-)

OOO tak , Skończę , trochę postoi i ... ( zacznę planować następny :-P ) .Niestety nie umiem nie brnąć dalej .

Ps : sterownik lampy w trakcie projektu , zarys już jest .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: A wszystko przez Fresza , Przesolona zupa z grzybami .

Postprzez rafik » Pn 17 kwi, 2017 10:17

Te diody to cree czy epistara 1 i 3 watowe? Bardzo dużo różnego spectrum użyłeś ;-)
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Avatar użytkownika
rafik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Pt 23 paź, 2015 07:37
Lokalizacja: Radzymin

Re: A wszystko przez Fresza , Przesolona zupa z grzybami .

Postprzez SUHY » Pn 17 kwi, 2017 10:32

Led to hinole 3W z Aliex ,nie pasują mi CREE bo testowałem i nie widzę w nich żadnych zalet ,a wad sporo .Z 10 CREE padło mi 4 , a i cena jest przesadzona .
Jest ich sporo bo chciałem mieć możliwość dobrania pasma jak chcę .Po dołożeniu UV można będzie odwzorować pasmo prawie każdej świetlówki morszczakowej .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: A wszystko przez Fresza , Przesolona zupa z grzybami .

Postprzez =Fresz= » Pn 17 kwi, 2017 11:34

Ja u siebie stosuję tylko 3 - royal blue -uv 395 - white 10000-12000K. W nowym zbiorniku będzie ponad 1w/l będzie się działo :P

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: A wszystko przez Fresza , Przesolona zupa z grzybami .

Postprzez SUHY » Pn 17 kwi, 2017 12:59

Heh mam 1w/l (realna moc netto 82W ,moc led 160W ) , ale to nie realne to zaświecić pełną mocą . Bo nie to że w akwarium jasno , jasno to jest w pokoju a w akwa nie da sie patrzeć a korale w kilka sekund zawijają się do domu .Świecę 55 % mocy .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: A wszystko przez Fresza , Przesolona zupa z grzybami .

Postprzez =Fresz= » Wt 18 kwi, 2017 08:16

No to będzie duży zapas żeby wykorzystać w kolejnym większym zbiorniku :-P

Jeszcze miałem zapytać dlaczego szczepek które masz na podłożu nie wykorzystasz do obklejenia skały? wyglądało by to naturalnie i pięknie a masz sporo miejsca na skale.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: A wszystko przez Fresza , Przesolona zupa z grzybami .

Postprzez SUHY » Wt 18 kwi, 2017 09:49

Bo muszę mieć wszystkie "klocki" do tej układanki , a i sprawdzam co najwolniej rośnie , niektóre zoa zapitalają że nie chciał bym ich na skale .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: A wszystko przez Fresza , Przesolona zupa z grzybami .

Postprzez rafik » Cz 04 maja, 2017 05:52

Ostatnio zapytałem Suhego co to ja mam za grzybki które z miesiąc temu dostałem w gratisie od kogoś. Powiedział że to są niebezpieczne grzybki z palitoksyną.. Mówił żeby uważać jeśli będę chciał usunąć je a strasznie szybko zaczęły porastać skałę więc chciałem od razu ich się pozbyć. Pomyślałem kurdę trzeba się tego pozbyć zanim porośnie mi większość skały. Miałem uważać i tak starałem się je odrywać ale niestety 2 grzybki się rozerwały... W pokoju wcześniej uchyliłem okna no i do dzieła. Po szczypcach niezłe toksyny wypływały, dobrze że łapą nie wyciągałem. Mimo że uważałem i jakoś nic nie śmierdziało przy wyjmowaniu ich i wkładaniu do innego kubka z wodą to chyba się z lekka przytrułem. Nie są działem że są tak niebezpieczne. Teraz z lekka klatka mnie boli przy nabieraniu powietrza i jakoś dziwnie się trochę czuję.. Mam nadzieję że to minie, tylko kiedy? Przy wyjmowaniu z wody starałem się nie łapać oddechów.
Wieczorem zauważyłem też na skale że chyba te toksyny przyczyniły się do lekkiego brązowego nalotu w niektórych miejscach skały jak i korali.
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Avatar użytkownika
rafik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Pt 23 paź, 2015 07:37
Lokalizacja: Radzymin

Re: A wszystko przez Fresza , Przesolona zupa z grzybami .

Postprzez =Fresz= » Cz 04 maja, 2017 06:43

Widziałeś ten temat? Przeczytaj od początku do końca. Ktoś tam wylądował na pogotowiu i gdyby nie jakieś tam serum to by może wykitował.

http://nano-reef.pl/forums/topic/94520- ... C5%BCenie/

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: A wszystko przez Fresza , Przesolona zupa z grzybami .

Postprzez rafik » Cz 04 maja, 2017 07:23

Wątku nie widziałem zaraz przeczytam, dzięki za link.
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Avatar użytkownika
rafik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Pt 23 paź, 2015 07:37
Lokalizacja: Radzymin

Re: A wszystko przez Fresza , Przesolona zupa z grzybami .

Postprzez =Fresz= » Cz 04 maja, 2017 08:23

Zacytuję to co najważniejsze
Dnia 3.05.2017 o 06:51, CNA napisał:
każde zoa ma truciznę, jedne w mniejszym inne w większym stężeniu, logicznym jest, że jeżeli grzebiesz w akwarium to potem myjesz ręce i to jest właśnie minimum bezpieczeństwa które zapewni Ci przeżycie :) , natomiast jeżeli bawisz się we fragowanie to zalecam również minimum w postaci rękawiczek jednorazowych i okularów

jak trafisz na któreś z https://reefhub.pl/palitoksyna-mroczna- ... oanthusow/ rekawiczki okulary to za mało !!

ja miałem Palythoa heliodiscus i Palythoa mutuki

skończyło się w szpitalu prawie 2 tyg temu jeszcze lecze obrzęk płuc,problem z nerami watrąbą i dalej stan zapalny w organizmie (i nie wiadomo co dalej)

w sumie to uratował mnie wydruk całej strony z reefhub i natychmiastowe działanie w szpitalu na toksykologii bo zniszczen w organizmie było by więcej :(

objaw jest prosty po pół godziny rozkłada cię tak jak by grypa bolą misnie kosci gorączki nie miałem ale dreszcze trzesawka z zimna do tego stopnia ze nie da się telefonu w rece utrzmac a twarz rozpala ogien

co trzeba : nie zastanawiać się tylko ogien na pogotowie! najlepiej z wydrukowaną stroną (link powyżej)

co do trzymania tego w akwarium głupota...styczność z palitoksyną jest w jakims tam stopniu rakotwórcza a zapewni ktoś ze grzebiąc w wodzie nie ma z tym stycznosci czy tez może pienidło trochę tego wywalać w powietrze itd. ?
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: A wszystko przez Fresza , Przesolona zupa z grzybami .

Postprzez SUHY » Cz 04 maja, 2017 09:32

Bez rękawiczek ,maski (z pochłaniaczem ) ,okularów i ogólnych środków bezpieczeństwa do tych wredniaków nie podchodzić ,najgorsze że trucizna potrafi poważnie dowalić przez parowanie .
Wiem że ciężko jest człowiekowi zrozumieć że coś może go zabić mimo że jest tak niepozorne .
Myślę że podstawą jest umieszczenie na osobnej skale i pilnowanie żeby nie poszły dalej , jakoś nie wyobrażam sobie gdyby rozprzestrzeniły się po zbiorniku .
Wyobrażacie sobie scenariusz gdzie zbiornik pęka ,trzeba by sie z domu wyprowadzić , a jak by to był blok to afera że ho ho .

Mam je nadal ,są na osobnej skale ale już ją zajęły .
Chce je mieć nadal tylko zastanawiam się jak je zaszczepić i co zrobić z resztą .
Jak unieszkodliwić .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INNE AKWARYSTYCZNE ZDJĘCIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości