utrata kończyny

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

utrata kończyny

Postprzez damian120 » Pt 04 sty, 2008 14:03

Oprócz kubełka Fluvala mam filtr wewnętrzny aqual fan costam.Jako że akwarium nawoże Co2 to nie napowuietrzam-usunołem rurke wychodzącą na powierzchnie wody i filtr znajdując się pod wodą nie pobiera przez pozostałą dziurkep owietrza
Dzisiaj po powrocie ze szkoły ujrzałem dość nieprzyjemny widok.Najmniejsza z moich filtrujących siedziała na w/w filtrze z nogą(kończyną?) w tej dziurze.Natychmiast wyłączylem filtr i pomogłem jej sie wydostac.Niestety straciła 1 odnóże(?). :cry:
/Czy ono odrośnie?Czy ta krewetka ma jakieś szanse na przeżycie?
Avatar użytkownika
damian120
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 10 gru, 2007 20:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Allex » Pt 04 sty, 2008 14:53

Kończyny skorupiaków odrastają w czasie linki. Najpóźniej do 2-3 linieniach nie będzie śladu po utracie kończyny.
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez batman-ka » Pt 04 sty, 2008 14:56

Kiedyś ktoś urwał parasolki filtrującej to jest wtedy duży problem,bo nie ma czym jeść,rozumiem że odpadła jej noga a nie satelitka?Nie wiem jak to jest z nogami,ale jak krewetka zrzuca pancerz,to satelitki ma nowe podkurczone,więc rosną nowe,wąsy też nowe odrastają,bo moja miała urwane jak ją kupiłam,ale czy nogi odrosną to nie wiem.Napisz jak się czuje krewecia,ja widziałam raz redkę bez nogi ale nie przeszkadzało jej to w chodzeniu i jedzeniu,na stronie akwaria.pl była kiedyś fotka w opisach filtrujących na której jedna nie miała nogi,specjalnie oglądałam bo szukałam różnic między samcami

Dokładnie jest to gabonensis bez nogi,zobacz opis na stronie akwaria.pl,została jej dziura po nodze i żyje,więc może będzie ok
Ostatnio edytowano Pt 04 sty, 2008 15:00 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez damian120 » Pt 04 sty, 2008 15:06

:shock:
haha już nieaktualne :-D
Wszystkie kończyny są na swoim miejscu, chyba musze se bryle kupić ;-)
Ale przynajmniej sie czegoś dowiedziałem.
Macie jakiś pomysł jak zatkać tą dziurke w filtrze?
Przy czym nie na stałe bo kiedyś napowietrzanie sie może przydać
Dzięki
Ostatnio edytowano Pt 04 sty, 2008 15:08 przez damian120, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
damian120
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 10 gru, 2007 20:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez batman-ka » Pt 04 sty, 2008 15:14

Nie wiem jak wygląda ta dziura,ja w dziury wciskam gąbkę a na koniec rury z koszykiem nakładam siatkę (w takiej siatce kupiłam ceramike do filtra)wycinam prostokąt,owijam koszyk i na wierzchu owijam żyłką.Ostatnio mam małe krewetki więc do tego owinęłam jeszcze pończochą,nawet nie spadło ciśnienie w deszczowni.Jak będziesz robił fotki to zrób też fotę dziury to coś wymyślimy;-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez damian120 » So 05 sty, 2008 14:05

Niestety krewetka padła (stres?). :-(
Dzisiaj kolejna była w tej samej pozycji,sama si e wuolniła po wyłączeniu filtra a ja natychmiast zatkałem dziurke rurką zaklejoną silikonem akwarystycznym.
Mam nadzieje że i tej nie strace... :-?
kobieta sie nigdy nie zmieni,można zmienić kobiete ale to i tak niczego nie zmienia
Avatar użytkownika
damian120
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 10 gru, 2007 20:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez batman-ka » So 05 sty, 2008 15:59

Może padają z głodu?Wrzuć im jakiś pokarm w tabletkach łatwo rozpadający się taki jak sera viforno lub spirutabin,vegetabin teropicala,może za mało wyłapują śmieci.Moje dziennie zjadają po tabletce na głowę
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości