Krzywe tigery - wielbłądy

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Krzywe tigery - wielbłądy

Postprzez Raffy » Śr 06 wrz, 2017 20:54

hejo

przyszla dzis paka z blue tiger oe :-) 11sztuk, ósemka jest ładna i są proporcjonalnie zbudowane. Natomiast 3 sztuki wyglądają tak:

Obrazek
Obrazek

Wyglądają jak wielbłądy, to problem z wylinką czy... jakaś wada genetyczna?

Zapytalem sie na jakiej wodzie były trzymane, odp : jak dla taiwanów 8-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Krzywe tigery - wielbłądy

Postprzez =Fresz= » Śr 06 wrz, 2017 21:46

No jak dla mnie to problem z wylinką ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Krzywe tigery - wielbłądy

Postprzez Wiruz Aqua » Śr 06 wrz, 2017 22:27

Swoją droga jak koleś sprzedawał to powinien wysłać normalne a nie z problemami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
Wiruz Aqua
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 65
Dołączył(a): Śr 12 lip, 2017 14:57

Re: Krzywe tigery - wielbłądy

Postprzez Raffy » Śr 06 wrz, 2017 23:07

No niestety :) poinformowałem sprzedawcę o tym, ale moglem się tego spodziewać - bajera, że krewetki są selekcjonowane, wysokiej jakosci, ze nie było wielbłądów :-) :-) :-) bla bla, wojny nie będę o to robić, widać każdy ma inne podejście do hodowli - ja bym takich krzywych nawet za darmo nie dawał, tylko na karmę bo wstyd ;-) Ale ogólnie wysłał ładne, duże, praktycznie dorosłe i plus jeden gratis, więc już dalej nie ciągnąłem tematu tylko myślę, jak wyprowadzić te sztuki :)

Myślicie, że jest szansa, że się wyprostują przy następnej wylince? Pytałem o parametry, niby dla tai - ok, przyszła paka i wiadomo, przy transporcie US rosnie, mierze... 130, tyle to nawet moje taiwany nie mają, a co dopiero tigery :!:

A poza tym są śśświetne :mrgreen: te kolory, oczy :mrgreen:
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Krzywe tigery - wielbłądy

Postprzez Tasior » Cz 07 wrz, 2017 06:08

To nie jest problem z wylinką.
Kolo jak łowił to je uszkodził. Jakiś nieporadny albo nie przykłada się do łowienia.
Mi się kiedyś zdarzyło lekko przygnieść krewetkę przy łowieniu i tak samo później wyglądała.
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Krzywe tigery - wielbłądy

Postprzez Wiruz Aqua » Cz 07 wrz, 2017 08:56

Raffy napisał(a):No niestety :) poinformowałem sprzedawcę o tym, ale moglem się tego spodziewać - bajera, że krewetki są selekcjonowane, wysokiej jakosci, ze nie było wielbłądów :-) :-) :-) bla bla, wojny nie będę o to robić, widać każdy ma inne podejście do hodowli - ja bym takich krzywych nawet za darmo nie dawał, tylko na karmę bo wstyd ;-) Ale ogólnie wysłał ładne, duże, praktycznie dorosłe i plus jeden gratis, więc już dalej nie ciągnąłem tematu tylko myślę, jak wyprowadzić te sztuki :)

Myślicie, że jest szansa, że się wyprostują przy następnej wylince? Pytałem o parametry, niby dla tai - ok, przyszła paka i wiadomo, przy transporcie US rosnie, mierze... 130, tyle to nawet moje taiwany nie mają, a co dopiero tigery :!:

A poza tym są śśświetne :mrgreen: te kolory, oczy :mrgreen:

Daj namiar od kogo brałeś dla przestrogi innym. Ja na przykład zawsze przed wysyłka robię zdjęcie odłowionych krewetek i z nr przesyłki wysyłam foto.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
Wiruz Aqua
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 65
Dołączył(a): Śr 12 lip, 2017 14:57

Re: Krzywe tigery - wielbłądy

Postprzez Raffy » Cz 07 wrz, 2017 19:59

Nie będę publicznie przestrzegał, bo nie ma pewności w 100% do końca, a oczernić jest bardzo łatwo i opinie później już zostają. Krewetki dostałem naprawdę duże, ładne i gratis - tylko trójka "wielbłądzia" jest. Początkujący może i by różnicy nie widział, ale ja widzę :-) I nie ma pewności w 100% dlaczego takie są, Tasior pisze o uszkodzeniu mechanicznym, a dwie inne osoby o problemach z wylinką - a mi pozostaje obserwacja i czas co do tej trójki :)

No wiruz, profesjonalne podejście :) oby każdy tak robił, to byłoby idealnie :)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Krzywe tigery - wielbłądy

Postprzez QHU » Cz 07 wrz, 2017 20:55

Wyglądają trochę jak ten bolek
viewtopic.php?f=25&t=9091
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości