Padające samice z jajami

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Padające samice z jajami

Postprzez pawprz » Pt 04 sie, 2017 22:29

Witam
Ostatnimi czasy borykam się z problemem padających cieżarówek (hybryd). Trzy tygodnie chodzi jajami i pada. Straciłem w taki sposób już cztery samice. Akwarium stabilne młode są stare żyją a te padają.
Może potrzebna jakaś suplementacja czy coś innego. Bardzo liczę na Waszą pomoc
Podłoże to Platinum soil, Kh ~1, TDS- 160
pawprz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Wt 14 mar, 2017 23:34

Re: Padające samice z jajami

Postprzez marcin » Pt 04 sie, 2017 23:08

A jak z temperaturą ostatnio? Nie wzrasta za bardzo?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
marcin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt 10 cze, 2011 14:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Padające samice z jajami

Postprzez popek2002 » So 05 sie, 2017 13:47

A czym je karmisz? Bo ja też miałem z tym na początku problem, ale jak zmieniłem dietę to krewetki co chwile jajaczą i żyją :-D
Avatar użytkownika
popek2002
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): N 25 gru, 2016 20:39
Lokalizacja: Świątniki Górne

Re: Padające samice z jajami

Postprzez SUHY » So 05 sie, 2017 14:39

Daj foto zbiornika , z fusa nie wrużymy .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Padające samice z jajami

Postprzez pawprz » N 06 sie, 2017 07:35

Benibachi Bee Strong
BWS White
Benibachi Red Up.
To co powyżej podaje raz na dwa tygodnie przy podmianie wody. Krewetki jedzą pokrzywe, liście orzecha. Pokarmu dyi od stana i batmanki.
Obrazek
pawprz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Wt 14 mar, 2017 23:34

Re: Padające samice z jajami

Postprzez =Fresz= » N 06 sie, 2017 08:19

Ja na ilość "400" krewetek daje jeden listeczek pokrzywy (być może one broją w wodzie...). Nie wierz w te whity, red upy, strongi itd. Ja nie daje nic i krewetki żyją mnożą się wyglądają ładnie...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Padające samice z jajami

Postprzez kaboom » N 06 sie, 2017 14:39

Podaj temperaturę, w tej chwili to najważniejszy parametr. Należy pamiętać aby mocno napowietrzać wodę w upalne dni. Im wyzsza temperatura wody tym mniej tlenu w niej się rozpuszcza. Zmierz sobie Gh bo sama przewodność niewiele mówi o parametrach. W gorące dni polecam mniej karmić i zdecydowanie dietą wegetariańską niż proteinową/mięsną bo znacznie mniej obciąża to zbiornik. Używasz dobrych produktów do mineralizacji i tu bym nie upatrywał problemów. Możesz dodatkowo wzbogacić wodę garbnikami dając Rich Water lub odpowiednikiem z Qualdropu. Na pewno nie shitem z SN typu fulvo. Liść ketapangu tez jest OK, bo dość twardy i nie zasyfi wody od razu.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Padające samice z jajami

Postprzez =Fresz= » N 06 sie, 2017 14:45

Tak od strony marketingowej bardzo dobre produkty do "mineralizacji" ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Padające samice z jajami

Postprzez pawprz » N 06 sie, 2017 22:00

temperatura od 23 do max 25 stopni. I to raczej nie jest wina temperatury. Przeczytałem co myślicie postaram się w życie
pawprz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Wt 14 mar, 2017 23:34

Re: Padające samice z jajami

Postprzez kaboom » Pn 07 sie, 2017 08:28

=Fresz= napisał(a):Tak od strony marketingowej bardzo dobre produkty do "mineralizacji" ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Pokaż mi firmę na świecie która ma większe doświadczenie z krewetkami Caridina :-) Ja rozumiem że dla nas są drogie te produkty ale pod względem jakości naprawdę nic im nie można zarzucić.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Padające samice z jajami

Postprzez raiders » Pn 07 sie, 2017 08:30

kaboom napisał(a):
=Fresz= napisał(a):Tak od strony marketingowej bardzo dobre produkty do "mineralizacji" ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Pokaż mi firmę na świecie która ma większe doświadczenie z krewetkami Caridina :-) Ja rozumiem że dla nas są drogie te produkty ale pod względem jakości naprawdę nic im nie można zarzucić.
Doświadczenie doświadczeniem, ale na 100% możesz prowadzić zbiornik bez tych wynalazków i będziesz miał zdrowe i ładne krewety patrz np Suhy.

Sam za radą innych przestałem lać i dodawać te super wynalazki i problemów sporo mniej. Nie wspomnę że kasy w portfelu dużo więcej :)


I tak na marginesie ten twój shit fulvo od ns to jeden z najlepszych i najtańszych produktów tego typu na rynku
W spóźniony QD przereklamowany produkt imitujące rich water mosura działanie 10x słabsze niż mosura
Prowadzę na tym produkcie zbiornik i bliźniaczy na rich water różnica kolosalne w życiu (podłoże to samo beni).
Więc nie ma co ulegać marketingowi i reklamie innych na yt tylko samemu z rozsądkiem i głowa testować.
Jak ktoś chce wydawać 80zl na fulvo jego sprawa ale fulvo za 80zl nie różni się niczym od tego za 8zl no po za cena i kształtem./granulacją :)

Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Padające samice z jajami

Postprzez kaboom » Pn 07 sie, 2017 14:26

Raiders, Twoje fantastyczne Fulvo z SN to nic innego niż Rosahumus po 59 pln za kg po prostu rozsypany w malutkie pojemniczki i nie porównuj tego do Rich Watera czy Rich One bo to nie ta liga, oni robią coś sami, Garnella w większości przypadków rozsypuje produkty. SUHY także używa podłoża i to akurat Benibachi, nie wiem jak obecnie ale używał mineralizatora (chyba Salty) + Azoo Mineral i Vita Plus. Do tego dawał Supreme Bioguard. Fakt że sposób prowadzenia baniaków przez SUHEGO jest specyficzny ale nawet on nie cuduje z mineralizacją tylko używa sprawdzonych produktów a z tego co pamiętam to nie widziałem u niego nic z SN.
Raiders mam dla Ciebie propozycję, kup sobie porządne PRL (np czystą linię Benibachi, polecam od Tasiora) i spróbuj je trzymać wg Twoich wskazówek i na produktach SN i dowolnym podłożu (innym niż Benibachi), ciekaw jestem efektów, odcienia bieli, przeżywalności etc.
Nie uważam że Benibachi to jedyna firma której powinno się używać bo jest sporo produktów innych marek do polecenia ale na pewno jest to jedna z firm którą mogę polecić w ciemno i wiem że nikt na ich produktach się nie zawiedzie a przede wszystkim jest powtarzalność produktu. Problemem u nas w Polsce jest to że mało zarabiamy więc produkty Benibachi są relatywnie drogie i dlatego jest tendencja do szukania zamienników. Ogólnie przy markach premium w akwarystyce jest zasada, jak chcesz używać danej marki to używaj tylko jej, wtedy ograniczasz do minimum ryzyko wystąpienia problemów, jak dodajesz preparaty innych producentów to nigdy nie masz pewności czy gdzieś nie zakłócisz równowagi biologicznej czy też chemicznej. Mimo że np ADA jest droga to nigdy nie słyszałem żeby ktoś kto używa podłoża, preparatów i nawozów ADA mówił ze są złe, problemem zazwyczaj jest używanie Amazoni i nawożenia produktami garażowymi w celu ograniczenia kosztów. I taka zależność zachodzi także przy Benibachi. Jedyne na co ludzie narzekali przy tej firmie to problem z podłożem ale tu już mogło wynikać to z tego że w czasie dostaw zimowych podłoże mogło zostać przemrożone i wtedy jest do bani. Podobna sytuacja miała miejsce w tym roku z jednym z soili roślinnych, dostałem info od przedstawiciela aby nie zamawiać do nowej dostawy bo jest dużo reklamacji z tytułu rozpadania się podłoża. Z tym ze była to wersja nieoficjalna ale niektórzy robili super promocje z tym produktem, a potem ludzie narzekają że słaby towar im sprzedano a gdzie tu wina producenta ?
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Padające samice z jajami

Postprzez raiders » Pn 07 sie, 2017 17:33

Przeczytaj jeszcze raz co napisalem bo widzę że nie zrozumiałeś ani trochę ja nie porównuje rich one z Qualdrop do rich water mosura bo tu nie ma co porównywać rich one to kupa zmielona i usilnie reklamowana jako cud i petarda przez kilku jutuberow "

Jeśli dla ciebie wyznacznikiem sukcesu jest sypanie xxxl specyfików i daje ci to spokój ducha że będą cud krewety to ok niech tak będzie nic mi do tego , ale nawet ja ze swoją nikłą wiedzą wiem że o jakości bieli i wybarwieniu decydują Geny, selekcja, selekcja, selekcja.

I jeszcze jedno nikomu rad nie udzielam, a rosahumus

masz strasznie drogi 19zl/kg w kwiaciarni za rogiem... Myślisz że inne fulva w płynie i proszę to z czego są robione?

Pozdrawiam :)

Wysłane z Redmi 4 Prime przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Padające samice z jajami

Postprzez SUHY » Pn 07 sie, 2017 19:01

Baczność ! . Jestem , po wywczasie co prawda , dochodzę do siebie .
Żeby nie było spekulacji ... SUHY używa gh+ i ma w D jakiej jest firmy . A przewinęło się wszystko , salty,v6,dennerle ostatnio .Jednym słowem podstawą jest wydajność
SUHY testował bioguard i jest widoczny wpływ na zbiornik , testował w morskim też ,jak się zbiorniki strasznie zarosły brudem to kupił z lenistwa i hm
, chyba zbiorniki juz tego nie potrzebują bo nie zauważył nic .
Żeby nie było , robi żarcie i nim karmi ( i tu się niektórzy dopatrują braku potrzeby używania innych dodatków ) .Dodaje szyszki i liście .Ma kopę roślin i mocne światło .i wymienia wodę zależnie od potrzeb , co 4 do 7 dni .
I nie używa żadnych dodatków .

Ps: to moje zbiorniki moje podejście i każdy musi dojść do " moje " .

Sory za OT ale z powodu braku takich problemów i braku potrzeby dowiadywania się co jest przyczyną padania poprostu nie wiem i nie mam zbytnio jak pomagać ludziom .
Jedyne co wiem , podstawą jest osiągnąć równowagę biologiczną , a z dodatkami jest to bardzo trudne .

A i co do podłoża , mam różne , jakies 5 rodzai .spora część używana . I nic to nie zmienia , było płukane w kranie , suszone, leżało w piwnicy , spleśniało , zamarzło i inne plagi i nic to nie zmiania w jego użyciu .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Padające samice z jajami

Postprzez Marek77dgl » Pn 07 sie, 2017 19:55

Bardzo trafnie to napisałeś SUHY. Każdy musi sam dojść do "moje"
Wracając do tematu.
Pawprz, a może spróbuj wyciągnąć ten korzeń. Może gdzieś gnije, może to on sprawia problemy.
Avatar użytkownika
Marek77dgl
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2015 21:04
Lokalizacja: Głogów

Następna strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron