Crystal Red stoją w bezruchu

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Re: Crystal Red stoją w bezruchu

Postprzez matu » Śr 08 lut, 2017 17:30

Samo hybryda tu nic nie oznacza, ale jeszcze doczytasz....
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Crystal Red stoją w bezruchu

Postprzez daman0629 » Śr 08 lut, 2017 17:34

Szkoda walczyć na siłe i tak już jest pozamiatane. Najlepszym wyjściem będzie restart bo i tak masz gąbkę do wymiany, wypłucz podłoże w ro, kup większą gąbkę, zalej ro z mineralizatorem i dodaj dużo roślin rogatek, mchy, wrzuć liście szyszki i daj zbiornikowy dojrzeć w prawidłowy sposób.
No i wcześniej zlokalizuj przyczyne dlaczego twoje ro ma kh 3 .
daman0629
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 194
Dołączył(a): Wt 21 sty, 2014 12:22

Re: Crystal Red stoją w bezruchu

Postprzez szajkers » Śr 08 lut, 2017 17:40

RO mam podłączone koło zlewu, bo załozylismy je do codziennego uzytku poniewaz woda ze studni ma ph 7,6 gh 26 kh 20. Dzis zamówiłem nową membrane do filtraro tlc75. Założe ją i sprawdze parametry.
Avatar użytkownika
szajkers
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 39
Dołączył(a): Wt 28 lut, 2012 19:51
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Crystal Red stoją w bezruchu

Postprzez daman0629 » Śr 08 lut, 2017 17:54

masz ro3 czy bardziej złożony zestaw?
daman0629
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 194
Dołączył(a): Wt 21 sty, 2014 12:22

Re: Crystal Red stoją w bezruchu

Postprzez krakers » Śr 08 lut, 2017 18:35

skoro ma do codziennego użytku to znaczy że ma tam na końcu jakiś mineralizator i po ptokach musisz go pominąć żeby mieć "czyste" RO warto mieć miernik tds wtedy będziesz wiedział jak stan twojej membrany w RO bo jak wymienisz i wodę przelejesz przez filtr uzdatniania do użytku domowego to dalej nie będzie się nadawać do akwa
krakers
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Pt 03 kwi, 2015 20:11
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Crystal Red stoją w bezruchu

Postprzez daman0629 » Śr 08 lut, 2017 18:47

no dlatego o to zapytałem, najlepiej wklej zdjęcie filtra i będzie wiadomo, może wystarczy tylko ominąć mineralizator
daman0629
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 194
Dołączył(a): Wt 21 sty, 2014 12:22

Re: Crystal Red stoją w bezruchu

Postprzez szajkers » Śr 08 lut, 2017 21:42

Mam 2 kraniki, jeden płynie przez mineralizator drugi jest bez mineralizatora. I wode lałem tego bez mineralizacji
oto zdjeci filtra
Obrazek

Mam pytanie odnosnie filtra. Filtr ma 2 lata, był bardzo czesto używany. Możliwe ze przez to że sie już membrana zużyła woda z niego ma tak wysokie parametry??
ph-6
gh-4
kh-3
Avatar użytkownika
szajkers
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 39
Dołączył(a): Wt 28 lut, 2012 19:51
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Crystal Red stoją w bezruchu

Postprzez Tasior » Cz 09 lut, 2017 07:20

A wymieniałeś prefiltry? I resztę filtrów? Prefiltry, czyli ten z włóknem i węglem wymienia się co 6 miesięcy. Przy Twoich twardościach wymieniałbym go częściej.
Weź powymieniaj to wszystko i sprawdź wówczas parametry, po wymianie stawiam, że gh i kh będą 0 :)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Crystal Red stoją w bezruchu

Postprzez daman0629 » Cz 09 lut, 2017 08:04

Jeśli faktycznie nie pomyliłeś się i brałeś wode prosto po membranie to coś jest nie tak. U mnie membrana ma dwa lata i wartości stoją w miejscu, ale może aż tak dużo nie robie tej wody.
daman0629
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 194
Dołączył(a): Wt 21 sty, 2014 12:22

Re: Crystal Red stoją w bezruchu

Postprzez szajkers » Cz 09 lut, 2017 10:15

Prefiltry były wymieniane 3 miesiace temu. Membrana ma prawie 3 lata . Woda była bardzo czesto brana z filtra gdyż w domu jest nas 7 domowników i była uzywana do gotowania, picia, robienia herbat, kaw itp.
Dziś rano zauważyłęm ze krewetki normalnie chodzą po krewekarium. 2 leżą na środku martwe a reszta normalnie juz buszuje :)
Avatar użytkownika
szajkers
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 39
Dołączył(a): Wt 28 lut, 2012 19:51
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Crystal Red stoją w bezruchu

Postprzez =Fresz= » Cz 09 lut, 2017 10:42

Oczywiście te martwe odławiasz? :-P wymienisz membranę i powinno być ok z wodą. Wiesz o tym że podłoże aktywne jak szybko nie wymienisz wody o zerowym kh to je "zabijesz" i będziesz miał dalej problem z krewetkami?
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Crystal Red stoją w bezruchu

Postprzez szajkers » Cz 09 lut, 2017 11:07

Jutro przychodzi membrana i bede robił podmianki co 3 h po 4 l wody az do osiagniecia 0 kh. A te martwe dziwne są bo ja chce je złapać to odskakują i bezwładnie opadają.
Avatar użytkownika
szajkers
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 39
Dołączył(a): Wt 28 lut, 2012 19:51
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Crystal Red stoją w bezruchu

Postprzez cthulhu » Cz 09 lut, 2017 12:52

=Fresz= napisał(a):Oczywiście te martwe odławiasz? :-P wymienisz membranę i powinno być ok z wodą. Wiesz o tym że podłoże aktywne jak szybko nie wymienisz wody o zerowym kh to je "zabijesz" i będziesz miał dalej problem z krewetkami?


Wiem, że nie w temacie, ale kurcze Fresz to teraz ćwieka mi zabiłeś. Jakiś czas temu robiłem rozeznanie odnośnie podłoża pod Tigery - aktywne czy neutralne. Ok 90% wypowiedzi było, że aktywne,bo najważniejszy to bufor PH. Osoba od której, będę nabywał robale również trzyma je na aktywnym mając KH2. I co teraz mam zrobić jak zbiornik zalany od 2 tygodni? :mrgreen:

Ponieważ nie mam jeszcze soli Kh+ w chwili obecnej mam przewodność 400 i GH ok 10. Docelowo chce zrobić parametry takie w jakich żyją u hodowcy - GH14,KH2 przewodność 600, jednak mając na uwadze to co napisałeś powyżej nie wiem, czy je do waruneczków obecnych nie zaaklimatyzować skoro podłoże będzie bruździć przez KH...
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Crystal Red stoją w bezruchu

Postprzez =Fresz= » Cz 09 lut, 2017 13:47

A dlaczego nie lecisz na podłożu neutralnym przy tigerach?

viewtopic.php?f=18&t=4691

Tigery tak jak neocaridiny są na siłę uszczęśliwiane podłożami aktywnymi ;)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Crystal Red stoją w bezruchu

Postprzez cthulhu » Cz 09 lut, 2017 14:23

=Fresz= napisał(a):A dlaczego nie lecisz na podłożu neutralnym przy tigerach?

viewtopic.php?f=18&t=4691" target="_blank" target="_blank

Tigery tak jak neocaridiny są na siłę uszczęśliwiane podłożami aktywnymi ;)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.



Ba, taki miałem zamiar. Dennerle żwirek czeka teraz nieodpakowany w szafie, bo w ostatniej chwili zastąpiłem go HELEPem.
Dlaczego wybrałem aktywne?
- na aktywnym mam bufor dobowych wahań PH
- gość, od którego biorę robale,ma je na aktywnym,
- wg. krótkiej sondy na FB zdecydowana większość odpowiedzi była - podłoże aktywne

Na naszym forum jak i w temacie, który linkujesz informacje na temat trzymania Tigerów są dosyć ubogie. Jedna osoba mówi o KH2 ale nic o podłożu, inne o neutralnym podłożu ale nic o wartości KH. Podobnie jest w sieci. Więc stwierdziłem, że najkorzystniej będzie zrobić im warunki, w których obecnie żyją.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości