Pytanie o życie :./

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Pytanie o życie :./

Postprzez Elomakins » Śr 22 lut, 2017 21:59

Czy jest to normalna sytuacja że raz na kilka tygodni - miesięcy padnie pojedyncza sztuka krewetki z powodów różnorakich ? Tudzież np. padła mi krewetka z jajkami noszonymi już 2 tygodnie, inna śmierć to podczas wylinki, krewetki są nie starsze niż kilka miesięcy więc to nie starość. Mnożą się i żyją ale w przeciągu 4 miesięcy zaliczyły kilka zgonów. Pytam się tutaj ponieważ nie wiedziałem w jakim dziale szukać odpowiedzi, ani jak sformułować krótko to pytanie.
Elomakins
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pt 16 wrz, 2016 17:42

Re: Pytanie o życie :./

Postprzez krakers » Cz 23 lut, 2017 14:44

najpierw zdjęcie szkła i opis parametrów z fusów nikt nie wróży fotki całości filtra podłoża z parametrami wody jakie podłoże jak podmieniasz wodę czym mineralizujesz itp. wtedy można coś coś powiedzieć lub podpowiedzieć
krakers
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Pt 03 kwi, 2015 20:11
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Pytanie o życie :./

Postprzez Tasior » Cz 23 lut, 2017 15:34

A ja powroze z fusow.
Tak jest to normalne, że z niewiadomo jakich przyczyn raz na jakiś czas padają pojedyncze sztuki, nawet samice z jajkami, nawet młode krewety ;-)

Wysłane przez Tasiora z Honor 8 za pomocą Tapatalka :-)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Pytanie o życie :./

Postprzez Elomakins » Cz 23 lut, 2017 20:54

Właśnie chodziło mi o to czy takim specjalistą jak wy też trafi się pojedynczy trup który zdechł nienaturalną śmiercią :D I czy jest to normalna rzecz.
Elomakins
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pt 16 wrz, 2016 17:42

Re: Pytanie o życie :./

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 24 lut, 2017 18:24

Zgony młodych krewetek to zawsze wielka tragedia dla społeczności krewetkarium ,nić młodego krewetkowego istnienia brutalnie przerwane kosa kostuchy nie pozostawia obojętnym nawet najtwardszego padlinożercy krewetkarium Sir Wypławka. Krewetki umierają z rożnych powodów często trywialnych jak atak serca ,udar mózgu, rak marmurkowy ;P porachunki gangów ryb, zbrodnie w afekcie zaganianie w miłosnym uniesieniu samiczki przez napalone ziejące żądza stado niewyżytych samców czy wypadki w trakcie popisów akrobatycznych jakimi sa skoki z akwarium na dywan , słowem temat rzeka wielu z starych wyjadaczy po trylionach takich zdarzeń obrosło skorupa której budulcem jest obojętność dlatego zawsze z najwyższym podziwem traktować należny osoby z trzęsącymi się z emocji rękami wyciągające kolejnego w tym tygodniu trupa krewetki z akwarium ;) .. dobra dobra dość jajec rozchmurz się każdemu zdychają krewetki no chyba że ktoś ma je nieśmiertelne to wtedy mu nie zdychają ale wtedy to nie kreweciarz tylko fantasta-bajkopisarz :P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Pytanie o życie :./

Postprzez Tasior » Pt 24 lut, 2017 18:49

Zmień dilera. Koniecznie.

Wysłane przez Tasiora z Honor 8 za pomocą Tapatalka :-)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Pytanie o życie :./

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 24 lut, 2017 19:04

...hm może i masz racje Tasior po czteropacku żywca to nie normalne takie teksty pisać chy ba czas sie z tyskiem przeprosic:P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Pytanie o życie :./

Postprzez Tasior » Pt 24 lut, 2017 19:23

Hehe no spróbuj, ale najlepiej teraz aby porównać efekty ;-)

Wysłane przez Tasiora z Honor 8 za pomocą Tapatalka :-)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Pytanie o życie :./

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 24 lut, 2017 19:28

nie da rady zony nie na mówie a nawet sie nie odważe sugerować :P żeby pojechała mi po piwo o tej porze :P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Pytanie o życie :./

Postprzez Tasior » Pt 24 lut, 2017 19:34

Taxowkarz na bank da się namówić i przekonać :-P

Wysłane przez Tasiora z Honor 8 za pomocą Tapatalka :-)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Pytanie o życie :./

Postprzez =Fresz= » Pt 24 lut, 2017 19:45

Inqo należy do klubu "literatki", jest miszczem piśmiennictwa, prozaik i prozak w jednym, często wspina się na szczyty wyobraźni i mi się to bardzo podoba :P nie przestawaj heh

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Pytanie o życie :./

Postprzez Hotei » Pt 24 lut, 2017 19:49

Inc0gnit0 napisał(a):Zgony młodych krewetek to zawsze wielka tragedia dla społeczności krewetkarium ,nić młodego krewetkowego istnienia brutalnie przerwane kosa kostuchy nie pozostawia obojętnym nawet najtwardszego padlinożercy krewetkarium Sir Wypławka. Krewetki umierają z rożnych powodów często trywialnych jak atak serca ,udar mózgu, rak marmurkowy ;P porachunki gangów ryb, zbrodnie w afekcie zaganianie w miłosnym uniesieniu samiczki przez napalone ziejące żądza stado niewyżytych samców czy wypadki w trakcie popisów akrobatycznych jakimi sa skoki z akwarium na dywan , słowem temat rzeka wielu z starych wyjadaczy po trylionach takich zdarzeń obrosło skorupa której budulcem jest obojętność dlatego zawsze z najwyższym podziwem traktować należny osoby z trzęsącymi się z emocji rękami wyciągające kolejnego w tym tygodniu trupa krewetki z akwarium ;) .. dobra dobra dość jajec rozchmurz się każdemu zdychają krewetki no chyba że ktoś ma je nieśmiertelne to wtedy mu nie zdychają ale wtedy to nie kreweciarz tylko fantasta-bajkopisarz :P


Inco .... BRAVO :-D

Uśmiałem się stary :-P
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pytanie o życie :./

Postprzez Elomakins » Pn 27 lut, 2017 19:49

Nie myślałem że moje pytanie pobudzi takie zdolności literackie :-P Od teraz przestane się przejmować pojedynczymi zgonami i przestanę doszukiwać się sprawcy ... tak dogłębnie jak to miało miejsce do tej pory;-) Tylko małe powierzchowne śledztwo :-) A tak przy okazji znalazła się wymówka na postawienie regału :D Szafka na której stało akwarium zaczęła się wyginać co dało mi zezwolenie na postawienie regału :mrgreen: Więc za nie długo spodziewam się że dojdzie kilka nowych zbiorników. Jak skończę regał wrzucę zdjęcia. Regał będzie DIY z kątowników stalowych 2mm.
Ostatnio edytowano Wt 28 lut, 2017 21:55 przez Elomakins, łącznie edytowano 1 raz
Elomakins
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pt 16 wrz, 2016 17:42

Re: Pytanie o życie :./

Postprzez Hotei » Wt 28 lut, 2017 00:35

I już po Tobie bracie .... :-D
... ratuj się, jeszcze nie jest za późno :-P
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pytanie o życie :./

Postprzez Elomakins » Wt 28 lut, 2017 21:42

Zdjęcia starej szafeczki : https://zapodaj.net/f28c7b6b23bc5.jpg.html" target="_blank
Nowy nabytek : https://zapodaj.net/ba41bf97d4653.jpg.html" target="_blank https://zapodaj.net/06562bee5fe60.jpg.html" target="_blank
Jak macie jakieś uwagi piszcie :-D Ja już chyba nie do odratowania :evil: Szafka będzie zakotwiona w ścianie, a deski zabezpieczone listewkami + silkion.
Pod deski pójdzie jeszcze dykta, bo kątowniki są nakładane na siebie i jest przerwa między deską a kątownikiem 2mm. Wymiary to 160 wysoka 40 głęboka 80 szeroka
Elomakins
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pt 16 wrz, 2016 17:42

Następna strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości