Pomozcie w diagnozie!

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Pomozcie w diagnozie!

Postprzez lifia » So 27 cze, 2009 09:58

Kupilam w pon. krewetki karlowate. Jedna z nich ( red cherry) od poczatku chodzila tak jakby inaczej, wygieta mocno w luk, choc nie caly czas. Dzisiaj wsadzilam reke, zeby przesunac mala waze, na ktorej siedziala krewetka i kiedy dotknelam wazy, krewetka spadla z niej na dno. Lezala na brzuchu, poruszala odnozami przez chwile, troche zbladla i zdechla. Wczoraj zauwazylam tez u niej taka duza, ciemna plame w ciele zaraz pod glowa, gdzies na wys. serca, wczesniej jej nie miala. Nic wiecej nie zauwazylam. Jadla i zachowywala sie normalnie, poza tym wyginaniem sie.
Byla jeszcze jedna, ktora zdechla w podobnych okolicznosciach, jednak nie miala zadnych plam. Za to polozyla sie raz, wstala i po 1 dniu, tez jakby dostala zawalu, po zobaczeniu mojej reki. Ale to bylo 1 dzien po przeniesieniu. Jednak teraz zadbalam o to, by nie bylo to dla nich zbyt duzym szokiem i zadna z nich nie wykazywala zadnych zlych objawow oprocz tej jednej; przy przenoszeniu.


Czy ona dostala zawalu? Czy jest to oznaka zlych parametrow wody - jakiegos chorobska?

Mam gupiki, zbrojnika niebieskiego i pare glonojadow syjamskich. Duzo roslin, bez glonow. Czysto, bez zgnilych lisci czy pokarmu. Parametrow nie znam. Postaram sie jak najszybciej zaopatrzyc w wspolczynniki.
Temp ok 25-26 st. Umiarkowane oswietlenie. Nieustanna filtracja i gabka robiaca babelki powietrza. Karmie je urozmaiconym pokarmem roslinnym, w szczegolnosci Tetra Wafer mix, dla skorupiakow i glonojadow, bo lubia.
Temp zmniejszylam do 25 st. obecnie.
Pomocy!
Ostatnio edytowano So 27 cze, 2009 11:56 przez lifia, łącznie edytowano 10 razy
lifia
lifia
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt 09 cze, 2009 20:49
Lokalizacja: Amsterdam

Postprzez Mehi » So 27 cze, 2009 11:47

za glowa to bylo siodelko. to znaczy ze krewetka niebawem miala nosic jaja. a padla bo pewnie nie mogla przejsc wylinki.
Bez parametrow wody niewiele da sie poradzic.
Avatar użytkownika
Mehi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 133
Dołączył(a): Wt 22 lip, 2008 20:24
Lokalizacja: Warszawa :)

Postprzez lifia » So 27 cze, 2009 12:10

hmm, moze faktycznie przechodzila linienie i do tego jeszcze stres...
Niepokoi mnie tylko ta plamka. Jest ona dokladnie na tej samej wysokosci, co na chorych krewetkach szklistych, przy infekcjach bakteryjnych narzadow - na zdjeciu z forum z kompendium chorob. Z ta roznica, ze moja ma ciemna i wieksza plamke, a szkilste maja rozowa. No ale moja krewetka jest w koncu czerwona, czy to moze byc to? A ita plamka zniknela, gdy krewetka wyblakla.
Co moge zastosowac? Jesli podacie nazwe leku, prosze tez, o podanie skladnikow.
Ostatnio edytowano So 27 cze, 2009 12:35 przez lifia, łącznie edytowano 3 razy
lifia
lifia
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt 09 cze, 2009 20:49
Lokalizacja: Amsterdam

Postprzez Mehi » So 27 cze, 2009 12:14

Ale po co cos stosowac jesli nie wiadomo co jej bylo? reszta tez to ma ze trzeba leczyc?
Avatar użytkownika
Mehi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 133
Dołączył(a): Wt 22 lip, 2008 20:24
Lokalizacja: Warszawa :)

Postprzez lifia » So 27 cze, 2009 12:40

Mehi napisał(a):Ale po co cos stosowac jesli nie wiadomo co jej bylo? reszta tez to ma ze trzeba leczyc?



Jesli to jest jakas infekcja, to moze trzeba profilaktycznie cos dodac, a jesli za 2 dni nastepna tez bedzie miala plamki, to warto wiedziec z czym sie ma doczynienia i czym to leczyc.
Sklad jest mi potrzebny, by ulatwic zakup odpowiedniego srodka.
Jestem poczatkujacym w tego typie gatunkach, i nie mam doswiadczenia w czytaniu zachowan typowych i nietypowych. Tylko tyle co przeczytam, a jedno drugiemu podobne. Ja juz nie chce wiecej zdechlych krewetek :-/
Ostatnio edytowano So 27 cze, 2009 12:43 przez lifia, łącznie edytowano 1 raz
lifia
lifia
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt 09 cze, 2009 20:49
Lokalizacja: Amsterdam

Postprzez batman-ka » So 27 cze, 2009 13:33

Najpierw parametry potem leczenie,jak woda ma dobre parametry to krewetka nie zdechnie przy wylince,jak woda jest czysta krewetka nie dostanie infekcji lub się z niej sama wyleczy,a może ktoś z obsady pogonił krewetkę i ta w końcu fiknęła ?
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości