Padające sakury

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Re: Padające sakury

Postprzez brasi86 » Śr 29 lis, 2017 23:21

Namieszane jest w tych parametrach, testy z pierwszego postu dawałem do zmierzenia znajomemu na testach JBL. Dzisiaj chwyciłem za swoje po Twoim poście Cry no i z moich zooleka wychodzą twardości następująco:

Kran: GH 7, KH 4
Baniak: GH 13, KH 7

Tak, że matematyka z solami podnoszącymi parametry o 300us by się zgadzała. Odparowaną wodę uzupełniam demineralizowaną kupioną w sklepie. Wcześniej patrzyłem wyłącznie na przewodność.

Lasek cynamonu nie mam, następną podmianę może zrobię większą i nie wiem czy to KH nie jest za wysokie. W sumie przy zamawianiu soli zastanawiałem się czy nie kupić tylko salty gh plus. Na brzegach akwarium po odparowaniu wody pokazuje się biały nalot, ale to chyba normalne przy stosowaniu soli?
brasi86
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): N 05 kwi, 2015 13:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Padające sakury

Postprzez matu » Cz 30 lis, 2017 08:41

Normalne jak woda jest twarda
Minerałów nie brakuje.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Padające sakury

Postprzez =Fresz= » Cz 30 lis, 2017 08:59

Nie lubię się powtarzać no ale :-P

5. NH4 <0,01 mg/l
6. NO2 0,025 mg/l

Tutaj powinny być zera. Akwarium jest niedojrzałe.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Padające sakury

Postprzez dylu » Cz 30 lis, 2017 09:09

Ktoś kiedyś pisał, że miał niezłe jaja podczas używania demineralki ze sklepu... Idealnie by było jakbyś kupił filtr ro na dolewki
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Padające sakury

Postprzez brasi86 » Cz 30 lis, 2017 15:32

Pisałem z tym kolegą no i ma racje, JBL nie ma skali, która zaczyna się od zera, dlatego takie wartości. Są to najniższe na skali. Zoolek ma inaczej no ale umówmy się, jeżeli mamy życie w akwarium to NH4 nigdy nie będzie wynosiło zero, jest to przecież pożywka pochodząca z odchodów zwierzęcych, która rozpoczyna cały cykl nitryfikacyjny. Dlatego JBL swojej na swojej skali nie zaczyna od zera tylko właśnie od wartości <0,01 mg/l.

Drugi parametr NO2 0,025 mg/l to też początek skali na JBL, u zooleka jest to umowne zero i po moich testach tak też wykazuje:

Obrazek

Dlatego uważam, że zbiornik jest dojrzały. Problem leży gdzie indziej. Kupiłem pokarmy typowo na pancerz i zobaczymy. Jeżeli nie to może coś jest w kranówce, co nie służy krewetką. Wtedy to już nie pozostanie nic innego jak przejście na RO.
brasi86
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): N 05 kwi, 2015 13:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Padające sakury

Postprzez Lukkey » Śr 24 sty, 2018 23:12

I jak skończyła się cała sytuacja? Pytam bo miałem kiedyś podobnie.
Lukkey
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 122
Dołączył(a): Pn 18 lut, 2013 15:34
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Padające sakury

Postprzez brasi86 » Wt 27 lut, 2018 19:31

Jakiś czas był spokój, później znowu parę zgonów i teraz jest lepiej. Ogólnie nic nie zmieniałem, odmuliłem podłoże, staram się nie przekarmiać ale i tak, czasami zauważam, że coś jest nie tak, nie wiem, kranówka też to ma do siebie, że nie wiadomo co lejemy. Testy wody niby ok, ale wszystkiego się nie mierzy przecież...
brasi86
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): N 05 kwi, 2015 13:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości