Czy jest sens odławiać krewetki, które pewnie padną ?

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Czy jest sens odławiać krewetki, które pewnie padną ?

Postprzez cthulhu » Pt 05 sty, 2018 21:58

Jak w temacie.

Kilka dni temu zlikwidowałem jeden zbiornik z PRL odławiając 10szt młodych do nowego zbiornika. Reszta trafiła do drugiego baniaka ze innymi PRL. Od dwóch dni w tym akwarium zauważam trupy (2-3 dziennie, niektóre są już konsumowane) a większość pozostałych krewetek, szczególnie tych największych jest osowiała. Stoją bez ruchu, nie przebierają nogami...i chyba wiem co je czeka.

Przed chwilą przerzuciłem na szybko bez aklimatyzacji kilka sztuk, w tym dwie duże do baniaka z hybrydami by zobaczyć czy coś im to pomoże (może cudownie odzyskają wigor).
Czy jest sens robić takie przerzuty czy szkoda ryzykować z innymi krewetkami, by się czymś nie zakaziły....? Z tymi PRL mam już problem od kilku miesięcy - zahamowanie wzrostu.(są albo mega duże, albo takie ma 10mm)
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Czy jest sens odławiać krewetki, które pewnie padną ?

Postprzez stan_shrimps » So 06 sty, 2018 15:22

ja bym ich do innych krewet nie wrzucał, ale kiedy nie mogę sobie poradzić z takimi padnięciami to zmieniam im akwa 2-3 razy nawet, w końcu się uspokaja. Tylko ja mam ten + że zawsze jest jakieś akwa 3-4 tygodniowe.
Zawsze też podaję furaginę-zapobiegawczo.
Czasem po przerzucie padnie jeszcze kilka sztuk-trzeba je koniecznie odłowić, ale jak pisałem po jakimś czasie się uspokaja.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości