Małe, czarne robaczki śmigające po dnie.

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Małe, czarne robaczki śmigające po dnie.

Postprzez Rynn » Pt 04 gru, 2009 00:36

Witam

Zachęcona pomocą którą uzyskałam pisząc poprzedni post, zdecydowałam się szukać jej po raz kolejny (: już opisuję w czym problem.


Dziś, przy standardowej podmianie wody połączonej z odmulaniem, zauważyłam w misce do której spuszczałam wodę malutkie, czarne robaczki. I kiedy mówię malutkie, to mam na myśli naprawdę maleństwa - poniżej 1mm na pewno. Widziałam je pośród zanieczyszczeń tylko dlatego, że śmigały dookoła jak nienormalne. Usiłowałam się jednemu przyjrzeć bliżej, ale przy takim maleństwie trudno było cokolwiek stwierdzić - był ciemny, czarny, może brązowy. Nie widać było żadnych nóżek, nic z tych rzeczy, taka mała, lekko wydłużona kuleczka. Było ich całkiem sporo, upuszczałam ok. 10 litrów, a w misce było ich koło 40-50. W akwarium zupełnie ich nie widać, bo wpatrywałam się w dno jak sroka w kość.

Zastanawiałam się, czy to mogą być świeżo wyklute krewetki - ze dwa miesiące temu kupiłam mix red cherry i babaulti, część z nich szybciutko zaczęła nosić jajka, ostatnio widziałam, że jedna z cherrek już chodzi bez. Ale wydawało mi się, że młode redek klują się już jako w pełni uformowane maleństwa.


Obsada:

8x danio
5x otosek
1x kosiarka (przejściowo)
1x zbrojnik niebieski
1x neritina
świderki i zatoczki.

No i krewetki, ok. 10 sztuk.

Akwa mocno zarośnięte, jeszcze dwa-trzy tygodnie temu tych maleństw nie było (zawsze sprawdzam wodę w misce żeby nie wylać małych świderków). Nie dochodziły żadne nowe ryby, nowe rośliny, nic nie było zmieniane.

Czy ktoś ma pomysł na to, co to może być? Zdjęć nie umieszczam, bo zwyczajnie nie mam dość dobrego aparatu, przepraszam.

Pozdrawiam
Rynn
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr 11 lis, 2009 18:55

Postprzez Nazgrell » Pt 04 gru, 2009 07:08

W jaki sposób sie poruszają te stworzonka? I czym karmisz swoje pupilki?
Avatar użytkownika
Nazgrell
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt 28 gru, 2007 21:24

Postprzez robjach » Pt 04 gru, 2009 07:19

fotke zrób chociaż , może coś będzie widać
Avatar użytkownika
robjach
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 74
Dołączył(a): Cz 17 wrz, 2009 19:14

Postprzez Rynn » Pt 04 gru, 2009 14:21

Krewetki i glonojad dostają spirulinę w tabletkach, reszta ryb dostaje zwykłe płatki. Nic wymyślnego.

Poruszają się, hm..płynnie. Jak pocisk, tylko że zakręcają zgrabnie.

Postaram się zrobić zdjęcie, albo nakręcić filmik - na zdjęciu nie będzie ich widać pośród odchodów (; a zupełnie ich nie widać w akwarium, dopiero jak upuszczę wody.

Filmiki nakręcone, uploadują się - za kilka minut wrzucę.

Ale okazało się, że wykluły się małe krewecie! ;) przypadkiem wessałam kilka przy odciąganiu tych paskudztw. Raz radość, że są młode krewety, a dwa, że przynajmniej wiem, że te małe cholerstwa to nie one.

Filmy:

http://s17.photobucket.com/albums/b84/R ... IM2295.flv po prawej stronie "ekranu"

http://s17.photobucket.com/albums/b84/R ... IM2297.flv i tu.

Jak się pogapiłam w tę miskę, to dojrzałam jeszcze jedno dziwactwo. Ale temu to już na pewno nie zrobię zdjęcia (: wygląda toto jak cieniuteńki, przezroczysty, ok. 1cm włos, i porusza się mniej więcej jak dżdżownica. Zauważyłam to tylko dlatego, że przyczepiają się do tego różne kłaczki, i wygląda to, jakby całe te kłaczki się przemieszczały..
Ostatnio edytowano Pt 04 gru, 2009 14:55 przez Rynn, łącznie edytowano 2 razy
Rynn
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr 11 lis, 2009 18:55

Postprzez dziki » Pt 04 gru, 2009 16:31

Hallo
Też się przyłączę do prośby o identyfikację czarnych kropek.
Dziś ściągając wodę zza filtra hamburskiego znalazłem w wiadrze całe wręcz niepoliczalne stado małych czarnych kropek, po złapaniu do rurki od CO2 i przyjrzeniu się stwierdziłem., że wygląda jak roztocze. Nie wiem czy będę w stanie zrobić temu choć by pół ostrego zdjęcia ale się postaram i zamieszczę.
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez Rynn » Pt 04 gru, 2009 19:48

W kupie raźniej ; ) Może założymy pierwszą na świecie hodowlę "tego małego czarnego co zapieprza po dnie".
Rynn
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr 11 lis, 2009 18:55

Postprzez Rynn » Pn 07 gru, 2009 17:36

Nic? Nikt? :-(
Rynn
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr 11 lis, 2009 18:55

Postprzez Ślimaczkowa » Pn 07 gru, 2009 18:48

Może to małżoraczki.Mam całkiem sporo tych małych skorupiaków u siebie,są to takie właśnie skaczące kulki,niekóre biało-przezroczyste inne trochę ciemniejsze.Nie są groźnie a jak się im bliżej przyjżeć s interesujące,takie żywiolowe stworzonka :mrgreen:
Avatar użytkownika
Ślimaczkowa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 176
Dołączył(a): Wt 17 lis, 2009 11:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Rynn » Wt 15 gru, 2009 18:03

Dziękuję, tak, przyjrzałam się bliżej i faktycznie wygląda mi to na małżoraczki. Znajoma z wydziału biologii na UJ obiecała załatwić mi ekspertów od identyfikacji takich stworzeń, więc jak tylko wrócą ze stypendiów to ich do tego zagonię i dam znać : )
Rynn
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr 11 lis, 2009 18:55

Postprzez mysiapl » N 07 lut, 2010 23:45

Dziś, niestety również zauważyłam u siebie małe białe - dosłownie milimetrowe a nawet mniejsze stworzonka :shock: . Poruszają się bardzo szybko - jakby skakały, dodatkowo są strasznie zwinne - lubią siedzieć też na szybie. Czy ktoś wie co to może być, czy to jest niebezpieczne dla kreweci oraz jak ewentualnie moża się ich pozbyć :-x
*Kobieta jest cudem boskim, szczególnie jeśli ma diabła za skórą :)
Avatar użytkownika
mysiapl
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pn 04 sty, 2010 21:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mysiapl » N 07 lut, 2010 23:54

Czy to jest to o czym pisała Batman-ka " ...Małe,białe i skacze nie jest szkodliwe dla krewetek ,samo zniknie ..." :?:
*Kobieta jest cudem boskim, szczególnie jeśli ma diabła za skórą :)
Avatar użytkownika
mysiapl
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pn 04 sty, 2010 21:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Nazgrell » Pn 08 lut, 2010 00:13

Są to zapewne oczliki, to nawet dobra oznaka. Znak że masz czysto w akwarium ;-)
Avatar użytkownika
Nazgrell
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt 28 gru, 2007 21:24

Postprzez mysiapl » Pn 08 lut, 2010 22:09

Nazgrell napisał(a):Są to zapewne oczliki, to nawet dobra oznaka. Znak że masz czysto w akwarium ;-)


... hmmm powiadasz że to dobra oznaka ... a ja dziś przeczytałam TO"... z oczlikami wiąże się wiele niebezpieczeństw gdyż są one pośrednimi żywicielami stadiów larwalnych wielu gatunków tasiemców...". Chciałam zajmować się krewetkami a nie tasiemcami :shock: Już sama nie wiem co myśleć na ten temat :roll:

P.s. a co myślicie o wpuszczeniu do kreweci na jeden lub dwa dni małego rozbójnika tzn. razborki galaxy - może ona rozprawi się z nimi (bo zaczynają mnie denerwować te małe białe pchełki) - tylko czy aby znowu te oczliki nie zaszkodzą rozborce :?:
Ostatnio edytowano Pn 08 lut, 2010 22:22 przez mysiapl, łącznie edytowano 1 raz
*Kobieta jest cudem boskim, szczególnie jeśli ma diabła za skórą :)
Avatar użytkownika
mysiapl
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pn 04 sty, 2010 21:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Nazgrell » Pn 08 lut, 2010 23:00

Oczlik jest naturalnym pokarmem dla małych rybek, dlatego zapewne w akwarium z rybkami ich nie masz :-)
Avatar użytkownika
Nazgrell
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt 28 gru, 2007 21:24

Postprzez mysiapl » Pn 08 lut, 2010 23:03

tak to prawda - nie mam :mrgreen: . Więc wpuścić rybkę ?
*Kobieta jest cudem boskim, szczególnie jeśli ma diabła za skórą :)
Avatar użytkownika
mysiapl
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pn 04 sty, 2010 21:54
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości