Problem z krasnalami...

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Problem z krasnalami...

Postprzez Hamst3r » So 28 paź, 2017 12:11

Witam

Problemem w moim zbiorniku są krasnale, które upodobaly sobie gąbke od hamburga. Staram się je systematycznie usuwać mechanicznie ale to tylko doraźne środki. Proszę was o jakieś pomysły.

PH okolo 6,5
Gh 6
Kh 0
Woda Ro do podmian
Około 280 us

Pozdrawiam

Obrazek

Obrazek
Hamst3r
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): N 07 maja, 2017 16:05

Re: Problem z krasnalami...

Postprzez Inc0gnit0 » So 28 paź, 2017 15:15

Jesli sie nie myle to zły stosunek fosforu i azotu jest głównym winowajcą w akwariach odpowiedzialnym za ich bujny rozwój 100% skutecznej metody nie znam ( woda utleniona 3% 1ml/1l to dorazny środek ) mogę doradzić jedynie ograniczyć karmienie , zapodawać nieco większe podmiany ( usuwasz fosfor ) i dopuść się większej populacji ( podnosisz ilość azotu i głodnych otworów gębowych ) i zmniejszyć intensywność oswietlenia
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Problem z krasnalami...

Postprzez Hamst3r » So 28 paź, 2017 16:07

100% woda Ro daje + gh+ i minerały dla krewetek, więc nie wiem czy to ta przyczyną, zrobię testy jakieś.
Hamst3r
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): N 07 maja, 2017 16:05

Re: Problem z krasnalami...

Postprzez Inc0gnit0 » So 28 paź, 2017 16:26

to wiem dajesz wode do podmian pi razy oko jak kazdy nie chodzi o ilosć fosforu ale o jego stosunek do azotu fosfor dostaje sie do słupa wody z gnijacej materii organicznej w tym (zwłaszcza) z resztek pokarmów podobnie jak azot ale azot dodatkowo produkują krewetki dlatego zaproponowałem ci takie rozwiązanie jesli zadziała to ok jak nie tragedii tez nie bedzie poczekaj moze ktoś mądrzejszy sie wypowie i lepiej doradzi. P.S wiecej ziela pomaga na glona
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Problem z krasnalami...

Postprzez kaboom » N 29 paź, 2017 20:38

Inc0gnit0 napisał(a):Jesli sie nie myle to zły stosunek fosforu i azotu jest głównym winowajcą ...

W przypadku sinic, co do krasnorostów to zazwyczaj zbyt duży ruch wody, duże nagromadzenie DOC i wahania PH i sporo innych rzeczy. Wyjmij gąbkę i ją wyparz. Coś mocno musiało zdestabilizować baniak żeby w nim się krasnale pojawiły.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron